Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optymalny cenowo domowy TV LED 3D HD/4k ok. 50 cali

ceremus 14 Lip 2015 00:26 1734 13
  • #1 14 Lip 2015 00:26
    ceremus
    Poziom 9  

Szukam dobrego TV na 10 lat :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci bezpośrednio w TV, może się odbijać okno balkonowe i odbicie światła słonecznego (zwrotne od okien na przeciwko)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? n/d
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, czytnik kart, 4 hdmi, ambilight?, wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-t, kablówka
    10 .Jakie urządzenia? PS3, laptop HDMI,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? a jakie są +/-?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, rzadko
    16. Preferencje co do marki? raczej brak
    17. Preferencje co do wielkości? 48-55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? sztuczny obraz, brak wyświetlania detali, słaba jakość dźwięku
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Z góry dziękuję za rekomendacje

0 13
  • #2 14 Lip 2015 01:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 14 Lip 2015 22:18
    ceremus
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    To masz kilka extra modeli.
    - Philips 48PFS8209 z poczwórnym ambilightem i ANdroidem

A mogą zapytać, czym się różni ten 48PFS8209 od modelu "niższego" 48PFS8109?
    Z grubsza wygląda, że niczym, poza tym, że w jednym ze sklepów 8109 jest srebrny, a 8209 biały - mam nadzieję, że to nie kwestia modelu :)

Wydaje się, że ogólnie ten właśnie Philips to najlepszy wybór. 55 cali to chyba przesada, poza tym wtedy może lepiej już "curved" warto myśleć, a niedługo to i 4K, więc chyba te 48 cali, ale na wypasie (tak to oceniam) to dobry wybór.
    pzdr

0
  • Pomocny post
    #4 14 Lip 2015 22:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

On nie jest niższy. One różnią się kolorem i 8209 ma szybsze procesory co widać po mniejszym Input Lagu. Model 48" jest ok ale największe wrażenie robi zawsze 55".

1
  • #5 14 Lip 2015 23:01
    ceremus
    Poziom 9  

Super dzięki,
    Czyli albo biały z mniejszym Input Lagiem, albo srebrny z większym :)
    Który jest mniej brudzący? ;) ;)
    dzięki za pomoc, fajnie że komuś chce się w to bawić :) pozdrawiam

0
  • #6 15 Lip 2015 02:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie ma różnic w ochronie kurzu . PFS8209 ładniej się prezentuje,a kalibracja robi też swoje.

0
  • #7 15 Lip 2015 06:26
    spiderrs
    Poziom 2  

troszeczke za slaby ale czemu by nie tani!!!!!!!!!!

0
  • #8 15 Lip 2015 22:12
    ceremus
    Poziom 9  

Postanowiłem kupić, obejrzałem i rezygnuję. Porównałem sobie takiego Philipsa i np. LG 49UF8007, który jest w 4K. I mam więcej wątpliwości. Moim zdaniem LG bije na łeb tego Philipsa jeśli chodzi o matrycę (nawet FHD). Do tego WebOS2.0 i pilot Magic Remote wygląda super. To czego nie ma ten model to 3D.
    Wiem, że nieco namieszam, zmieniając podejście, ale gdyby założyć, że jednak 3D to zbędny bajer meczący, a zatem uszkadzający wzrok, to ten LG 49UF8007 fajny? Ma jakieś mankamenty?
    Dodam, że nawet kanały HD lepiej wyglądają na 4K niż HD, choć przyznam, że różnica widoczna jest z odległości metra.
    Sony wydaje się za drogi w porównaniu z LG, a to te same matryce, Panasonic podobno się skończył na plazmach, Samsung podobno też, Philips wyróżnia się ambilightem ale to chyba wszystko.
    Na tą chwilę twierdzę, że za tę cenę to LG 49UF8007. Prośba o skorygowanie :)
    Dodam jeszcze, że podobno (nie umiem tego znaleźć) ten ma natywną częstotliwość 100Hz. A ten Philips niby 50, co poniekąd wydaje się widać po płynności obrazu - duża różnica, ale nie wiem z czego wynika - zdaje się że to to. Warto zatem?

0
  • #9 15 Lip 2015 23:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale napisz jakiego Philipsa porównywałeś ?
    I gdzie mają PFS8209 - to te modele ma tylko jedna firma.
    Ktoś naopowiadał Ci głupot bo to model z matrycą natywną 100Hz.
    Jakie ustawienia były na TV Philipsa i Jaki to był inny dokładnie model.

Masz rację 3D jest słabą radością a na długie przesiadywanie jest szkodliwe.

