Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał polsatu cyfrowego

15 Lip 2015 19:47 3342 7
  • Poziom 2  
    Próbuję ustawić polsat cyfrowy. Niestety słabo mi idzie, bo tych oślic monterów ciężko do czegoś zmusić. Wolą iść i na balkonach ustawiać anteny niż wspinać się u mnie na dach.
    Mieszkam na wsi. Dookoła pełno drzew. Antena dobrze jest ustawiona na elewacji,południowa ściana. Nawet dziś i wczoraj wycięliśmy jedno drzewo. Próbowaliśmy zrobić prześwit, przycinaliśmy gałęzie na linii sygnału anteny.
    Antena - 65cm.
    Konwerter, standardowy, polsatowski, single.
    Ustawienia anetny:
    Moc sygnału ok. 90%
    Jakość sygnału 45-50%.
    LNB tak
    tryb DISEqC brak.
    Port DISEqC brak.
    Typ LNB uniwersalny.
    Satelita hot bird 6/8/9
    Brak sygnału na niektórych kanałach (komunikat:brak sygnału z anteny satelitarnej. Sprawdź połączenie lubkonfigurację dekodera.). Obraz się tnie. Nawet jak ładna pogoda to tnie się. Jak spadnie rzęsisty deszcz to nie ma żadnego kanału
    Czy zakup większej czaszy ma sens? Może inny konwerter?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Trzeba zacząć od przycinki drzew, albo przenieść antenę.
  • Poziom 2  
    Nie o to pytałem. A gość z Cyfrowego Polsatu był. Powiedział które drzewo przeszkadza, wycięliśmy. Dla pewności gałęzie pobocznych drzew też. Przemierzył miernikiem i stwierdził, że antena jest dobrze ustawiona. Był drugi, prywatny, załamał ręce i zamiast wziąć się do roboty, powiedział że on tu nic nie poradzi i pojechał instalować balkonowe anteny, jak ja to mówię. Nawet miernika z torby nie wyjął. No szlag człowieka może trafić.
  • Poziom 36  
    Kup większą antenę, nowy konwerter i wytnij drzewa. Potem zostaje Ci już tylko ustawić antenę. Nikt Ci wirtualnie usterki nie naprawi. Żeby można powiedzieć, jaki jest sygnał z tej anteny trzeba najpierw wyciąć przeszkadzające drzewa, albo zdjąć antenę i sprawdzić z ręki w otwartym terenie.
  • Poziom 24  
    Tnie się pewnie na kanałach HD. W niedzielę ustawiałem , a raczej próbowałem poprawić jakość sygnału CP. Nic z tego . Drzewo przeszkadzało. Kazałem przesunąć antenę 3m w bok ...i jak ręką odjął.
  • Poziom 2  
    No zobaczymy, bo jadę jutro do sklepu z antenami i innymi akcesoriami montażu rtv.Jak szybko coś nie wymyślimy, poprawy nie będzie, to oddam do sklepu zestaw i już. Chętnie bym przesunął 3m w bok, ale tam też sosny. Wiem, że na 10m sygnał idzie 6m do góry, ale u mnie to i tak mało. Mieszka się świetnie,cicho i wogóle, ale te 20metrowe i więcej drzewa przeszkadzają. Porobiłem prześwity w gałęziach. Jedną brzózkę to ja mogłem sobie wyciąć bez zezwolenia, na dodatek nie była aż tak wielka, bo to na naszym placu, ale więcej nie zaryzykuję, nie ufam sąsiadom.
  • Poziom 43  
    krisukrisu napisał:
    Wiem, że na 10m sygnał idzie 6m do góry, ale u mnie to i tak mało. Mieszka się świetnie,cicho i wogóle, ale te 20metrowe i więcej drzewa przeszkadzają. Porobiłem prześwity w gałęziach.

To przynajmniej dzięki moim postom znasz przyczynę. Pozostaje uciekać z anteną do tyłu lub do góry. Ta słaba jakość sygnału może być spowodowana jeszcze zniekształconym talerzem, słabej jakości kablem. Przecinka, wycinka gałęzi bardzo dobry sposób. Ciąć aż będzie dobrze.
  • Poziom 2  
    Szału nie ma, ale wycięliśmy parę gałęzi i działa. Obraz przyzwoity. Nie tnie. Na rok, dwa jest spokój. Potem znów czeka wycinka gałęzi.