Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa 1.3cdti - urządzenie rozruchowe

an_mat 13 Lip 2015 22:01 894 8
  • #1 13 Lip 2015 22:01
    an_mat
    Poziom 12  

Wita,Proszę mi doradzić jakiej mocy(ile A) powinien mieć takie urządzenie aby można było "odpalić" auto osobowe( w moim przypadku disel 1.3 akumulator 55Ah 420A) przy słabym akumulatorze.Na popularnym portalu aukcyjnym jest sporo prostowników z opcją rozruchu.Na samym prostowniku mi nie zależy bo mam inny ale tylko na rozruchu.
    Z góry dziękuję za informacje

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Lip 2015 23:13
    Piotr2608

Poziom 37  

Rozrusznik w Corsie ma moc 1100 Wat, więc potrzebne jest natężenie 100 Amper.
    Przy takim urządzeniu rozruchowym auto odpali bez akumulatora ;)

1
  • #3 17 Lip 2015 06:30
    an_mat
    Poziom 12  

Dziękuję za odpowiedź.Mam jeszcze jedno pytanie.W instrukcji urządzenia rozruchowego jest napisane aby przed użyciem go należy upewnić się czy mozna takie urządzenie stosować w danym modelu samochodu-Czy w tym modelu Opla jest to dozwolone (efektywny prąd rozruchu urządzenia 120A)

0
  • #4 17 Lip 2015 08:28
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

an_mat napisał:
    Wita,Proszę mi doradzić jakiej mocy(ile A) powinien mieć takie urządzenie aby można było "odpalić" auto osobowe( w moim przypadku disel 1.3 akumulator 55Ah 420A) przy słabym akumulatorze

KOlego nie wiem po co ci prostownik , przecież na sprawnym akumulatorze to pali bez problemu.
    A jak akumulator słaby to się go wymienia.

0
  • #5 17 Lip 2015 08:34
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Piotr2608 napisał:
    Rozrusznik w Corsie ma moc 1100 Wat, więc potrzebne jest natężenie 100 Amper.
    Przy takim urządzeniu rozruchowym auto odpali bez akumulatora ;)

Jesteś pewny że odpali?
    Mnie się wydaje że przy 100A to nie ukręci.
    Rozrusznik w benzynie nawet więcej bierze a pomyśl że z jakiegoś powodu akumulatory w dieslu są większe i mają większy prąd rozruchowy.
    Bez akumulatora w aucie i podaniu tego urządzenia które poda tylko 100A myślę że nie ukręci.

0
  • #7 17 Lip 2015 21:22
    an_mat
    Poziom 12  

Strumien swiadomosci swia - tak robię jak mówisz,ale w sytuacji gdy np.wyczerpie się akumulator bo zostawię go z włączonymi światłami.Wtedy przydałoby się takie urządzenie.

0
  • #9 17 Mar 2016 19:05
    an_mat
    Poziom 12  

kupiłem nowy akumulator o takich samych parametrach, mam go na zapasie jako dodatkowy w razie gdy padnie ten w aucie.Poczytałem trochę w sieci i dałem sobie "spokój" z urządzeniem rozruchowym

0