Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666

13 Lip 2015 21:21 1422 11
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem jak w temacie.
    Pralka wiruje na bardzo wysokich obrotach.
    Na zdjęciach widoczne uszkodzenia.
    Moje pytanie brzmi:
    od czego zaczynać, gdzie leży najbardziej prawdopodobna przyczyna usterki?
    Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam

Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    To nie są uszkodzenia, zwykłe osmolenie wynikające z nagrzewania się elementów. Co nie znaczy, że nie warto przeczyścić ;)
    Oprócz wysokiej prędkości wirowania nic innego się nie dzieje? Nie wyskakuje żaden błąd? Zrób zdjęcie płytki z obu stron.
  • Poziom 10  
    Czasami podczas wirowania pralka przestaje pracować.
    Na wyświetlaczu pokazującym pozostały czas pojawiają się wówczas kreski '---'.
    Z pralki podczas wirowania wydobywa się zapach przegrzewających się elementów (silnik?).
    Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc.
    Szczotki wymieniłem. Były bardzo zużyte zostało ok 7 mm. Przy kolejnym praniu podczas wirowania zapach zrobił się jeszcze silniejszy i silnik przestał pracować. W tej chwili pralka wykonuje program prania bez uruchamiania silnika. Chciałbym wiedzieć, czy jest to uszkodzenie silnika, czy problem dotyczy zasilania. Będę wdzięczny za dalsze wskazówki. Nie mogę niestety odszukać na forum informacji n.t., jak podłączyć silnik poza pralką do akumulatora 12V, ani opisu styków na wejściu silnika,
  • Poziom 10  
    Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666 Nie działa regulacja prędkości i wyłączanie wirowania. pralka BOSCH WFC1666

Może na zdjęciach tego nie widać, ale w jedne uzwojenie stojana jest wyraźnie ciemniejsze i opaska jest nadtopiona. rozpiąłem uzwojenia sprawdziłem omomierzem - nie ma różncy.
  • Poziom 10  
    Sprawdzilem silnik poza pralką zgodnie ze wskazówkami z linka Link otrzymanego od dzi_dziuś.
    Silnika działa (3 próby przy 230V po ok 1 sek.).
  • Specjalista AGD
    Pytanie jeszcze jak działa :)
    Jeżeli silnik naprawdę dobrze działa, chociaż ciężko w to uwierzyć po zaoranym komutatorze, winny może być triak silnika.
  • Specjalista AGD
    JarekB napisał:
    Silnika działa (3 próby przy 230V po ok 1 sek.).

Włącz go na 5 minut a nie na 3 sekundy - w sumie.
    dzi_dziuś napisał:
    zaoranym komutatorze

Stopery w szczotkach zaorały :)
    dzi_dziuś napisał:
    winny może być triak silnika

W świetle powyższych zeznań - jest to już możliwe.
    Multimetr mile widziany w dalszych działaniach autora tematu.
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu spaliła się ścieżka :

A po naprawie druga:

Znalazłem specjalistę od naprawy silników pana Marka Muchę z Poznania )gorąco polecam) .
    wirnik do przezwojenia.
    Po naprawie silnika pralka działa. Tak więc zamykam temat i dziękuje wszystkim za pomoc.