Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8000 - dystrybutor, nie leje kawy, cieknie

15 Lip 2015 21:50 3378 7
  • Poziom 6  
    Witam,

Mam problem z ustawieniem dystrybutora do ekspresu Krups EA8000. Z ekspresu lała się woda dołem i nie lał kawy, dysza do spieniania działała. Rozebrałem dystrybutor, przeczyściłem zawór barowy i teraz pytanie jak ustawić prawidłowo te 2 mechanizmy. Nie przyjrzałem się dokładnie przed rozebraniem, a teraz po włączeniu ekspresu migają diody clean i calc, myślę że jest to związane z złym ustawieniem właśnie tych dwóch kół. Ustawiłem je większym i odstającym końcem tym co załącza czujnik w tę samą stronę. Załączam zdjęcie:

Krups EA8000 - dystrybutor, nie leje kawy, cieknie

Jak powinno wyglądać prawidłowe ustawienie?

Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    tedept napisał:
    ...Nie przyjrzałem się dokładnie przed rozebraniem, a teraz...

Tak to właśnie jest :)
    Ale oczywiście chętnie pomożemy ;) Choć szczerze mówiąc, coś kręcisz ;)
    Z tego co pamiętam owych kół zębatych nie da się źle ustawić, dokłądnie nie pamiętam ale za "zębach", są jakieś ograniczniki, które wymuszają prawidłowy ich montaż..
    No a teraz druga usterka..
    Kontrolki oznaczają, że należy ekspres odkamienić i przeprowadzić czyszczenie.. Może warto to zrobić ?
    Usterke sygnalizują wszystkie migające diody..
  • Poziom 6  
    Raczej się da inaczej włożyć teraz ustawiłem, że jedno koło zębate z tym wystającym jest o 180 stopni inaczej niż ten ząbek wystający w drugim kole, ale to nie zmieniło usterki ekspres nadal nie leje kawy, w ogóle pompka załącza się na krótko i nie pompuje wody, choć przy parze pracuje prawidłowo. Czyżby uszkodzona elektronika, a może nadal dystrybutor jest źle ustawiony. Teraz już nie wyświetla błędu.

• Specjalista AGD
    Przepraszam, jednak jest to napisane dla mnie w bardzo chaotyczny sposób..
    Załacza się pompa i... ? Tłok boilera schodzi na dół czy nie ?
    Jeżeli schodzi to potem pompa włacza się na chwilę i wyłacza ?

tedept napisał:
    ..Teraz już nie wyświetla błędu.

A to wcześniej wyświetlał błąd ? Jaki numer błędu ?
  • Poziom 6  
    Tak pompka działa do momentu opuszczenia tłoka, potem jak ma lać kawę załącza się na chwile i wyłącza. Następnie silnik dystrybutora przekręca się, pompka wtedy wcale się nie załącza potem znów przekręca, tłok wraca i to jest koniec parzenia kawy.

• Specjalista AGD
    Czy istnieje możliwość byś zamieścił film z dźwiękiem jak tłok schodzi na dół (tj tak by było go widać) byś mógł zaprezentować na nim cały wyżej opisany cykl ?
  • Poziom 6  
    Przesyłam film pracy ekspresu.

• Poziom 6  
    Ekspress naprawiony:

Przyczyna: zapchany zawór barowy + ktoś go musiał wcześniej rozbierać i źle złożył pokrętło ilości lania wody.