Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIDEN UBC125XLT - Spalony co w zamian.

14 Jul 2015 16:45 2772 6
  • Level 10  
    Witam uszkodziłem gniazdo ładowania w skanerze Uniden UBC125XLT, znajomy pod moją nieobecność wpadł na genialny pomysł podłączenia w miejsce akumulatorów - ładowarki mikroprocesorowej 12V. (Skaner do 4-6V) Skaner się spalił, serwis powiedział że nie podejmie się naprawy.

1.Czy takie uszkodzony skaner ma jeszcze jakąś wartość?

Jestem strażakiem, nasłuchuje głównie straż pożarną. Mieszkam w trudnym terenie, posiadam antenę Nagoya Na-707.

2. Poszukuje w miarę taniego przenośnego skanera który będzie szybko skanował około 20-30 częstotliwości, dobrze by było jak by miał 2-3 banki. I opcje blokowania skanowanych częstotliwości. Zależy mi na "czystości" i głośności dzwięku. Czy ktoś doświadczony mógłby coś doradzić?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Edit:

Co powiecie na Uniden UBC 69 xlt 2?
    Moderated By Olek II:

Posty scaliłem.

[30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Prosty skaner, mający pięć banków pozwalających na zapisanie swoich zakresów przeszukiwań, np. 148,6625 - 149,3375. Nie jest podzielony na banki pamięci, że w jednym będzie Straż Pożarna, w drugim Straż Miejska, a w trzecim Pogotowie ratunkowe. Wszystko się zapisuje od kanału 1 do 80. W UBC125XLT masz cyfrowy squelch. Tu będzie Ci tej funkcji brakowało. Obecnie masz opcję Temporary Lock, której w UBC69XLT nie znajdziesz. Jesli w nim zablokujesz dany kanał to powrót do niego możliwy jest tylko poprzez wciśnięcie Hold, odszukanie na liście 1 - 80 i wciśnięcie L/O.
  • Level 33  
    ...
    Lub przyciśnięcie Hold i dłuższe przytrzymanie L/O (LockOut) - odblokujesz wszystkie wcześniej "odrzucone" kanały.
  • Level 10  
    Rozumiem, dziękuje. A moglibyscie polecic z wlasnej opini jakiś inny skaner do 300zł?
  • Level 35  
    Ja bym kupił taki sam, gdyż:

a) soft do programowania jest darmowy: http://nick-bailey.co.uk/scan125/

b) UBC72XLT ma dodane tylko pasmo lotnicze

c) UBC92XLT ma dodatkowo 10 banków własnych przeszukiwań

d) Icom IC-R5 nie jest już produkowany

e) Icom IC-R6 w porównaniu do Unidena jest trudny w obsłudze

f) Alinco DJ-X7 też jest ciężki do opanowania i źle pracuje z anteną zewnętrzną

g) Intek AR-109 to zabawka

Ewentualnie możesz polować na UBC3500XLT czy BC346XT. Oba od Unidena.
  • Level 10  
    Taki sam czyli ten co miałem czy ten co proponuje czyli UBC69XLT?
  • Level 35  
    Taki sam, czyli UBC125XLT, gdyż zaraz się okaże, że Ci brakuje pewnych funkcji. No chyba, że nie wykorzystywałeś jego możliwości.