Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg G2 - Jak odzyskać kopię zapasową kontaktów i kalendarza?

14 Lip 2015 01:18 3993 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Przed aktualizacją mojego Lg G2 androida 4.4 do 5.0 utworzyłem kopie zapasową w LG PC Suite. Po aktualizacji do 5.0 nie mogę odzyskać danych (kontaktów, kalendarza) za pomocą LG PC Suite z zapisanej na komputerze kopii zapasowej. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 29  
    Dowolna przegladarka plikow i moze bedzie na /sdcard.
  • Poziom 10  
    Niestety ale podczas aktualizacji musiałem wykonać hard reset, więc straciłem wszystkie dane z telefonu. Przed aktualizacją wykonałem kopię zapasową na komputerze w LG PC Suite. Niestety po aktualizacji do androida 5.0 nie chce przywrócić mi tej zapisanej kopii zapasowej. Na twardym dysku komputera znalazłem folder w którym zapisana jest ta kopia zapasowa: jest to 46 plików z różnymi rozszerzeniami: .tar, .split, .splitlast, .tar.gz, .split.gz, .splitlast.gz, .brinfo i plik start_restore. Obecnie (po aktualizacji) kopię zapasową tworzy całkowicie w innej postaci. Bardzo proszę o pomysł jak odzyskać dane z kopii zapasowej. Może jest możliwość otworzyć te pliki na komputerze i odzyskać dane ręcznie. Próbowałem w Universal Extractor i ALZIP bez efektu.
  • Poziom 35  
    .tar i .tar.gz powinienes moc normalnie rozpakowac np. 7zipem (przy czym tar.gz jest pakowany podwojnie). To, co sie wewnqatrz znajduje to juz zupelnie inna kwestia.
  • Poziom 10  
    Nie da rady. Dopiero dziś (dzięki 7zip) dopatrzyłem się, że po każdym wymienionym przeze mnie wyżej rozszerzeniu jest jeszcze rozszerzenie .ENC
  • Poziom 35  
    .tar.gz.enc to po prostu zaszyfrowane archiwum, najczesciej z uzyciem openssla. Niestety, nie znasz ani algorytmu ani klucza, ktorym zostalo to zaszyfrowane. Nie znanazlem zadnego narzedzia czy wzmianki o tym jak szyfrowane sa backupy od LG. Wychodzi, ze indywidualnie w zalezanosci od telefonu, zadnego uniwersalnego klucza nie ma. Mozliwe, ze najprostszym rozwiazaniem bylo by cofniecie sie do 4.4 flashtoolem, przywrocenie kopii (moze sie uda), zgranie sobie tego w inny sposob i potem odtworzenie na 5.0 po aktualizacji.
  • Poziom 29  
    Flashtool to do S/E jest.
  • Poziom 10  
    Też myślałem o downgrade do androida 4.4, tylko czy da się to wykonać w miarę prosty i bezpieczny sposób?
    Nie wiem, czy ktoś z czytających mój wątek posiada LG G2 z androidem 4.4. Jeśli tak to czy mógłby sprawdzić jak wygląda folder z kopią zapasową wykonaną za pomocą LG PC Suite? Zastanawiam się, czy po podmianie na moje pliki, nie udałoby się odzyskać moich danych - czy uważacie, że to ma sens?
  • Poziom 35  
    TomekxD napisał:
    Flashtool to do S/E jest.

Nie, bo chodzilo mi o "LG Flash Toola" (konkretniej tego), czyli to zmodyfikowane oficjalne narzenie do zmiany softu w nowszych LGkach. Taki skrot myslowy ;-)

@wojam, szczerze nie wiem. LG zdaje sie uzywac jakiegos dziwnego i wlasnego rozwiazania. SONY swoje backupy opiera o oficjalne rozwiazanie z androida i nawet jesli samo nie przywroci poprawnie kopii to mozna wszystko odszyfrowac, rozpakowac i ostatecznie recznie, z pomoca roota wrzucic na telefon. W LG najwiekszym problemem zdaje sie byc wyciagniecie zawartosci tych archiwow bo nikt nie odnazl sposobu na odzyskanie klucza i algorytmu, ktorym je zaszyfrowano. Stad nadzieja, ze po cofnieciu softu tylko oficjalna aplikacja moze da rade.
  • Poziom 10  
    Wziąłem się za powrót do 4.4, ale mam kłopoty. Czy możecie mi pomóc rozpakować .kdz.part do .kdz? Nie potrafię przez to przebrnąć.
  • Poziom 35  
    KDZ.part to po prostu nie do konca sciagniety plik (Firefox zapisuje pliki, ktore aktualnie pobiera i dopiero po zakonczeniu pobierania zmienia nazwe na prawidlowa). Sprobuj jeszcze raz pobrac plik bo ten prawdopodobnie bedzie uszkodzony.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc. Udało mi się wrócić do androida 4.4. Niestety mam problem z przywracaniem kopii zapasowych w LG PC Suite. Jestem w stanie stworzyć i przywrócić kopię zapasową wybranych danych. Jeśli chodzi o kopię wszystkich danych na urządzeniu - to taką kopię wykonuje, natomiast nie chce jej przywrócić (nawet tej którą utworzyłem dzisiaj). Dochodzi do 2 lub 4% i wraca do 0% i nic się nie dzieje. Moje dane, na których mi zależy są właśnie zapisane w postaci kopii wszystkich danych na urządzeniu.
    Dodam jeszcze, że preinstalowałem LG PC Suite bez efektu.
  • Poziom 10  
    Dziś spróbowałem na innym komputerze i jest ta sama historia. Kopie tworzy bez problemu, ale nie chce jej przywrócić - dochodzi do 2% następnie wraca na 0% i nic się dalej nie dzieje. Czy ma może ktoś pomysł jak to ugryźć?