Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - znajdz i przenies mnie

vito84 15 Lip 2015 12:34 621 6
  • #1 15 Lip 2015 12:34
    vito84
    Poziom 5  

Witam

Nie wiem czy excel potrafi cos takiego, ale mam nadzieje ze tak. sprawa jest dosc prosta.

Mam taki excel. Chce na gorze arkusza zrobic jedna komorke w ktorej bede wpisywal litere duza alfabetu. Sa to litery z kolumny F, tj. poczatki nazw artykulow spozywczych. Po wpisaniu w tej komorce np. S chce zeby excel od razu przesunal w dol caly arkusz i ustawil mnie wlasnie w tej komorce.

Mozna szukac przez clr+F ale wtedy musze podac nazwe bo jak wpisze litere to po kolei bedzie mi wskazywal poszczegolne litery w nazwach a nie o to mi chodzi).
    Ten arkusz jest dlugi dlatego ulatwiloby mi szukanie poczatku nazw artykolow. excel - znajdz i przenies mnie

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Lip 2015 13:32
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

vito84 napisał:
    zrobic jedna komorke w ktorej bede wpisywal litere

Np komorka jest "G1"
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1
  • #3 15 Lip 2015 13:35
    vito84
    Poziom 5  

gzie mam to dokladnie wpisac? W komorke czy jest do tego jakis program

0
  • #4 15 Lip 2015 13:45
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

W editorze VBA(Alt+F11) w kodzie arkusza, gdzie jest ta tabula(kliknij 2-krotnie po lewej na ten arkusz) po prawej (tam puste) to wpisz excel - znajdz i przenies mnie

0
  • #5 15 Lip 2015 14:15
    vito84
    Poziom 5  

wow dziala. Super. Bardzo dziekuje za pomoc i podzielenie sie wiedza. Poklony dla wiedzy.

Dodano po 11 [minuty]:

jak tak dobrze to dziala to czy moge kilka komorek tak zaprogramowac?

Chodzi o to ze jak bede np. przy literze "C" to zeby nie wracac znowu na poczatek arkusza tylko zeby obok litery "C" zrobic taka sama komorke jaka jest na poczatku arkusza tj. $G$1.

Musze kopiowac ta cala formule i zmieniac tylko miejsce tj. np. $G$1, nastepna formula np. z $G$45 itd. czy moze wystarczy jedna formula w ktorej wskaze poszczegolne komorki gdzie wpisywalbym litery lub jakis zakres np od G1-G850?

Dodano po 5 [minuty]:

zakres jako cala kolumna G bylby najlepszy bo baza mi sie co chwile rozrasta i te komorki zmieniaja swoje miejsce jak dodaje produkty. Ale nie wiem czy nie za duzo wymagam.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lip 2015 14:17
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Jak cala kolumna G jest wolna, to zamiast

Code:
    If Target.Address = "$G$1" Then
    wpisz
    Code:
    If Target.Column = 7 Then

wtedy wpisywalby litery w dowolnej komorce w kolumnie G