Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power Bank DIY (Li-Ion 10 400mAh)

14 Lip 2015 19:40 2988 8
  • Poziom 9  
    Witam, noszę się z zamiarem zbudowania prostego w użytkowaniu Power Banka dla telefonu o baterii 1900 mAh. Akumulatory już mam, są to aku. Samsung 26H (2550mAh) 4 sztuki, połączone równolegle aby uzyskać wynik 3,7V 10 400mAh dla całego pakietu. Jednak problemem jest dla mnie nieskomplikowane ładowanie pakietu akumulatorów Li-Ion. Czy mogę do tego celu użyć gotowego, zaprezentowanego niżej rozwiązania, jakim jest ładowarka ogniw Li-Ion przez USB ?
    Ogólnie schemat urządzenia ma wyglądać tak:
    Gdzie 1- to przetwornica step up ruszająca od 0,9V na USB 5V
    2- popularny układ ładowania ogniw Li-Ion z 5V (mini USB)
    3- Bateria 4 akumulatorów Samsung 26H (połączonych równolegle)
  • Poziom 21  
    Ta ładowarka Li-ion to jest taka zabaweczka na parę razy. Ma maksymalnie 1A i ten pakiet będzie się ładował z 10H. Dodatkowo strasznie się grzeje i lepiej tą ładowarkę przykleić do radiatora. Ta przetwornica to pewnie jakiś brat tej ładowarki, ogólnie nie polecam tych "modułów". Jeszcze trzeba zrobić wskaźnik naładowania oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem ogniw. Za ogniwa dałeś pewnie z 40zł, a za 80zł byś kupił porządny niezniszczalny power bank.
  • Poziom 9  
    Dodam że mi właśnie nie zależy na szybkim czasie ładowania ale 12h to takie max :)
    Polecisz coś ?
    Dodam że ogniwa wyskubałem z baterii laptopowej ale działają a sama bateria jest z utylizacji.
  • Poziom 28  
    To nie są ogniwa 26H tylko 18650 i jest to ogólna nazwa takich ogniw, nie tylko Samsunga.
  • Poziom 9  
    Ale jest to model ogniw są np. Właśnie 26H, 35R itp. To, że są to 18650 wiem. ;)
  • Poziom 9  
    Nikt nie jest w stanie mi pomóc ?
  • Poziom 9  
    Dzięki, na taką odpowiedź mniejwięcej czekałem.
    Nie wiedziałem czy to się nada do użycia w takim celu :)
  • Poziom 30  
    Tak przy okazji, o ile się nie mylę przy samsungach oznaczenie 26H oznacza pojemność 2600mAh.