Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Makita czy Metabo

freesamen 12 Lip 2015 09:24 10716 21
  • #1 12 Lip 2015 09:24
    freesamen
    Poziom 8  

Witam

W gazetce Castoramy obowiązującej: 01.07.2015 - 16.08.2015 są dwie wkrętarki.

Jedna z nich to: MAKITA DF457DWE 18V
    Zawartość zestawu: 2 akumulatory 1,3 Ah, ładowarka, walizka (pusta z jednym bitem ponoć)
    Rodzaj akumulatora litowo-jonowy
    Maksymalny moment obrotowy 42 Nm
    Prędkość obrotowa 0-400 / 0-1400 obr/min
    cena: 588 zł

Druga z nich to: METABO 10,8 V
    Zawartość zestawu: wiertarko-wkrętarka, 2 x akumulator, latarka, zestaw bitów, ładowarka, walizka z tworzywa sztucznego
    Pojemność akumulatora 2.0
    Typ akumulatora litowo - jonowy
    Maksymalny moment obrotowy 17 Nm przy wkręcaniu miękkim, 34 Nm przy wkręcaniu twardym
    Prędkość obrotowa 0 - 360 / 0 - 1400 obr./min
    cena: 498 zł

Nie miałem nigdy do czynienia z wkrętarkami ale rozpocząłem budowę domu i w przyszłym roku będę ją używał do różnych prac domowych (od mocowania profili do podwieszanego sufitu a skończywszy na skręcaniu mebli domowych).

Która wkrętarka jest lepszą okazją?

0 21
  • #2 20 Lip 2015 02:31
    Zumico9825
    Poziom 10  

zdecydowanie Makita, sama marka mówi za Siebie ;)

-5
  • #3 20 Lip 2015 19:30
    jasioplo
    Poziom 17  

@ freesamen @
    ciężko porównywać w zasadzie całkiem różne narzędzia ...

0
  • #4 20 Lip 2015 21:50
    masonry
    Poziom 29  

W zasadzie obie firmy są bardzo dobre i nie da się powiedzieć która jest lepsza.
    Pytanie co będziesz wkrętarką robił i czego od niej oczekujesz.
    Wkrętarka na wyższe napięcie będzie silniejsza i teoretycznie czas pracy na jednej baterii może być trochę dłuższy, lecz przy dwóch bateriach w zestawie nie jest to aż tak ważne.

1
  • #5 20 Lip 2015 21:57
    lukasz1331
    Poziom 12  

ja wybrał bym wkrętarkę firmy makita ze względu, że mam lepsze doświadczenia z tą marką, aczkolwiek obie są dobre

2
  • #6 23 Lip 2015 21:41
    robson132
    Poziom 20  

Miałem okazje pracować na makicie lecz o wiele droższej, mogę powiedzieć tyle że byłem zadziwiony jej mocą i wytrzymałością.
    Przez kilka dni przykręcała blachowkrętami bednarki od uziemienia do metalowych słupów o grubości 1cm.
    Zero śladów jakiegokolwiek zużycia, jak brać to tylko makitę, tylko może lepiej trochę dopłacić do bardziej profesjonalnego modelu.

0
  • #7 23 Lip 2015 21:44
    mietek440
    Poziom 16  

Robson do skręcania mebli i sufitu podwieszanego ? Chodzi mi że bardziej profesjonalnego .

0
  • #8 23 Lip 2015 21:49
    robson132
    Poziom 20  

Cytat:
    Nie miałem nigdy do czynienia z wkrętarkami ale rozpocząłem budowę domu i w przyszłym roku będę ją używał do różnych prac domowych (od mocowania profili do podwieszanego sufitu a skończywszy na skręcaniu mebli domowych).

Przepraszam nie zauważyłem tego, tak czy inaczej polcam makite.

0
  • #9 23 Lip 2015 21:54
    mietek440
    Poziom 16  

Proponuję pojemność akumulatora minimum 2 Ah .

1
  • #12 23 Lip 2015 23:19
    mietek440
    Poziom 16  

Chyba nie zawsze najlepsze , mam młot udarowy makity HR4011C . Oryginalny wirnik w niej jest lipny .

0
  • #13 24 Lip 2015 07:54
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Hehe, coś w tym jest. W niektórych wkrętarkach Makita siedzi ten sam silnik, co w moim Einhell. Wiem, bo niedawno kupowałem i różniły się tylko oryginalnie założoną zębatką. Jest to nota bene silnik wykorzystywany również w modelarstwie :)
    Ale to jeszcze o niczym nie świadczy. U mnie "wytarł" się komutator po chyba 6 latach.

1
  • #14 27 Lip 2015 23:01
    Marksrz
    Poziom 21  

Kraniec_Internetów napisał:
    Makita obecnie produkuje najlepsze elektronarzędzia.

to ma byc reklama ??
    jesli porównasz z chinczykami to bym sie zgodził
    ale sa tez inni lepsi producenci

0
  • #15 27 Lip 2015 23:09
    Maxiset
    Poziom 19  

Ja używam wkrętarkę firmy metobo i do niektórych napraw mi wystarczy.

0
  • #16 28 Lip 2015 16:29
    chokai
    Poziom 1  

freesamen napisał:
    Witam

Która wkrętarka jest lepszą okazją?

I co, kupiłeś już ?

