Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUDI A6 C6 3.0 TDI BMK - Wtryski od 4.2 TDI do 3.0 TDI

migolc 15 Jul 2015 15:34 8220 25
    migolc
    Level 14  
    Witam
    Kupiłem wtryski, reklamowałem, przed chwilą dostałem kolejny komplet, tym razem o nr 057130277AG. Z tego co znalazłem w necie są to wtryski od 4.2 TDI. Czy wg Was będą się nadawały do 3.0 TDI BMK? Bo na innych forach zdania są podzielone. W tabelce, którą kiedyś znalazłem, ich nie ma. Odsyłać czy zakładać? Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Ok @Falubaz1, skoro tak "mówisz" :). W listwach wtryskowych masakra była, szczególnie z jednej strony, nie pamiętam z której. Dziwne to. Rozebrane w mak, wyszczotkowane itp. Czas pokaże co z tego będzie.
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Właśnie nie, więc wydaje mi się, że pompa cała. Kolor rdzy ale nie wżarła się w metal, więc chyba nie do końca rdza, i śmierdziało rybami :). Więc wydaje mi się, że jakiś brud, z woda itp. Wykręciłem boczne śruby w listwa, wszystko wymyte w ropie, taką szczotką jakby do mycia butelek wewnątrz, ale trochę mniejszej średnicy. Paliwo wypompowane do zera. Zostaje mi jeszcze otwarcie dwóch włazów zbiornika paliwa i wytarcie wszystkiego do czysta/sucha.
    migolc
    Level 14  
    Czy te włazy aż tak trzymają??? Za cholerę nie mogę ich odkręcić. Tzn próbuję na razie tego gdzie nie ma pompy ze względu na mniej wystających elementów.
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    No kilka sztuk mi się już wyszczerbiło :P. Ja dopasowałem płaskownik na te koronki, na środku złapałem "francuzem" i kręciłem i nic. 3mm płaskownik się wyginął i lipa :P
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Obcęgi nie pomogły. 2 osoby, tępe przecinaki na płasko i w dwie osoby daliśmy radę. Wszystko wykręcone, dno zbiornika wytarte szmatą, pompa zanurzeniowa i cały jej kubełek również rozkręcony (fabrycznie chyba nie rozbieralny) i wyczyszczony. A co najważniejsze pompa wtryskowa rozebrana w drobny mak, tłoczki, mimośród itp. i również wyczyszczone, przedmuchane i zalane olejem. Wszystko zrobione tak jak powinno, no może oprócz urwanego kabelka bodajże od czujnika temp za turbiną :P. Mam nadzieję, że z tego, a nie z innego, powodu mrugają świece ;). Muszę do znajomego na kompa podjechać.
    Czy po rozebraniu listew wtryskowych trzeba ustawiać ten regulator wkręcony z boku?
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Ok, dziękuję. Ale wtryski obowiązkowo zakodować?
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Raczej te kanały 72-77 można o kant d rozbić.. U mnie podobno wszystkie 6szt to śmieci. Jak zapytałem czy są jakieś 2 lepsze, żeby dokupić np tylko 4szt to facet powiedział, że wszystkie są jednakowe i mogę sobie 2 w ciemno wybrać ;). Ale oczywiście zakoduje je.
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    @Falubaz1 Napisałem "raczej". Nie, Twoje rady bardzo cenię, dlatego napisałem PW. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    No tak trochę właśnie zauważyłem. Kobieto :P. W każdym bądź razie wyczyszczone jest wszystko pięknie. Nikt z tym by się tak nie pie.dolił. Za żadne pieniądze. Został komp, mrugające świece i kostka czujnika.
    migolc
    Level 14  
    Kostka czujnika naprawiona, to i "świece przestały mrugać" i check zgasł. Chodzić chodzi, lecz nie wydaje mi się, żeby te wtryski były takie idealne..
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Chwilę pojeździłem ale bardziej pogazowałem na postoju. Wydaje mi się być taki ospały do 2000-2500 obr/min. Dolałem "trochę" oleju MOTUL 800 2T do ropy, żeby się przesmarowało wszystko. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłem ;). Na razie kompa nie podłączałem, bo nie mam kabla. W sterowniku pewnie x błędów ale to raczej wpływu nie ma na dynamikę do 2000 obr/min, czy źle myślę?
    User removed account
    User removed account  
    migolc
    Level 14  
    Szczerze to auto stoi. Póki co kupiłem i objeżdżam Passata B6 1.9 TDI, który pali połowę tego co A6 ;). Napiszę tak, najpierw kupiłem jeden komplet wtrysków, które pochodziły z pół godz, pewnie zanim jakiś syf z tych listew wtr się oderwał i je zapchał, ale auto chodziło wg mnie trochę lepiej, może to złudzenie na dzień dzisiejszy ale tak mi się wydaje, że szybciej się wkręcało. Wlałem 20 L ropy i trochę dużo tego oleju, może to jest tego wina, nie wiem, ale niech ma na początek. Tamte wtryski odesłałem i dostałem kolejny komplet (od 4.2TDI) ale tak jak pisałeś, nie ma to znaczenia.
    darek640
    Level 15  
    Śmiało zakładać chodzą jak oryginały,chociaż ESI nie zamienia.
    ericssoun3m
    Level 8  
    Panownie, jest ktoś jeszcze w stanie odnieść się do tematu kompatybilności wtryskiwaczy z 4.2 TDI do 3.0 TDI - gdyż na różnych forach Audi są podzielone opinie (mam wrażenie, że większa część osób twierdzi, iż nie będzie to poprawnie działało), a tutaj poza jednym użytkownikiem nikt konkretnie się nie odniósł do sprawy.
    Czy jakaś osoba z doświadczeniem byłaby w stanie wypowiedzieć się w tej sprawie na podstawie wiedzy / doświadczenia?
    Dzięki :)