Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki migomat kupić do domowego warsztatu.

Kamilosław 2 13 Jul 2015 14:11 7602 4
    Kamilosław 2
    Level 10  
    Witam. Chce kupić migomat do warsztatu. Często robię różne rzeczy z metalu. Potrzebuję migomatu do spawania głównie blachy samochodowej ale także innych grubszych elementów, także wydaje mi się że 200A powinno być i regulacja co najmniej do 30A ( to moje przypuszczenia). Nie chce kupować tandety. Mam spawarkę firmy IDEAL i dobrze się spisuje. Do wydania mam jakieś 2000-2500 tyś.
    Co myślicie o firmie IDEAL, co możecie mi polecić.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    grzeskk
    Level 34  
    IDEAL to klon Sherman, Magnum, Dedra itp. Są to niezłe maszyny pod warunkiem że się dba. Niedawno naprawiałem tiga i miga właśnie Ideal w obu to samo popalone płyty od przewodzącego pyłu po szlifowaniu. Obie przebieg około pół roku.
    Polecam miga Ideal inverterowego.
    Kamilosław 2
    Level 10  
    Wybrałem 2 migomaty które mi się podobają i teraz muszę wybrać który lepszy.
    Pierwszy to: IDEAL TECNOMIG 220MMA
    Drugi to: IDEAL TECNOMIG 200MMA
    Jeden mały poręczny a drugi większy, różnica w cenie dość spora, jeden prąd spawania max 220 a drugi max. 230, oba 60% przy 200A, oba drut 0,6-1,0, oba mają możliwość MMA.
    Ja mam spawarkę mma a migomat chcę mieć do blachy samochodowej i drobnych rzeczy więc doradźcie mi który jest dla mnie lepszy?
    grzeskk
    Level 34  
    Do spawania cienkich blach potrzebny jest niski prąd, więc bierz tego który ma mniejszy prąd przy minimalnym ustawieniu. Chociaż z doświadczenia to pewnie zostanie i tak spawanie punktowe.
    Kamilosław 2
    Level 10  
    Kupiłem ideala