Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega 2,5V6 - Rozrusznik kręci, nie odpala

darogod 12 Lip 2015 13:13 1815 7
  • #1 12 Lip 2015 13:13
    darogod
    Poziom 5  

Mam problem z moją Omegą.
    Silnik 2,5V6, rocznik 1995, zagazowana.
    Objawy: Rozrusznik kręci, nie odpala.
    Historia choroby:
    Dwa lub trzy dni przed zejściem, miała kłopoty z odpalaniem. Czasem trzeba było kręcić ją kilka, kilkanaście razy, aż zapaliła, ale nie zawsze, przeważnie odpalała w ciągu sekundy.
    Postawiłem ją w nocy pod domem, a rano już kręciłem do wyczerpania akumulatora i nic.
    Szwagier podłączył się laptopem i poniżej prezentuję to, co uzyskał:

Lista błędów

P0301 Cylinder 1 – wykryto wypadanie zapłonów
    P0103 Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza –wysoki sygnał wejściowy
    P0252 Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A – sygnał poza zakresem/ działanie
    P0445 Układ odprowadzania par paliwa, obwód sterujący zaworu oczyszczania – zwarcie
    P0553 Czujnik ciśnienia układu wspomagania kierownicy- wysoki sygnał wejściowy
    C0732 Przyspieszeniomierz lewy tylny- niski sygnał wejściowy

Błędy zapamiętane
    P0326 Czujnik spalania stukowego 1 (Bank1) – sygnał poza zakresem/ działanie
    P0133 Czujnik tlenu (sonda lambda)(Bank 1 czujnik 1) – powolna reakcja/odpowiedź
    P0322 Obwód wejścia prędkości silnika dla rozdzielacza/ zapłonu- brak sygnału
    P0507 Układ regulacji biegu jałowego- obroty wyższe niż oczekiwane
    P0268 Wtryskiwacz cylindra 3 – wysoki sygnał
    S0848 Obwód napięcia odniesienia 5V- wysoki sygnał wejściowy

Niestety szwagier nie jest mechanikiem i nie ma koncepcji, co dalej robić.
    Dodam, że niestety autko jest stare i trochę cieknie- olej spod pokryw zaworów.
    Szwagier myśli, że mógł pójść czujnik wału, wyjął go, cały był zawalony olejem.
    Wyczyścił, podłączył- nic się nie zmieniło, nowego dzisiaj nie kupię, nie wiem zresztą czy powinienem- może to coś innego.
    Nie ma iskry na świecach, czy to może mieć związek z:
    „P0322 Obwód wejścia prędkości silnika dla rozdzielacza/ zapłonu- brak sygnału”
    no i szwagier twierdzi, że nie słyszy pompy paliwa. Szczerze powiedziawszy ja jej nigdy nie słyszałem, bo tak cicho pracuje. Nawet gdyby pompa paliwa była uszkodzona, to przecież odpaliłby awaryjnie na gazie, a też nie chce.

Jeszcze coś, jak kręci się go kilkanaście razy, to czasem (bardzo rzadko) słychać jakby kilka, kilkanaście zapłonów, ale natychmiast gaśnie.
    Czy na podstawie tych danych można spróbować postawić jakąś, choćby przybliżoną diagnozę, bo auto musi jeszcze z rok pojeździć.

0 7
  • #2 12 Lip 2015 13:18
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kolego proszę cię błędy nic nie dają , naprawa nierealna , podobnie jak i brak diagnozy.
    Nawet nie popatrzyłeś czy masz iskrę.
    Co za lenistwo.

0
  • #3 12 Lip 2015 13:19
    darogod
    Poziom 5  

Iskry nie ma, napisałem to przecież.
    Nie raczyłeś nawet przeczytać mój post, a krytykujesz. Dzięki za miłe powitanie!

0
  • #4 12 Lip 2015 13:25
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Tak to może być czujnik wału, skoro nie ma iskry.

0
  • #5 12 Lip 2015 13:28
    darogod
    Poziom 5  

Czy jest możliwość sprawdzenia czujnika, czy muszę kupić, wymienić i zobaczyć, czy odpala?

0
  • #6 12 Lip 2015 13:31
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

P0322 - nie ma sygnału to auto nie odpali.
    Czy podczas kręcenia rozrusznikiem sterownik silnika widzi obroty silnika?
    Jeżeli nie to sprawdzić zasilanie czujnika i czy wychodzi z niego sygnał - czujnik wału.
    Czym Ty czytasz te kody bo zastanawia mnie ten błąd P0252?
    Co to za pompa wtryskowa w benzynie?

1
  • #7 12 Lip 2015 13:35
    darogod
    Poziom 5  

Nie odpowiem na razie na te pytania, bo chwilowo jestem uziemiony w domu (uszkodzona noga).
    Skontaktuje się ze szwagrem i napiszę później.

1
  • #8 13 Lip 2015 19:11
    darogod
    Poziom 5  

Można zamknąć. Walnięty był czujnik wału.
    Auto sprawne.

0