Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trafic 2.0 dci - Świeci ładowanie, błąd podgrzewacza wstępnego.

15 Lip 2015 20:56 861 5
  • Poziom 10  
    Czy ten błąd może być przyczyną kontrolki ładowania i stop w trafiku 2.0dci? Co może być przyczyną tego błędu? Wymiana sterownika świec coś da?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    pomoże ktoś?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem, nie ma 12.4v. Problemy zaczęły się po umyciu silnika, po demontażu wtrysków. Potem po złożeniu wszystkiego, opdalam auto, świeci usterka, błąd: złącze diagnostyczne podgrzewacza wstępnego którego nie idzie skasować. Odłączyłem kleme na noc, rano podłączam odpalam auto i wszystko ok, nic nie świeci. Jednak w kompie ciągle ten błąd którego nie można usunąć- wydaje mi się że ten błąd świecił już przed naprawą. Status podgrzewacza ciągle zmienia się skacząc z AKTYWNY na NIEAKTYWNY. Wieczorem po rozruchu, pojawiła się kontrolka STOP i ładowanie, Przegazówka i kontrolki zgasły, po przejechaniu 10km zaświeciły się i już nie chcą zgasnąć. Możliwe że poprostu od umycia skończył się alternator. Na jednym z forum czytałem, że gość miał problem ze wzbudzeniem alternatora w traficu właśnie, po wielkich walkach, wymienił przekaźnik świec i problem ustał. Także nie wiem od czego zacząć, silniki myło się wiele razy, z alternatorami nigdy nie było problemu.
  • Poziom 34  
    Podłączałeś go Clipem , jaki dokładnie numer błędu.
  • Poziom 18  
    tomek22275 napisał:
    nie ma 12.4v
    to ile ma????
    Popraw masę na skrzyni