Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens SIWAMAT XL 962 - Jak zdemontować grzałkę?

15 Lip 2015 18:10 1662 5
  • Poziom 16  
    Zapoznałem się z tematem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1276816.html bo okazało się, że moja mama ma identyczny problem z pralką. Chciałem wykręcić grzałkę, żeby określić jej stan i sprawdzić czy faktycznie jest uszkodzona. I tu mam problem. Grzałkę odkręciłem, ale nie mogę jej wyjąć. Boję się, żeby coś nie pękło. Jak pęknie płaszcz to będzie trzeba całą pralkę wymienić.

Pralka Siemens SIWAMAT XL 962 - Jak zdemontować grzałkę?

Tą środkową nakrętkę wykręciłem. I próbowałem podważyć śrubokrętem i nic. Czy mam mocniej podważać czy może jeszcze jakieś inne zabezpieczenia są?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie ma innych zabezpieczeń, trzyma uszczelka, nieraz trzeba siły (ruszć/ podważać) by puściła!
  • Specjalista AGD
    Paszczak22 napisał:
    Czy mam mocniej podważać czy może jeszcze jakieś inne zabezpieczenia są?

Odepnij przewody i wtyczkę czujnika NTC podważaj bez obaw, żadnych zabezpieczeń dodatkowych nie ma, możesz jeszcze wbić lekko śrubę to zmniejszy trochę napięcie uszczelki i grzałka wyjdzie.
  • Poziom 16  
    Wbicie śruby dało bardzo dobry efekt. Uszczelka od razu odpuściła i można było wyjąć tą grzałkę niewielkim nakładem siły. Po skręceniu pralka pierze jak nowa mimo, że nie kupiłem oryginalnej grzałki bo takich już chyba nie produkują. Jeszcze mama mówiła, że ma jakiś mały wyciek z pod pralki. Chyba będę musiał znów tam zajrzeć - pewnie gdzieś uszczelka dobrze nie dociska z winy niedoczyszczonego kamienia.

A jeszcze jedno. Mam problem z odkręceniem kurka od filtra wody co jest na dole po prawej stronie. Mama mówi, że nigdy go nie odkręcała bo nie dała rady. Sam próbowałem to zrobić żabką bo ręcznie nie szło i trochę popękała ta zakrętka. Czy jest jakiś sposób, by ją wykręcić?
  • Specjalista AGD
    Paszczak22 napisał:
    Mam problem z odkręceniem kurka od filtra wody co jest na dole po prawej stronie. Mama mówi, że nigdy go nie odkręcała bo nie dała rady. Sam próbowałem to zrobić żabką bo ręcznie nie szło i trochę popękała ta zakrętka. Czy jest jakiś sposób, by ją wykręcić?

Wykręć pompę z pralki, jak odkręcisz silnik pompy od obudowy filtra będziesz mógł go wtedy wypchnąć z drugiej strony (o ile go nic nie blokuje, lub się nie skleił z obudową).
  • Poziom 16  
    Właśnie chyba się skleił z obudową. Już tyle lat nie był odkręcany więc może jeszcze kilka lat bez odkręcania pochodzi.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.