Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wylaczyc zabezpieczenie przed przegrzaniem sie komputera.

13 Lip 2015 22:15 2709 5
 • Poziom 8  
  Jak,czy można wyłączyć zabezpieczenie przed przegrzaniem się komputera ???
 • Moderator - Komputery Serwis
  Skąd wiesz, że Kolega ma Intela? Myślę, że ma AMD (tak wynika z jakiegoś wcześniejszego postu). Do tego nie wiadomo, czy Autorowi chodzi o zabezpieczenie termiczne procesora, czy zabezpieczenie termiczne na płycie głównej (o ile takie jest).

  W każdym razie pewne jest jedno - nie powinno się wyłączać zabezpieczenia, powinno się rozwiązać problem, który do aktywacji takiego zabezpieczenia doprowadza.
 • Red. Komputery FAQ
  Obstawiłbym że zabezpieczenia działają na podobnej zasadzie, w nocie katalogowej Intela było to opisane. Not katalogowych AMD nie przeglądałem więc nie wiem czy te informacje są tam umieszczone (w sumie powinny) i nie wiem jak dokładnie jest to opisane.

  W 100% się zgodzę, zabezpieczenia są po to aby zapobiec uszkodzeniu struktury półprzewodnikowej procesora, chipsetu, karty graficznej itp. Wyłączenie takiego zabezpieczenia nie ma żadnego sensu, chyba że chcemy mieć kawałek uszkodzonego krzemu ;)
 • Poziom 25  
  Lub do reklamacji sprzęt dać :>
 • Poziom 42  
  Mozna zablokować w BIOS opcję thermal throttling, która powoduje obniżenie taktowania CPU przy określonej temperaturze. Ponadto można zainteresować się opcją over temperature protection (OTP).
  Jednak lepszym rozwiązaniem jest:
  dt1 napisał:
  powinno się rozwiązać problem, który do aktywacji takiego zabezpieczenia doprowadza.