0
  • #10 16 Lip 2015 00:06
    ceremus
    Poziom 9  

Oglądałem PFS8109. A ustawień telewizora niestety nie znam. Pytanie zatem jak mam się dowiedzieć, z całym szacunkiem do Ciebie, co jest lepsze? :) pytanie retoryczne
    Telewizory nie stały też obok siebie, żeby łatwo porównać. LG zaproponowany przez "dordacę", ale rozumiem, że doradca ma też swój target marketingowy :)
    Dodam przy tym, że 55 cali robi wrażenie, a pisałem wcześniej, że niby to za dużo.
    TO zatem jakby zestawić ze sobą te 2 TV o których teraz mowa, czyli Philips 8209 i LG 8007 - miałbyś wątpliwości który wybrać?

0
  • #11 16 Lip 2015 01:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Twoja kasa , Twój wybór.
    Ale jak zaczęli opowiadać że ma 50Hz Philips to znaczy, że nie mają pojęcia o czym mówią.
    Philips z całą pewnością co do jakości obrazu a teraz również aplikacji i wyposażenia zrobi większe wrażenie.
    A jaka cena była na LG i na Philipsa ?

0
  • #12 16 Lip 2015 09:49
    ceremus
    Poziom 9  

Philips 300 tańszy. No ale też LG jest 4K a to podnosi pewnie cenę samo przez się. W dwóch miejscach zachwalali Lg i Sony za matryce. Do tego LG ogarnia OLEDy więc może ich matryce są ogólnie lepsze? Rozumiem że Ty nie masz wątpliwości? Tak drążę bo zapewne czego nie kupię to już potem nie porównam i pewnie też stwierdzę że wybór był dobry :) przy kolejnej wizycie przejmę pilota i się pobawię

0
  • #13 16 Lip 2015 10:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dobra konkluzja.
    System 4K jest obarczony wieloma uwarunkowaniami.
    1. Odległość
    2. Materiały natywne 4K
    3. Kodeki 4K HVEC i materiał z odpowiednim odświeżaniem aby zachować płynność.
    4. Lg u nas nie chciał puszczać sygnału 4K z Hdd - chociaż to jeszcze sprawdzę.
    5. Skalowanie materiałów do 4 z poziomu SD.

Ponieważ Nie ma żadnych informacji na temat prac jakiejkolwiek telewizji, to może oznaczać że 4K tak jak z założenia będzie tylko przejściówką do 8K.

Dlatego im mniejsze skalowanie tym lepsza jakość obrazu.
    Ja byłbym za Philipsem tym bardziej że tańszy, że ma lepsze skalowanie , czerń, głębię obrazu.
    Ma lepsze wyposażenie bo ma kamerę skype, Pip i to pełen, dual play, miracast, wifi smart screen, poczwórny ambilight. ambivoox.
    Oczywiście ma też kalibrację profesjonalną gratis dla członków forum.

Sama matryca to jak podwozie w samochodzie, niczego nie załatwia.

0
  • #14 14 Mar 2016 16:57
    ceremus
    Poziom 9  

Zakup dokonany (już jakiś czas temu).
    Zamykam post.
    Padło na Sony, ale model "wyżej" niż proponowany na początku:
    SONY KDL-50W755C
    to model zdaje się z 2015 roku.
    1. Nie ma 3D - zrezygnowaliśmy i nie żałujemy (model wyżej, 805 ma 3D - +300zł)
    2. Obraz bardzo ładny, dynamiczny, zero pływania. Na czarnym ekranie widać clouding, ale rzadko oglądamy sam czarny ekran. Poza tym przy tej matrycy (50'') to chyba ciężko bez cloudingu.
    3. Widzieliśmy 4K i to chyba jakiś żart na te czasy. Bez blue-ray nie da się oglądać. Próba "podciągnięcia" obrazu w telewizji do 4K wygląda jak malowanie kredką świecową. Nie polecam.
    4. Duży minus za androida - kupiliśmy z nadzieją na miliony darmowych aplikacji... to jest android TV, czasem miał nawet problem ze znalezieniem portu HDMI. Sony pracuje nad lepszą wersją androida, ale już wypuściło nową i wstrzymali dystrybucję bo się sypie. Jak poprawią androida to może nie będzie tak źle. Doszło np. nagrywanie na dysk, lub obraz w obrazie.
    Cenowo nie jest tak tanio, ale Sony trzyma cenę i wcale nie uważam, że za markę. Dodam, że mamy gwarancję 5 lat na wszystko, więc się nie przejmujemy niczym.

0