Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS704 lewy kanał pali bezpieczniki a prawy kanał działa prawidłowo

14 Lip 2015 18:42 1059 5
  • Poziom 2  
    Pewnego razu podłączyłem pod lewy kanał kolumnę 4Ω by sprawdzić czy głośniki są sprawne. Po chwili grania kanał zamilkł, po odkręceniu obudowy dostrzegłem dwa spalone bezpieczniki z lewego kanału wymieniłem je i włączyłem z powrotem bezpieczniki znowu się przepaliły. Lewy układ STK4044X był dużo cieplejszy od prawego. Prawy kanał w tym czasie działał normalnie. Odlutowałem dwa układy i ten z prawego kanału wlutowałem na miejsce lewego i włączyłem wzmacniacz natomiast styczniki się nie włączyły może to wina tego że brakuje jednego układu. Poradźcie mi co teraz robić.

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Jaki zamiennik STK będzie współpracował z diorką?
  • Poziom 20  
    Podłączając kolumny 4Ω po prostu spaliłeś układ STK. Pozostaje Ci wymienić na nowy. Problem w tym, że na rynku są dostępne podróbki, które nie są tak wytrzymałe jak oryginały. Czasem pojawiają się sprawne, oryginalne układy z wylutu. Można tam wstawić układy STK4042 lub mocniejsze STK4044V, X, XI .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Z polski polecam 4044 wytrzymują więcej niż 4042 (wyższe napięcie i prądy) i oczywiście przy uruchamianiu zamiast bezpiecznika żarówka np 40W ochroni STK-i gdy coś jeszcze na płycie padło.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    polskie to mega podróbki, właśnie wyleciał następny STK :(