Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowa telewizja kablowa - Samsung UE46F6500

909M4n 15 Lip 2015 22:12 855 8
  • #1 15 Lip 2015 22:12
    909M4n
    Poziom 8  

Posiadałem telewizor - Samsung UE46F6500 oraz dostawce "PetrusDtv" - cyfrowa telewizja kablowa i telewizor spisywał się na medal byłem zadowolony z jakości odbioru. Telewizor jednak uległ zniszczeniu więc kupiłem Samsung UE48H6700 jednak telewizor posiadał wady (plamy na matrycy, zamulał w momencie wchodzenia do menu, przy dynamicznych akcjach nie wyrabiał, widoczna pikseloza, meczu się nie dało oglądać). Serwis twierdził, że jakość obrazu leży po stronie dostawcy telewizji, brak dekodera z kablem HDMI (było wejście CI+) itd. Po ciężkich negocjacjach telewizor poszedł do zwrotu z możliwością wybrania nowego.

Przez to wszystko zacząłem czytać na benchmark.pl na temat telewizorów i szczerze mówiąc coraz bardziej jestem zakłopotany co do wyboru nowego TV. Jedna z informacji jaka mnie skołowała
    cyt.
    "Obecnie wyróżniamy dwie rozdzielczości HD: 1080i oraz 720p. Jedna niekoniecznie jest lepsza od drugiej: 1080i ma więcej linii i pikseli, ale 720p oferuje skanowanie progresywne, dzięki czemu obraz pozostaje gładki i ostry również w bardzo dynamicznych scenach. Dlatego miłośnicy kina akcji lub transmisji sportowych decydują się najczęściej na 720p.

Nie znam się, nie wiem czy to aktualne informacje w końcu technologia idzie do przodu jak przecinak.
    Czy ktoś może mi doradzić telewizor, który będzie radził sobie z dynamicznym obrazem, dobrą ostrością i jakością obrazu tak jak mój wcześniejszy Samsung UE46F6500 42c LED.

Ps. Dlaczego nie produkują już 46 calowych telewizorów, ktoś wie?

0 8
  • #3 16 Lip 2015 17:07
    909M4n
    Poziom 8  

Dzięki za linka jednak szukam TV LED

Wyczytałem także, że telewizja kablowa nie poradzi sobie z telewizorem FullHD i obraz będzie beznadziejny. Czy to prawda? Jaki telewizor powinien być pod taką telewizję?

0
  • #4 16 Lip 2015 17:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież to bzdura !
    A jaki telewizor wg tego specjalisty ma być ?

0
  • #5 16 Lip 2015 17:49
    909M4n
    Poziom 8  

No właśnie wmawiał mi to serwisant Samsunga kiedy reklamowałem telewizor UE48H6700.
    A na moją odpowiedź, że miałem telewizor starszy (Samsung UE46F6500) i na nim była żyleta to mi odpowiedział, że widocznie starszy typ obsługiwał lepiej cyfrową telewizję kablową :].
    I teraz nie wiem bo każdy mi wmawiał różne historie dlaczego reklamowany TV tak a nie inaczej wyświetla obraz - oczywiście nie było mowy o wadliwej matrycy, wina była dostawcy telewizji i koniec kropka.
    Dlatego też przeglądam internet bo muszę wybrać inny telewizor w cenie 3000zł po tym jak mi w końcu uznali reklamację.

0
  • #6 16 Lip 2015 21:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Akurat nie miał racji ani w jednym ani w drugim przypadku.
    Bo obydwa modle są Full Hd.
    A z czego masz sygnał ?
    Jaką odległość od ekranu ?

0
  • #7 16 Lip 2015 22:47
    909M4n
    Poziom 8  

Telewizję mam stąd http://www.petrus.pl/strona/o-nas/
    i byłem bardzo zadowolony z obrazu przy starym telewizorze - zero szumów, ostry obraz ogólnie miodzio.
    Telewizje oglądałem z 3m.
    Dodam, że na starym telewizorze nie było widać pikselozy/szumów nawet z bliskiej odległości a na tym nowym, którego oddałem to była masakra np. meczu nie dało się oglądać, piksele wokół piłkarzy było widać z dużej odległości a dynamiczne akcje telewizor nie potrafił uciągnąć.
    Najgorsze jest to, że będąc w sklepie rozglądając się za nowym TV praktycznie na każdym widziałem te piksele/szumy. Bardzo mocno rzucały się piksele wokół logo każdego z programów. Najgorsze jest to, że muszę właśnie z tego sklepu wybrać nowy ;/
    Jak na razie upatrzyłem sobie ten model mimo, że jest tańszy UE48H6400

0
  • #8 17 Lip 2015 01:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pamiętasz jakie miałeś ustawienia na starym telewizorze i jakie na nowym ?
    Widać że zależy Ci bardziej na płynności.
    Więc sięgaj po Panasonic 48AS640.

0
  • #9 12 Mar 2016 13:07
    909M4n
    Poziom 8  

Samsung UE48H6400AWXXH -taki zakupiłem jestem zadowolony

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo