Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 2408wfp - pionowa, znikającą linia

13 Lip 2015 21:30 510 8
  • Poziom 20  
    Witam od dłuższego czasu już pojawia mi się taka pojedyncza linia, która po jakimś czasie znika. Po włączeniu komputera np na drugi dzień to samo. Ma ktoś jakieś doświadczenia w podobnej sprawie? Monitor ma już trochę lat bo kupiony był w 2009. Monitor podłączany jest przez kabel hdmi do różnych laptopów w rozdzielczości 1900x1200 (59-60p Hz). Standardowe ustawienia kolorów (32Bit).

Zauważyłem ostatnio zmianę w kolorze paska. Kiedyś był różowy teraz niebieski_seledynowy.
    Jakieś pomysły?

Dell 2408wfp - pionowa, znikającą linia Dell 2408wfp - pionowa, znikającą linia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jest to uszkodzenie matrycy.
  • Poziom 20  
    Piotrek Majstersztyk napisał:
    Krecha pojawia się również w biosie!?

Biosie?? Chodzi ci o ekran startowy monitora? Pisałem, że monitor jest podłączany do różnych laptopów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    dt1 napisał:
    Jest to uszkodzenie matrycy.

Masz na myśli fizyczne? Od temperatury..czy ze "starości"?

Na szczęście pasek znika po kilku minutach a wymiana matrycy pewnie nie jest tanią inwestycją.. Problem ten utrzymuje się od dłuższego czasu ale zdziwiła mnie zmiana koloru.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Może być jedno i/lub drugie.
  • Poziom 18  
    piotr.solek napisał:
    Witam od dłuższego czasu już pojawia mi się taka pojedyncza linia, która po jakimś czasie znika.

Mój dell był z 2008r. Nagle po paru dniach odpoczynku pokazała się taka linia sama z siebie. Objaw był taki sam, jak się nagrzał to linia znikałą. Jako że był na gwarancji skorzystałem z niej. Niestety wygląda to na uszkodzenie matrycy.

Dell 2408wfp - pionowa, znikającą linia
  • Poziom 20  
    jarrod napisał:
    Nagle po paru dniach odpoczynku pokazała się taka linia sama z siebie.

heh, ta u ciebie to jest naprawdę wielka. Moja jest cieniutka i zauważyłem już trzy kolory ale jak pisałem póki znika to nie panikuje.