Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 5 BKC Tdi - Smierdzi spalinami w kabinie

15 Lip 2015 15:26 5553 6
  • Poziom 14  
    Witam,

może ktoś się spotkał z takim problemem i coś potrafi podpowiedzieć ?

Sprawdziłem oczywiście łącznik elastyczny i wygląda na cały.

Wydaję mi się że gdzieś jest nieszczelność na chłodnicy spalin, może ktoś powiedzieć czy rura łącząca kolektor wydechowy i właśnie chłodnicę powinna mieć metalową uszczelkę ? Bo tam znalazłem coś jakby silikon :D

Dzięki za ew. wskazówki.

Pozdrawiam
  • Admin grupy Samochody
    Frost160 napisał:
    może ktoś się spotkał z takim problemem i coś potrafi podpowiedzieć ?
    Wiele razy, nieszczelność pomiędzy wydechem a turbosprężarką, pęknięta rurka od EGR-a, wydmuchana uszczelka z pod rurki egr. Szukaj okopcenia.
  • Poziom 14  
    Czyli to wygląda a to że właśnie w miejscu uszczelki rurki łączącej egr z kolektorem(tam jest czarne myślałem że jakiś magik to na silikon poskładał i takie widywałem :D).

Jutro zweryfikuję i napiszę. Dzięki !
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się ze spaliny wydobywają się z czujnika EGR jedeno z tych dwóch oczek na EGR (te pod grzybkiem który ciągnie EGR w górę) wycieka jakby z niego olej.

Jest możlwie by tam w środku padło jakieś uszczelnienie i spaliny przedostawały się z zaworu do środka egr-u i tymi dziurkami na do kabiny ?

VW Golf 5 BKC Tdi - Smierdzi spalinami w kabinie O to dokładnie chodzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dzięki, sprawdziłem co pisał T5 i nigdzie tam nie ma wydostawania się spalin.

Całośc tego przodu gdzie jest klapa gasząca plus ten egr była poskładana na silikon ktoś tam już grzebał. Wymieniłem uszczelki na nowe może to pomoże dziś sprawdzę i napiszę.

Pewny jesteś że z tego uszczelnienia nie może śmierdzieć spalinami ?
  • Poziom 32  
    Nie będzie smierdzieć, gdyż spaliny są zaciągane w kolektor.