Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna

14 Lip 2015 18:10 3726 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Pralka od jakichś 2 tygodni miała problem z załączeniem się na wirowanie i słychać było jakieś "rzęzenie". Rozkręciłem, wyjąłem i rozpiąłem kosz bębna - okazało się, że w uszczelce od strony kosza jest multum rdzawych opiłków metalu. Przy kręceniu jednym z łożysk - charakterystyczny niefajny dźwięk wysypanego łożyska.
    Znalazłem zestaw naprawczy łożysk do tej pralki:
    http://czescipralekagdhurtownia.bazarek.pl/op...0702wjv-wf0702wkn-wf0804x8-rozne-zestawy.html
    Teraz mam pytanie - jak zabrać się do wymiany tych łożysk - czy jestem w stanie zrobić to sam czy lepiej serwis? Poza tym zestaw naprawczy to koszt 69zł+przesyłka... z tego co czytałem po forach to za tego typu wymiany serwisy krzyczą co najmniej po 300zł... na forsie nie śpię więc wolałbym zaoszczędzić parę groszy i jeśli jest taka możliwość to zrobić to samemu. Chyba że wymiana w serwisie nie jest aż taka droga.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam
    Uważam, że przy odrobinie inicjatywy własnej Kolega jest w stanie sam to zrobić(tym bardziej, że Kolega sam rozebrał pół pralki)
    A człowiek zdjęcia wewnętrznej i zewnętrznej części zbiornika z łożyskami by się przydały.
    W razie czego na YT jest sporo filmików na ten temat.

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    Poniżej zdjęcia pokrywy bębna z otworem w którym osadzone są łożyska:

Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna Samsung WF7602S8V - Wymiana łożysk bębna

Jeśli są jakieś filmy przedstawiające wymianę w tym modelu to proszę o podesłanie.
    Pytanie do fachowca - w zestawie naprawczym z linka, ktory podalem w pierwszym poscie sa dwa lozyska i jakas gumka. Czy to jest ta gumka widoczna od wewnetrznej strony pokrywy bebna? Bo u mnie ona się rozsypała i właśnie w niej zgromadziły się wszystkie rdzawe opiłki.
  • Poziom 19  
    Witam
    Ta "gumka" to simmerring. Jest to uszczelka zakładana jako ostatni element od strony wewnętrznej zbiornika.
    Wymianę należy zacząć od demontażu starego simmerringu.
    Następnie należy położyć część zbiornika z łożyskami stroną wewnętrzną do góry.
    Dalej bierzemy jakieś małe dłutko/punktak i delikatnie wybijamy dolne łożysko.
    Gdy już wyjdzie, obracamy połówkę zbiornika w ten sam sposób wybijamy drugie łożysko.
    Następnie montaż.
    Trzeba zacząć od POŻĄDNEGO oczyszczenia całej połówki zbiornika.
    Dalej, smarujemy (np. wazeliną techniczną) gniazda łożysk.
    Układamy połówkę zbiornika stroną wewnętrzną do góry.
    Zaczynamy od włożenia większego łożyska.(od strony wewnętrznej)
    Wbijamy je BARDZO DELIKATNIE, UDERZAMY TYLKO W ZEWNĘTRZNY RANT. Wbijamy łożysko do momentu gdy przestanie głębiej wchodzić.
    Teraz pora na simmerring. Wkładamy go gładką stroną zwróconą na zewnątrz.(do wnętrza zbiornika).
    Wbijamy go do momentu kiedy będzie na równo z rantem zbiornika.
    Następnie ponownie odwracamy połówkę zbiornika i wbijamy mniejsze łożysko(na równo z rantem zbiornika)
    Wszystko jest w tym poglądowym filmiku.
    www.youtube.com/watch?v=XaFF2-Rl8Nc
    Tylko demontaż zacząć od wydłubania starego simmerringu.

Pozdrawiam,
    Karol