Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Whirlpool M218 - PLATE

31 Maj 2005 10:18 3344 5
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Po wilu latach niezawodnej pracy, moja mikrofalówka zaczęła się uskarżać na talerz (PLATE). Napis ten pojawia się stochastycznie, przynajmniej ja nie dostrzegłem związku z na przykład wagą wsadu, używanymi funkcjami.
    Kuchenka zatrzymuje się i ten napis pojawia się na wyświetlaczu. Ponowne uruchomienie kończy się czasem sukcesem :) więc jakos z tym żyję.
    Niemniej jednak gdybyście znali rozwiązanie tego problemu i mi pomogli - byłbym zobowiązany.

pozdrawiam
    Andrzej
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam. Coś mi to wygląda na problemy z napędem. A konkretnie na silnik napędu talerza. Zobacz jeszcze czy w zagłębieniu w którym chodzą rolki, nie ma jakichś resztek zeschniętego jedzenia. W silniku jest przekładnia zębata, zwykle plastikowa, wygląda na to że nadszedł jej kres. Jeszcze jak zaskoczy to się kręci. Spróbuj go wymontować i podłączyć , ma pracować cicho.
    Powodzenia.
  • Poziom 10  
    dziękuje, spróbuję to sprawdzić
    gdybym dostał jakąś krótką podpowiedź z której strony kuchenki szukać tego silnika - byłoby mi łatwiej :)
    jest to pierwszy z nią problem, nigdy nie próbowałem jej rozkręcać

Andrzej
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wieczorem zabiorę sie do tych śrubek :)
    Silnik, jak się właśnie dowiedziałem kosztuje ~ 140 zł - musze go całego wymienić ?
    Kuszącą alternatywą byłaby wymiana zużytych kółek zębatych - tylko czy są takowe dostępne i czy taka wymiana jest wogóle możliwa ?

Andrzej
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Cze. Przekładnia zębata jest zintegrowana z silnikiem. Nie występuje jako część zamienna. Jeśli dojdziesz do wniosku że to silnik (bo to jeszcze nie wiadomo), to go po prostu wymień. Trudno, boli, ale nie masz wyjścia.
    Powodzenia