Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB 2.0 - Rozdzielacz USB Hub dla dwóch odbiorników

15 Lip 2015 20:52 717 9
  • Poziom 8  
    Witam, nie jestem pewien czy piszę w odpowiednim dziale tak że przepraszam za ewentualne zamieszanie.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przerobienia rozdzielacza (USB Hub) tak aby jedno takie urządzenie mogło służyć dwóm odbiornikom jednocześnie (telewizorowi i dekoderowi do cyfrowej telewizji naziemnej-którym nagrywam filmy na pendriva )

Myślę tutaj o tym aby zrobić rozgałęzienia kabli wychodzących z rozdzielacza tak aby były dwa równoległe męskie końcówki.

Pytam ponieważ zdaję sobie sprawę że w ten sposób zewrę dwa źródła zasilania usb-Macie jakieś sugestie jak uzyskać możliwośc uzyskiwania danych z pendriva z dwóch odbiorników (Nie jednocześnie-tylko żeby oba były podłączone i mogły z niego korzystać)
  • Poziom 10  
    Nie możesz zastosować przełącznika? Kable połączyć w układ Y a na rozwidleniu zrobić przełącznik telewizor - cyfra?
  • Poziom 8  
    Dokładnie tak myślę zrobić z tym że zastanawiam się co się stanie gdybym nie dał przełącznika
  • Poziom 10  
    chyba nikt na forum nie ryzykował i tak nie zrobił bo nikt sie nie wypowiada:)
  • Moderator
    Jak rozumiem chcesz i nagrywać i oglądać?
  • Poziom 8  
    Tak, chciałbym nagrywać na dekoderze i mieć możliwość odtworzenia tego na obu urządzeniach bez biegania z pendrivem
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Rygart napisał:
    Tak, chciałbym nagrywać na dekoderze i mieć możliwość odtworzenia tego na obu urządzeniach bez biegania z pendrivem

Nie da się - jedno urządzenie USB nie może być jednocześnie podłączone do dwu host-kontrolerów. I nie o kwestie zasilania tu idzie.
  • Poziom 8  
    Czyli musiałbym zrobić jakiś ręczny przełącznik albo zostać przy starym bieganiu z pendrivem
  • Specjalista elektronik
    Chyba najprościej ręczny. Zauważ jeszcze, że jeśli zapisujesz na pendriva, to urządzenie, które na niego zapisywało, musi dokończyć ten zapis, nie wolno tego przerwać, bo powstaną błędy struktury systemu plików i trzeba będzie używać jakiegoś chkdsk, albo fsck, żeby je naprawić - zwykle z utratą części danych.