Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek kosiarka MTD 12 KM, nie kręci rozrusznik

Sadownik64 14 Lip 2015 21:06 3378 6
  • #1 14 Lip 2015 21:06
    Sadownik64
    Poziom 5  

Kupiłem niedawno traktorek kosiarke MTD z 2007 r. 12 KM. Sprzedający starszy Pan mój niedaleki sąsiad użytkował go do ubiegłego roku. Kupiłem od niego jako niesprawną. Kupiłem nowy akumulator, rozrusznik ( bo Pan coś go zepsuł) i założyłem elektromagnes (nowy) pod siedzeniem, bo sądziłem że to jego wina, że nowy rozrusznik w ogóle nie kręci. Podczas odpalania słuchać jedynie, że elektromagnes stuka, nic poza tym. Może ktoś podpowie, gdzie dalej szukać przyczyny, za co z góry dziękuję.

1 6
  • #2 14 Lip 2015 21:18
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podłącz rozrusznik bezpośrednio do akumulatora, sprawdzisz czy jest dobry.
    Dobrze to wszystko podłączyłeś?

2
  • #3 14 Lip 2015 21:24
    Sadownik64
    Poziom 5  

Rozrusznik nowy, aku też, podłączyłem tak jak było poprzednio, na styczniku pod siedzeniem ( elektromagnes) dwa przewody na śrubki od akumulatora do stycznika, drugi ( druga śrubka) idzie do rozrusznika. Czerwony na wcisk idzie do stacyjki. Drugi gruby to masa, przykręcana łącznie ze stycznikiem do nadwozia i zielonym cienkim kabelkiem.

1
  • #4 14 Lip 2015 21:32
    Rycho T

Zewrzyj na próbę te śruby na styczniku, jak jest dobrze podłączone, dobry akumulator i rozrusznik to musi zadziałać.

Kabel plusowy z akumulatora do śruby na styczniku, z drugiej śruby kabel do rozrusznika.
    Kabel minusowy akumulatora do konstrukcji traktorka

0
  • #5 15 Lip 2015 19:14
    Sadownik64
    Poziom 5  

Rozrusznik zakręcił. Więc ustaliłem, że brakuje masy. Dodatkowym kablem ( zakupionym w sklepie) dodatkowo uziemiłem minus od akumulatora do podwozia k. silnika. Teraz zapala. Choć długo to trwało, bo chyba była zalany paliwem. Ale pojawia się inny problem, że jak opuszczam kosisko to gaśnie, jak podnoszę z powrotem chodzi. Co jest?

1
  • #6 15 Lip 2015 19:49
    Rycho T

Układ bezpieczeństwa wyłącza silnik, trzeba go sprawdzić.

3
  • #7 20 Lip 2015 21:58
    Sadownik64
    Poziom 5  

Sprawa się wyjasniła OK.

3