Do takich zastosowań obie mają wystarczająco mocy, więc na to nie patrz, poza tym to tylko cyferki.

Plusy Metabo :
    + Bardzo dobra gwarancja, 3 lata gwarancji na akumulatory i ich serwis ma opinię jednego z lepszych jeśli chodzi o podejście "frontem" do klienta.

+ Metabo jest o połowę lżejsza, dla mnie fajniej leży w dłoni niż Makita.

+ Metabo szybciej naładuje akumulator , a na tych dwóch które dostaniesz w zestawie będziesz kręcił i kręcił, są pojemniejsze niż Makity.

+ Latarka to raczej plastikowy gadżet, ale świeci znośnie , a nawet na tym niewielkim 2Ah akumulatorze będzie Ci świecić całą noc.

Minusy Metabo :
    - W tym modelu Metabo brakuje mechanizmu Quick , nie wiem czy jest w tej Makicie , bo oprócz Castoramy (i chyba Praktikera) nie ma jej w polskiej dystrybucji , a przynajmniej oficjalny przedstawiciel nie prezentuje jej w katalogu.
    - mniejsza moc na papierze, ale więcej pożytku da Ci długa praca na bateriach i niewielka masa niż te kilka Nm więcej

A i jeszcze coś :
    Akumulator z tej Makity (czyli BL1813G) nie będzie pasował do innych Makit z serii LXT.
    Makita nie ma diody podświetlającej.

Wybrałbym tańsze Metabo i cieszył fajnym narzędziem :).

ps Oprócz tej Makity którą podałeś , Castorama sprzedaje w tej samej cenie model czyli HP457DWEX2 , który ma udar, ale coś za coś - jest bez walizki i ma tylko jeden akumulator. Ale też nie ma jej w polskiej dystrybucji, więc może obie te makity są pod markety wypuszczane.

0
  • #17 21 Sie 2015 22:14
    ciacho1984
    Poziom 11  

Chokai lub inni użytkownicy metabo 10,8 v tej z castoramy http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-...ertarko-wkretarka-metabo-dodatki.html#product , czy ta wersja marketowa jest jakaś gorsza od tych normalnie dostępnych metabo BS Powermax 10,8V ?

Czy problem z biciem na wrzecionie został rozwiązany już w tym modelu ? ( " Metabo nie polecam, miałem i oddałem. Ma mocne bicie na wrzecionie, przez to przy wierceniu otworu 3mm w cienkiej stali łamała po kolei markowe wiertła.Co gorsza nie był to tylko mój egzemplarz, bo odesłałem go na gwarancję, ale tak ma każdy i Metabo Polska się do tego przyznaje. Testowałem też w sklepach i to samo.
    http://w768.wrzuta.pl/film/7XQubr6iylS/dscn1828 (wkrętarkę opieram o ścianę, to nie moja ręka tak drży) " opinia z forum z 2013 roku

Zastanawiam się mocno nad zakupem tej metabo z castoramy, cena porównywalna z bosch gsr 10,8 z 2 bateriami 2,0 , ale bez walizki ( bo zestaw z walizką wyjdzie już 100 zł drożej). Prace amatorskie domowe, przykręcanie listew panelowych, jakieś prace przy skręcaniu mebli, wiercenie małych dziur pod kołki szybkiego montażu. Będzie to podstawowa i jedyna wkrętarka w domu. Zależy mi na małym rozmiarze, i dobrym trzymaniu oba modele to spełniają.

0
  • #19 22 Sie 2015 12:18
    ciacho1984
    Poziom 11  

Według danych ze stron : bosch Średnica wiercenia
    Maks. Ø wiercenia w drewnie 19 mm
    Maks. Ø wiercenia w stali 10 mm
    Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego min./maks. 1 / 10 mm

Średnica wiercenia w
    - stal 10 mm
    - drewno 18 mm
    Zakres średnic mocowania w uchwycie wiertarskim 1 - 10 mm

Czyli parametry praktycznie te same.

Dodano po 21 [minuty]:

Jeszcze jedno czy którakolwiek z podanych powyżej modeli poradzi sobie z wywierceniem w betonie otworu pod kołek 4-8 Ø ? ( wiem że nie do tego służą, ale interesuje mnie awaryjna praca 4-5 kołków pod uchwyty albo wieszaki)

0
  • #20 10 Wrz 2015 19:55
    Jacek28
    Poziom 19  

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż zastanawiam się nad PowerMaxx BS Quick. Kupował ktoś ostatnio? Problem z biciem jak pisał kolega wyżej jest wyeliminowany ?

0
  • #21 05 Paź 2015 06:33
    ciacho1984
    Poziom 11  

Ja kupiłem metabo wersje bez quick i bicie małe występuje, ale wybierałem z 14 sztuk i różnice potrafią być ogromne, bo są sztuki gdzie bicie będzie przeszkadzać w pracy bo jest naprawdę spore.

0
  • #22 05 Paź 2015 13:20
    Jacek28
    Poziom 19  

Ja kupiłem w końcu Milwaukee M12 BDDX, gdyż nie spotkalem wersji Quick Metabo bez luzów. Jestem bardzo zadowolony - jakość produktu znakomita, jedyny mankament, ze na biegach 17-18 sprzęgło juz nie działa (ewentualnie bardzo dużego oporu potrzebuje), ale to nie problem.

0