Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cyfrowa telewizja kablowa - Samsung UE46F6500

909M4n 15 Jul 2015 22:12 1164 8
    909M4n
    Level 9  
    Posiadałem telewizor - Samsung UE46F6500 oraz dostawce "PetrusDtv" - cyfrowa telewizja kablowa i telewizor spisywał się na medal byłem zadowolony z jakości odbioru. Telewizor jednak uległ zniszczeniu więc kupiłem Samsung UE48H6700 jednak telewizor posiadał wady (plamy na matrycy, zamulał w momencie wchodzenia do menu, przy dynamicznych akcjach nie wyrabiał, widoczna pikseloza, meczu się nie dało oglądać). Serwis twierdził, że jakość obrazu leży po stronie dostawcy telewizji, brak dekodera z kablem HDMI (było wejście CI+) itd. Po ciężkich negocjacjach telewizor poszedł do zwrotu z możliwością wybrania nowego.

Przez to wszystko zacząłem czytać na benchmark.pl na temat telewizorów i szczerze mówiąc coraz bardziej jestem zakłopotany co do wyboru nowego TV. Jedna z informacji jaka mnie skołowała
    cyt.
    "Obecnie wyróżniamy dwie rozdzielczości HD: 1080i oraz 720p. Jedna niekoniecznie jest lepsza od drugiej: 1080i ma więcej linii i pikseli, ale 720p oferuje skanowanie progresywne, dzięki czemu obraz pozostaje gładki i ostry również w bardzo dynamicznych scenach. Dlatego miłośnicy kina akcji lub transmisji sportowych decydują się najczęściej na 720p.

Nie znam się, nie wiem czy to aktualne informacje w końcu technologia idzie do przodu jak przecinak.
    Czy ktoś może mi doradzić telewizor, który będzie radził sobie z dynamicznym obrazem, dobrą ostrością i jakością obrazu tak jak mój wcześniejszy Samsung UE46F6500 42c LED.

Ps. Dlaczego nie produkują już 46 calowych telewizorów, ktoś wie?
    909M4n
    Level 9  
    Dzięki za linka jednak szukam TV LED

Wyczytałem także, że telewizja kablowa nie poradzi sobie z telewizorem FullHD i obraz będzie beznadziejny. Czy to prawda? Jaki telewizor powinien być pod taką telewizję?
    User removed account
    Level 1  
    909M4n
    Level 9  
    No właśnie wmawiał mi to serwisant Samsunga kiedy reklamowałem telewizor UE48H6700.
    A na moją odpowiedź, że miałem telewizor starszy (Samsung UE46F6500) i na nim była żyleta to mi odpowiedział, że widocznie starszy typ obsługiwał lepiej cyfrową telewizję kablową :].
    I teraz nie wiem bo każdy mi wmawiał różne historie dlaczego reklamowany TV tak a nie inaczej wyświetla obraz - oczywiście nie było mowy o wadliwej matrycy, wina była dostawcy telewizji i koniec kropka.
    Dlatego też przeglądam internet bo muszę wybrać inny telewizor w cenie 3000zł po tym jak mi w końcu uznali reklamację.
    User removed account
    Level 1  
    909M4n
    Level 9  
    Telewizję mam stąd http://www.petrus.pl/strona/o-nas/
    i byłem bardzo zadowolony z obrazu przy starym telewizorze - zero szumów, ostry obraz ogólnie miodzio.
    Telewizje oglądałem z 3m.
    Dodam, że na starym telewizorze nie było widać pikselozy/szumów nawet z bliskiej odległości a na tym nowym, którego oddałem to była masakra np. meczu nie dało się oglądać, piksele wokół piłkarzy było widać z dużej odległości a dynamiczne akcje telewizor nie potrafił uciągnąć.
    Najgorsze jest to, że będąc w sklepie rozglądając się za nowym TV praktycznie na każdym widziałem te piksele/szumy. Bardzo mocno rzucały się piksele wokół logo każdego z programów. Najgorsze jest to, że muszę właśnie z tego sklepu wybrać nowy ;/
    Jak na razie upatrzyłem sobie ten model mimo, że jest tańszy UE48H6400
    User removed account
    Level 1  
    909M4n
    Level 9  
    Samsung UE48H6400AWXXH -taki zakupiłem jestem zadowolony