Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Varta solar AA - Czy jest jakaś różnica między Varta solar AA a zwykłym NiMH

daniel1666 13 Lip 2015 19:49 411 3
  • #1 13 Lip 2015 19:49
    daniel1666
    Poziom 13  

Witam
    Zakupiłem kilka lampek solarny z marketu wiem że ogniwa słoneczne w takich lampkach mają niewielki prąd ładowania (w zimę będę chciał je co jakiś czas doładować standardową ładowarką sieciową) nie mówiąc już że wbudowane akumulatorki to zwykły produkt made in china. W związku z tym chciałbym je zmienić na jakieś markowe i tu pojawia się pytanie czy jest jakaś różnica między:
    Varta Solar
    http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Products/R...larAccuAA800mAh.aspx#Solar%20Accu%20550%20mAh
    Varta Rechargeable Accu
    http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Products/R...dardDevices/RechargeableAccuRTUAA1600mAh.aspx

Varta Solar na allegro przez sprzedawców jest opisywany jako wytrzymujący pracę do -20 C czy rzeczywiście można się spodziewać braku spadku pojemności podczas zimy ? czy to tylko chwyt marketingowy.

• Pomocny post
    #2 13 Lip 2015 21:39
    aaanteka
    Poziom 35  

W zimie przy -20C to nie wytrzyma żaden akumulator , do tego nieładowany cały sezon.

Nie wiem jak ty sobie to wyobrażasz, lampki solarne przez 3 miesiące w zaspie śniegu?

Póki co nie wymyślono suchego ,bezwodnego elektrolitu, czy alkoholowego elektrolitu, prawa fizyki trochę utrudniają.

Gdzie ty znalzłeś te -20 C, możesz wskazać materiał?

• #4 15 Lip 2015 02:59
    aaanteka
    Poziom 35  

Na wskazanej akukcji jest napisane tylko tyle:

"Można je ładować setki razy bez efektu pamięci
    Odpowiednie do wszystkich ładowarek i urządzeń
    Precyzyjna energia i długotrwałe zasilanie
    Działają w temperaturze -10C",

a oznacza to ,że np.: w latarce led wyniesionej przed dom przy takiej temperaturze krótkotrwale będą w stanie dostarczyć energii.

Nie widzę tego -20C.
    Eneloop to produkt do pilotów o małym samorozładowaniu i zwiększonym napięciu porównywalnym z baterią alkaliczną , o ile dobrze umiem czytać materiały producenta.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME