Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo słaby download, internet od T-Mobile

gnojesam 15 Jul 2015 22:18 1929 8
    gnojesam
    Level 7  
    Witam jestem nowym użytkownikiem na tym forum i mam pytanie do innych użytkowników mianowicie,posiadam internet od firmy T-Mobile jest to internet mobilny ponieważ mieszkam na wsi o lepszy internet bardzo ciężko i był to "najlepszy" z możliwych wyborów.Mam go już od 2 lat będę miał jeszcze rok i jest pewien problem mianowicie od wczoraj od +/- godziny 20:00 mój download spadł do 500 kb/s wyobrażacie sobie ? Wcześniej spokojnie miałem ten download 1mb/s do 1.5mb/s.Siedziałem wczoraj do 23 licząc,że coś się naprawi i może jest to chwilowe nie wiem zakłócenie łącza,awaria u dostawcy i dopiero jutro (dziś) ją naprawią.Nie było mnie dziś cały dzień w domu bo byłem w pracy dziś wracając do domu około 19 usiadłem i stwierdziłem skoro jutro urlop było by fajnie w coś pograć z znajomymi i ściągnąć.Nie download znowu taki sam ludzie..

Żeby mieć pewność zrobiłem speedtesta a tam ? To chyba nie mój internet Bardzo słaby download, internet od T-Mobile

Jakieś pomysły co zrobić aby internet znów był sprawny ? A może po prostu ktoś ma ten sam internet od tego samego dostawcy i ma ten sam problem ? Lub miał kiedyś podobny problem i go rozwiązał może powiedzieć jak.

Oczywiście wyłączyłem zaporę,reset routera,czyszczone CCleanerem,Avast przeskanował,nic w tle się nie pobiera.

Na Teamspeak'u mam także tzw "Pakiety" momentami.
    Są to pakiety "in" dochodzą od 0.30 % do 5.00 %.
    Ping w normie.(50)

Jeżeli ktoś chce jakieś dodatkowe informacje proszę walić śmiało.

Pozdrawiam :D
    sosarek

Level 43  
    Nie wykorzystałeś przypadkiem limitu danych dostępnych w ramach opłaty abonamentowej?
    Samo umiejscowienie modemu także ma znaczenie.
    gnojesam
    Level 7  
    Raczej nie,mam limit 40 GB z czego wykorzystane mam 20.
    Router ciągle leży tam gdzie leżał :/

Już kiedyś kiedy wykorzystałem limit jak miałem 10 GB.Internet zwolnił kompletnie nic się nie dało włączyć a tu strony się ładują normalnie,ping w normie granie multiplayer też w porządku.Ale ten download mnie dobija youtube też śmiga.

Za kilka dni będę miał nowy komputer z myślą o grach i będę musiał na nowo pobierać wszystkie programy gry z steama.Jeżeli tak to ma wyglądać to naprawdę słabo to widzę.
    sosarek

Level 43  
    O routerze wcześniej nic nie pisałeś - w jaki sposób komputer jest do niego podłączony?
    gnojesam
    Level 7  
    Problem w tym,że przy pobieraniu muzyki,filmu gry i innych rzeczy download oscyluje w granicach 100 kb/s do 600 kb/s koszmar.

Router jest podpięty za pomoc kabla USB do laptopa.
    Połączenie jest za pomocą Wi-Fi.
    Sprawdzę zaraz download na starym stacjonarnym + na telefonie download gier jest normalny 1mb/s przy połączeniu Wi-Fi z tym internetem.

@Edit zmiana z połączenia Wi-Fi na kabel nic nie dało download nadal taki sam.

Dodano po 8 [minuty]:

Posiadam również drugi router także od T-Mobile mam tam drugą kartę z limitem danych do 25 GB tam także download jest tam niski.
    matek451
    Level 43  
    Przy pobieraniu plików z reguły prędkość pokazywana w kB/s lub MB/s . Sprecyzuj jak to wygląda u ciebie. Prędkość pobierania plików zależy nie tylko od prędkości internetu. Z jakiej technologii korzystasz w T-Mobile oraz jakie to routery?
    gnojesam
    Level 7  
    Technologia 3G routery mogę jutro podać nazwę dokładną teraz z pamięci wiem,że jeden to jakiś huawei a drugi t-mogile mf66 czy z66 jakoś tak.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do prędkośći to nie mogę jej podać dokładnie ponieważ ciągle się zmienia ale około 300 KB/s

Dodano po 6 [minuty]:

Huawei E5377T

To jeden z nich
    gnojesam
    Level 7  
    Dobra download normalny,znowu 1 MB/s.