Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

John Deere 6620 - pobór oleju przez silnik

kajo20 14 Lip 2015 19:32 846 5
  • #1 14 Lip 2015 19:32
    kajo20
    Poziom 6  

Witam
    W zimę przed mrozami udałem się na stację paliw i zatankowałem ok 130 litrów paliwa, przed zatankowaniem dodałem 500 ml uszlachetniacza Link
    Wiosną wykonywałem drobne prace polowe. Maszyna spaliła ok 100 litów paliwa.
    Niedawno zauważyłem że ubyło oleju na bagnecie, dolałem ok 1,5 litra oleju.
    Silnik pracuje tak jak zawsze, nie kopci, pracuje cichutko.
    Olej wymieniałem jakieś 250 mth temu, jest to John Deere Plus 50.
    Czy ten uszlachetniacz mógł doprowadzić to takiego poboru oleju przez silnik czy jest to normalne ? Dodam że wcześniej nie dolewałem aż takiej ilości oleju.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 18 Lip 2015 08:43
    2510731
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Lip 2015 11:58
    2636394
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Lip 2015 12:11
    manta
    Poziom 39  

kokeszkov napisał:
    Ani większego pożytku.

A co, masz laboratorium? Są dodatki które działają i przynoszą efekty. To że sporo w handlu badziewia, nie oznacza że nie należy ich stosować. Następna taka porada skończy się ostrzeżeniem.

0
  • #5 18 Lip 2015 15:11
    2636394
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Lip 2015 17:37
    manta
    Poziom 39  

Na początek: ile widziałeś układów paliwowych pracujących w Polsce?
    Dalej, co to jest hamulec silnikowy? Znam pojęcie hamowni silnikowej, mało stosowanej z racji niedokładności pomiaru, brak obciążeń osprzętu i warunki termiczne nie odpowiadające faktycznym, są hamownie podwoziowe, dające lepszy obraz mocy, bazujemy na odczycie mocy z kół pojazdu+naście innych parametrów :D
    Co do dodatków, to że Ty nie jesteś zorientowany, nie stanowi wyroczni, na pewno podpieranie się dokumentacją producenta i sprzedawcy nie pomoże. Producent musi sprzedawać, więc po okresie gwarancyjnym zależy mu aby sprzęt mówiąc kolokwialnie, zdechł jak najszybciej. Wszelkiego rodzaju dodatki są negowane, niestety niektóre działają, czego nie chcesz dostrzec... Szczególnie w wypadku sprzętu, który stoi przez kilka miesięcy. Więc krytykujesz coś o czym nie masz pojęcia :D

PS. Skończyłem PG. na kierunku budowa i eksploatacja silników spalinowych :D
    Wpis który przeczytałeś, pochodzi z dnia rejestracji na forum Elektrody :D

A to już kilka lat minęło...

0
  Szukaj w 5mln produktów