Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherwood RD-6502 - Spalony element - identyfikacja

12 Jul 2015 20:37 1074 4
  • Level 10  
    Witam.
    Posiadam wzmacniacz Sherwood RD-6502. Pożyczyłem go koledze, niestety oddał niesprawny - nie włączał się (wyświetlacz nie reaguje). Po rozebraniu obudowy nie zauważyłem uszkodzeń w sekcji zasilania (kondensatory OK, wszystkie napięcia wyjściowe w porządku). Jednak gdy podłączyłem płytkę z zasilaczem do reszty, zauważyłem, że napięcie 3,3V DC (poprzednio ok) zmniejszyło się do 1.8V DC. Na płytce, na której znajdują się elementy elektroniki analogowej i cyfrowej zauważyłem wypalony ślad po elemencie smd o oznaczeniu D123. Niedaleko znajduje się element oznaczony D121, na jego obudowie widać tylko napis T4. Podejrzewam, że jest to dioda półprzewodnikowa, jednak nie znam jej parametrów. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi z identyfikacją tego elementu? Z góry dziękuję za pomoc.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post

Level 39  
    D123-D128 - 1N418W
  • Level 10  
    Dzięki :) Czy kolega Piotr2608 ma może schemat tego wzmacniacza? byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.
  • Level 10  
    Serdeczne dzięki!