Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapytanie a talerz satelitarny

15 Lip 2015 12:21 1053 21
  • Poziom 8  
    Witam,
    kupiłem mieszkanie i na balkonie jest zawieszony talerz satelitarny, nie znam producenta, od talerza odchodzi kabel antenowy ,
    wkładam kabel do telewizora (płaski LG nowej generacji), włączam strojenie automatyczne i tv nic nie znajduje,
    czy coś robię źle? nigdy nie korzystałem z satelity więc nie wiem co i jak,
    proszę o pomoc,
  • Poziom 8  
    dzieki za info,
    prawdę mówiąć nie wiem czy TV ma dekoder wbudowany, ostatnie 3 lata miałem kablówke więc miałem dekoder od dostawcy, teraz już nie chce kablówki, chcę korzystać z darmowej telewizji,
    nie mam pojecia co oznacza Astra/Hotbird - proszę o wyjasnienie
  • Poziom 8  
    dzięki, czyli krótko mówiąc kabel antenowy najpierw wpiąć w zewnętrzny dekoder DVBT a następnie kablem np HDMI lub EURO do Telewizora, dobrze rozumiem ?
  • Poziom 35  
    Źle rozumiesz. Mylisz telewizję satelitarną z dvb-t. Do talerza musisz mieć dekoder satelitarny. W polskich realiach wiąże to się z abonamentem bo za darmo kanałow polskich jest bardzo mało.
  • Poziom 43  
    Kamil O napisał:
    zewnętrzny dekoder DVBT a następnie kablem np HDMI lub EURO do Telewizora, dobrze rozumiem ?

Dekodera DVB-T NIE podłącza się do anteny sat!.

Potrzebny do tego tuner, dekoder satelitarny.
    Na satelicie HotBird większość kanałów polskich jest zakodowana i wymaga wykupienia abonamentu (TVP 1/2, Polsat, TVN itd.).
  • Poziom 8  
    aha, to juz rozumiem, dzieki,

Dodano po 10 [minuty]:

a proszę o podpowiedź jak sprawdzić czy mój talerz jest wycelowany w Astre czy Hotbirda?
  • Poziom 35  
    Pożyczyć dekoder albo wezwać fachowca z miernikiem.
  • Poziom 43  
    andpol 33 napisał:
    Pożyczyć dekoder albo wezwać fachowca z miernikiem.

A Ty pożyczyłbyś swój własny dekoder, do sprawdzenia instalacji, która nie wiesz czy jest sprawna...?.
    Kto zapłaci za naprawę obcego dekodera, jeśli instalacja jest uszkodzona?.
    Tylko wezwanie fachowca z miernikiem.

Kamil O napisał:
    proszę o podpowiedź jak sprawdzić czy mój talerz jest wycelowany w Astre czy Hotbirda?

A Kolega dokładnie przeczytał, co będzie jeszcze mu potrzebne do odbioru tv sat...?.
    Albo własny tuner, dekoder DVB-S2 (HD) (trzeba kupić), i umowa na abonament na programy, albo dekoder od operatora (gratis, albo za parę zł miesięcznie) i umowa na programy.
  • Poziom 8  
    patrzyłem na ofertę programową Hotbird i Astra to straszna lipa jesli chodzi o polskie programy,
    a mogę się całkiem pozbyć talerza i zwyczajnie odbierać telewizję naziemną ?
  • Poziom 43  
    Kamil O napisał:
    mogę się całkiem pozbyć talerza i zwyczajnie odbierać telewizję naziemną ?

