Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pakiet Kinetis Motor Suite do zarządzania i kontroli nad silnikami

ghost666 14 Lip 2015 21:43 873 0
 • Pakiet Kinetis Motor Suite do zarządzania i kontroli nad silnikami
  Pakiet Kinetis Motor Suite to intuicyjna platforma dedykowana do kontroli silników, która umożliwia implementację systemów kontroli silników BLDC, PMSM oraz ACIM, wyposażonych lub nie, w układy sensorów. Pozwala to na szybkie, łatwe i wydajne tworzenie systemów kontroli silników, nawet przez osoby nie mające doświadczenia w tym zakresie. Opisywany pakiet pozwala na uproszczenie interfejsu użytkownika oraz zwiększenie wydajności silnika poprzez poprawę strojenia systemu PID kontroli silnika. Zastosowanie pakietu pozwala także na skrócenie czasu od projektu do komercjalizacji urządzeń.

  Dostępne mają być dwie wersje opisywanego oprogramowania, dostosowane do różnych poziomów wiedzy projektantów:

  1. Proste rozwiązania dla wentylatorów, kompresorów i pomp.
  2. Układ do obsługi wyposażonych w sensory lub nie silników BLDC, PMSM oraz ACIM.

  Oprogramowanie ma być dostępne w trzecim kwartale 2015 roku.  Pakiet Kinetis Motor Suite składa się z trzech komponentów, dedykowanych odpowiednio do strojenia algorytmów, obserwacji silnika i zarządzania systemem kontroli:

  Pierwszy składnik pozwala na szybką i precyzyjną konfigurację pętli PID. Pozwala to na stworzenie algorytmu kontroli silnika w kilka minut, a nie kilka miesięcy. Dzięki wykorzystaniu kontroli zakłóceń silnika z LineStream Technologies, system Kinetis pozwala na automatyczną estymację bezwładności systemu, pozwala na tworzenie w pełni konfigurowalnych trajektorii pozwalających na przełączanie pomiędzy różnymi prędkościami i pozycjami silnika. Pozwala także na budowanie skomplikowanych systemów poruszania silnikiem.

  Kolejnym składnikiem jest oprogramowanie dedykowane do kontroli i nadzoru nad silnikami BLDC, PMSM i ACIM. Oprogramowanie to dedykowane jest do implementacji w mikrokontrolerze i zawiera w sobie uproszczone systemy kontroli i sterowania silnikami. Ten fragment oprogramowania pozwala na kontrolę nad efektywnością przetwarzania energii, współczynnikiem mocy, prądem czy momentem obrotowym silnika. Pozwala on także na minimalizację zakłóceń i generowanego przez system szumu.

  Trzecim elementem jest graficzny interfejs użytkownika pozwalający na zarządzanie i nadzór nad systemem w czasie rzeczywistym. Zawiera on w sobie programowy oscyloskop, pozwalający na wizualizację danych na temat przebiegów oraz innych, programowalnych zdarzeń w systemie. Ten składnik pakietu posiada wbudowany w sobie także debugger i system logowania działania układu.

  Źródło: http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=KINETIS_MOTORSUITE&nodeId=012FC898C91D3E