Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C1-118a - Identyfikacja żarówki

15 Lip 2015 11:03 1644 11
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć jaka żarówka power jest stosowana w tym modelu oscyloskopu. Zakupiłem taki bez żarówki i chciałem coś dobrać.

Dziękuję za pomoc
  • Poziom 41  
    @kukiz84 sprawdź gdzie jest podłączona, lub jakie napięcie występuje na zaciskach.
  • Poziom 23  
    Witam. Żarówka o orginalnym symbolu CMH 6,3-20-2
  • Poziom 13  
    Dziękuję za odpowiedź, sprawdzę napięcia bo oryginału raczej nie dostanę i dam znać.

Dodano po 7 [minuty]:

Dzięki za odpowiedź poszukam i sprawdzę o ile da się odczytać bo strasznie nie wyraźnie są oznaczone elementy ale może da radę.

Dziękuję, skoro jest schemat uważam temat za rozwiązany.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Żarówka wkręcana gwint E7 6,3V w oscyloskopie zasilana z 5V jak na schemacie.
  • Poziom 13  
    O super dziękuję Fredo110.

Pozdrawiam

Dodano po 21 [minuty]:

A jeszcze mam pytanie, jesteś pewny że gwint e7 bo nigdzie takich nie mogę znaleźć, chyba że źle szukam
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Wykorzystywana w oscyloskopu żarówka СМН 6, 3 - 20 - 02 ( SMN 6, 3 - 20 - 02) - 6.3V x 20 mA- nie nie ma cokołu .
  • Poziom 17  
    Niedawno wymieniałem żarówkę w swoim C1-118A. Nie znalazłem oryginalnej, ale zastosowałem żarówkę 6V/40mA stosowaną w modelarstwie lub do oświetlenia tablicy rozdzielczej w pojazdach mechanicznych. Koszt rzędu kilkudziesięciu groszy.
    Jedynym problemem, z którym spotkałem się była nieco większa (o 0.4 mm) średnica zamiennika. Taką żarówkę "da się wcisnąć" w plastikowy uchwyt w oscyloskopie. Jednak po kilku minutach pęka ona skutkiem naprężeń termicznych. Jedynym rozwiązaniem było rozwiercenie uchwytu wiertłem 3.8-4.0 mm. Po modyfikacji żarówka już nie pęka i świeci bardzo podobnie do oryginalnej.
    W uchwycie łatwo jest też zamocować diodę LED 3 mm, aczkolwiek koniecznym jest dołożenie rezystora ograniczającego płynący przez nią prąd.
    Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Pasują miniaturowe żarówki bezcokołowe 6V 3mm. Oryginalna była 6,3V/20mA i nie ma co "szaleć" z prądem, bo wydajność i stabilność napięć zasilających nie jest mocną stroną tego oscyloskopu. Poza tym mocniejsza będzie "przeświecać" na ekran. Niestety najsłabsze jakie widziałem były 40mA, ew. można użyć 12V.

• Poziom 17  
    Cóż, właśnie taką żarówkę, zakupioną właśnie w tym sklepie internetowym, zastosowałem (6V/40mA). A to co pomierzyłem :D , w kwestii jej średnicy, to opisałem w swoim poście.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Żarówkę subminiaturową bezcokołową 6,3V; 20mA; o średnicy 3,2mm "Лампа сверхминиатюрная СМН 6,3-20-2" można kupić pod taką nazwą (cena ok. 8 rubli).
    Dane techniczne żaróweczki (zał. ilustr.):

• Poziom 17  
    januszx3 napisał:
    Żarówkę subminiaturową bezcokołową 6,3V; 20mA; o średnicy 3,2mm "Лампа сверхминиатюрная СМН 6,3-20-2" można kupić pod taką nazwą (cena ok. 8 rubli).

Dziękuję. Jest to bardzo cenna informacja.
    Pozdrawiam.