Po co się pozbywać - wywalić kabel za okno, albo na podłogę i nie korzystać.
    Co do tv naziemnej - wszystko zależy od nadajnika z którego chcesz korzystać - ale antenę i tak potrzebujesz, czy antena pokojowa zadziała - nikt głowy nie da..., zwłaszcza, że znakomita większość ma w środku wzmacniacz antenowy...
  • Poziom 27  
    Witaj. Spróbujmy uporządkować Twój problem. Talerz satelitarny służy do odbioru programów tylko satelitarnych, poprzez dekoder DVB-S2. Ty chcąc oglądać programy satelitarne, powinieneś zaopatrzyć się w dekoder DVB-S2
    . Inaczej sprawa wygląda, gdybyś zdecydował sie na odbiór programów z TV naziemnej. Tu potrzebna jest zwykła antena ( takiego typu jak kiedyś oglądało się gdy nie było kablówek ), oraz dekoder DVB-T lub bez dekodera, o ile Twój TV LG ma DVB-T wbudowany taki dekoder. Teoretycznie powinieneś odebrać 24 programy. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    swietnie, to zasadniczo cały problem, teraz wiem co i jak, jeszcze jedna kwestia :
    leszekpo50- piszesz " Tu potrzebna jest zwykła antena ( takiego typu jak kiedyś oglądało się gdy nie było kablówek ) - czy moja antena satelitarna nie stanie się "zwykłą anteną" jeśli usunę znajdujący się na jej drodze talerz?
  • Poziom 43  
    Kamil O napisał:
    czy moja antena satelitarna nie stanie się "zwykłą anteną" jeśli usunę znajdujący się na jej drodze talerz?

A przeczytał Kolega co napisał :D.
    Usuwając talerz, usuwasz przecież antenę satelitarną - czyli nie zostają na ścianie nic, oprócz masztu, który tą antenę trzymał na ścianie.
    Można by wykorzystać ten masz do zwykłej anteny naziemnej, jeśli uchwyt ten jest od strony nadajnika DVB-T...
  • Poziom 27  
    Kamil O napisał:
    czy moja antena satelitarna nie stanie się "zwykłą anteną" jeśli usunę znajdujący się na jej drodze talerz?

Witaj. O ile usuniesz antenę satelitarną , to pozostanie przewód, który o ile nie jest zbyt stary możesz spróbować wykorzystać, montując zwykłą antenę w miejsce talerza ( jeżeli z tego kierunku masz możliwość odbioru sygnału DVB-T ). Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    witam,
    dzieki za wszystkie odpowiedzi, wszystko juz rozumiem,
    a prosze o podpowiedź czy dobrze myśle ze istniejąca antena satelitarna była zamontowana jako dodatkowa przez lokatorów, ? tzn czy generalnie do budynku i mieszkania jest gdzieś doprowadzona antena do odbioru telewizji naziemnej? mieszkalem juz w kilku mieszkaniach i zawsze gdzies sobie dyndała antena,
  • Poziom 35  
    Zapytaj w administracji budynku.
  • Poziom 43  
    Kamil O napisał:
    czy dobrze myśle ze istniejąca antena satelitarna była zamontowana jako dodatkowa przez lokatorów, ?

Wszystko na to wskazuje - zwłaszcza, że kabel od tej anteny idzie tylko do tego mieszkania (tak zrozumiałem).
    Kamil O napisał:
    czy generalnie do budynku i mieszkania jest gdzieś doprowadzona antena do odbioru telewizji naziemnej?

Tak, jak pisze Kolega wyżej, ale wychodzę z założenia, że gdyby była taka antena naziemna, to było by jakieś gniazdko lub coś podobnego i nie po to zapewne zakładali poprzednicy antenę sat.
  • Poziom 8  
    witam,
    sprawę już wyjaśniłem,
    sp-nia mieszkaniowa wogóle nie montowała anten telewizyjnych, taka polityka, chyba aby zmusić lokatorów do zakładania kablówki,
    zdemontowałem talerz, kupiłem antenę do telewizji naziemnej za 100, istniejący przewód antenowy odpiąłem od talerza i wpiąłem w nową antenę którą ustawiłem na południe i 24 kanały śmigają mi należycie. Dzięki za dyskusję i pomoc.
    pozdrawiam