Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV J5200 Seria 5 - HDMI do JACK

ramiro69 14 Lip 2015 00:13 960 5
  • #1 14 Lip 2015 00:13
    ramiro69
    Poziom 5  

Witam,
    (temat już się pojawił, ale w 2008r, więc do tego czasu mogło się sporo zmienić).

Kupiłem telewizor Samsung J5200, który jak się okazało nie posiada wejścia JACK.... Posiada tylko wyjście optyczne.
    Do tego dokupiłem tzw. projektor dźwięku, który działa po połączeniu aux (czyli jack-jack z telewizorem).

Pytanie za 100 pkt brzmi: jak połączyć telewizor z tym projektorem, czyli innymi słowami jak wyprowadzić audio z EuroScart lub HDMI do postaci jack'a?

Znalazłem na allegrzu konwerter HDMI > VGA i JACK. Czy takie ustrojstwo się sprawdzi bez dodatkowych wzmacniaczy ?

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. Punkt 3.1.18 regulaminu jest koledze nieznany?

0 5
  • #2 14 Lip 2015 02:37
    Kpc21
    Poziom 23  

Najtańszą opcją powinien być Scart.

Konwerter z HDMI na analogowe audio (jakie masz w minijacku) kosztuje co najmniej kilkadziesiąt PLN. Inna kwestia - czy telewizor w ogóle wypuszcza ten sygnał po HDMI. A w to wątpię. HDMI w telewizorze służy generalnie do tego, by doprowadzić do niego sygnał z zewnętrznych urządzeń.

W scarcie już ten sygnał masz, potrzeba tylko odpowiedniej przejściówki żeby go wyprowadzić.

0
  • #3 14 Lip 2015 06:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega mógłby podać model tego procesora dźwięku?

Nie chce mi się wierzyć, że jedyne wejście do tego urządzenia to tylko jack (Cinch?)

0
  • #4 14 Lip 2015 09:26
    ramiro69
    Poziom 5  

Ależ proszę bardzo :) MUSE M-1150-BT. Nie jest to szczyt techniki, ot zwykły głupi jaś z wejściem usb, jack i bluetooth.

A można prosić o jakiś namiar na konkretną przejściówkę SCART-JACK ? Są na necie przejściówki za piątaka służące do połączenia kompa z tv (scart>jack+svhs) ale nie wiem czy one nie są przypadkiem one-way

0
  • #5 14 Lip 2015 12:28
    Polon_us
    Poziom 41  

Ten projektor dźwięku faktycznie jest dość ubogi w gniazda wejściowe ...

Sugerowałbym adapter Scart taki, jak na poniższym zdjęciu + przewód minijack - 2x CINCH. Adapter oczywiście ustawiony na OUTPUT.

TV J5200 Seria 5 - HDMI do JACK

Chciałbym się zastrzec, że może zdarzyć sie, że nie będzie dźwięku na tym złączu dla urządzeń podłączonych do telewizora przewodami HDMI. To zależy od telewizora.

0
  • #6 14 Lip 2015 18:17
    ramiro69
    Poziom 5  

No i gitara :) Działa bez zarzutu :) o hdmi z innych urządzeń się nie martwię bo i tak nie korzystam.

Dzięki za info ! Powodzenia !

0