Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - duże różnice cenowe wersji OEM

16 Lip 2015 01:57 2703 29
  • Poziom 8  
    Witam, mam nadzieję, że pytanie umieściłem w odpowiednim dziale.

Niedługo zamierzam zmienić komputer a co za tym idzie, potrzebuję kupić oprogramowanie. Do działania wystarczy mi Windows 7 Home premium 64-bit w wersji OEM. Problem polega na tym, iż w internecie, a w szczególności na najpopularniejszym portalu aukcyjnym ceny tego systemu zaczynają się od 180 zł kończąc na ponad 400. Zarówne te tańsze jak i droższe posiadają certyfikat, nalepki oraz dysk DVD. Popularność obu ofert jest bardzo wysoka. Dlaczego ludzie decydują się dopłacić 200-300 zł do tej samej wersji? Czy cena ma tutaj znaczenie ? . Nie wiem czy kupować za 180 czy muszę zapłacić więcej abym mógł korzystać z legalnej wersji.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 27  
    Trzeba uważać z takimi tanimi Windowsami. Często się zdarza, że są to wersje dedykowane wyłącznie dla konkretnych modeli komputerów n.p. HP, Dell itp. Wtedy legalność instalowania ich na innym sprzęcie jest co najmniej wątpliwa.
    Poleciłbym raczej wersję BOX kupioną w jakiejś sprawdzonej firmie, koniecznie z fakturą VAT, a nie na aukcji, gdzie sprzedający oprócz nick-a nie podaje żadnych innych informacji o sobie.
  • Poziom 23  
    fortitude123 napisał:
    Dlaczego ludzie decydują się dopłacić 200-300 zł do tej samej wersji? Czy cena ma tutaj znaczenie ? . Nie wiem czy kupować za 180 czy muszę zapłacić więcej abym mógł korzystać z legalnej wersji.

Niektórzy, znając faktyczne ceny tego systemu i widząc towar za kwotę ponad 50% niższą boją się zaryzykować podejrzewając szwindel.
    Powinieneś zwrócić się z tymi pytaniami do sprzedającego i na bazie jego odpowiedzi podjąć decyzję. Może zapoznaj się też z komentarzami tego sprzedającego?
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Powinieneś zwrócić się z tymi pytaniami do sprzedającego i na bazie jego odpowiedzi podjąć decyzję. Może zapoznaj się też z komentarzami tego sprzedającego?

komentarze 100% przy kilkuset sprzedażach

Cytat:
    Trzeba uważać z takimi tanimi Windowsami. Często się zdarza, że są to wersje dedykowane wyłącznie dla konkretnych modeli komputerów n.p. HP, Dell itp. Wtedy legalność instalowania ich na innym sprzęcie jest co najmniej wątpliwa.
    Poleciłbym raczej wersję BOX kupioną w jakiejś sprawdzonej firmie, koniecznie z fakturą VAT, a nie na aukcji, gdzie sprzedający oprócz nick-a nie podaje żadnych innych informacji o sobie.

Sprzedający wystawia FVAT i wszystko wysyłą poleconym wraz z systemem

Żeby nie wklejać linka aukcji która niebawem się skończy wklejam zrzuty na dowód

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/9610/3u5DUR.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/8557/d7OKZN.jpg
  • Poziom 23  
    fortitude123 napisał:
    Żeby nie wklejać linka aukcji która niebawem się skończy wklejam zrzuty na dowód

Nie mam zastrzeżeń do informacji wyczytanych ze zdjęć.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 8  
    Cytat:

Rozumiem, że na moim miejscu byś kupił?

Dzwoniłem do sprzedawcy. Według niego mają po prostu jakąś super ofertę i wszystko jest FULL legal

Dodano po 37 [minuty]:

Kroovka napisał:
    fortitude123 napisał:

Na innej aukcji sprzedawca posiada jeszcze wersje professional za 200zł. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Jeśli kupię ten system to będę mogł sprawdzić online czy wszystko jest legalne w 100% ?
  • Poziom 28  
    A może to jest podyktowane tym, że na win7 i inne nie będzie niedługo chętnych z powodu wchodzącej 10 i trzeba się ich w miarę szybko pozbyć.
  • Poziom 16  
    Tanie licencje Windows pochodzą z dwóch źródeł:
    1) Nielegalne
    2) Są to licencje OEM z rynku wtórnego. Microsoft przegrał proces przed sądem w UE - w sprawie zakazu sprzedaży na rynku wtórnym licencji oraz przypisania licencji do sprzętu. Także zgodnie z prawem UE możesz kupić starą licencję OEM na Windows 7 i korzystać na innym sprzęcie. Pytanie tylko jak zachowa się MS. Nie wiem jaki mają system rejestracji licencji i czy taka licencja musi być wyrejestrowana i zarejestrowana na nowo z nowym sprzętem.
  • Poziom 8  
    JakubMi napisał:
    1) Nielegalne
    2) Są to licencje OEM z rynku wtórnego. Microsoft przegrał proces przed sądem w UE - w sprawie zakazu sprzedaży na rynku wtórnym licencji oraz przypisania licencji do sprzętu. Także zgodnie z prawem UE możesz kupić starą licencję OEM na Windows 7 i korzystać na innym sprzęcie. Pytanie tylko jak zachowa się MS. Nie wiem jaki mają system rejestracji licencji i czy taka licencja musi być wyrejestrowana i zarejestrowana na nowo z nowym sprzętem.

Wydaję mi się, że chodzi o rynek wtórny, pod aukcją widnieje taki zapis
    Cytat:
    Aukcja zgodna z regulaminem Allegro oraz wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE zgodnie z którym stosuje się zasadę wyczerpania praw wprowadzoną dyrektywą 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania po raz pierwszy. Tak więc wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne. Nawet jeśli sama licencja zakazuje dalszej odsprzedaży, producent nie może się jej przeciwstawić.
    Odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Rozumiem, że jeśli kupię ten system to w świetle prawa obowiązującego w EU będę mógł z niego korzystać i nie obawiać się o legalność ?

Sprzedawca piszę, że system jest nowy.. ciekawe tylko w jakim tego słowa znaczeniu.

jest to napisane na screenshoot które przesłałem w powyższej odpowiedzi
  • Poziom 23  
    JakubMi napisał:

2) Są to licencje OEM z rynku wtórnego. Microsoft przegrał proces przed sądem w UE - w sprawie zakazu sprzedaży na rynku wtórnym licencji oraz przypisania licencji do sprzętu.

Pierwsze słyszę, może jakiś link do artykułu?
    W Win10 podział na OEM i BOX został zniesiony, teraz system będzie można reinstalować chyba raz na 90 dni (przenosić z jednej maszyny na inną). Może to z powodu tego przegranego procesu?
  • Poziom 21  
    Odradzam kupno "oryginalnego" systemu. Każdy wie jak jest. Sugeruje ściągnąć sobie wersję próbną, jakąkolwiek by przetestować przez 2-3 miesiące. Po tym czasie można zdecydować o dalszym lub nie korzystaniu z systemu. Wkrótce ma być i tak darmowa aktualizacja do kolejnego systemu.
  • Poziom 8  
    piotr.solek napisał:
    Odradzam kupno "oryginalnego" systemu. Każdy wie jak jest. Sugeruje ściągnąć sobie wersję próbną, jakąkolwiek by przetestować przez 2-3 miesiące. Po tym czasie można zdecydować o dalszym lub nie korzystaniu z systemu. Wkrótce ma być i tak darmowa aktualizacja do kolejnego systemu.

Windowsa 7 potrzebuję pełnej wersji a nie testowej. Chodzi mi tylko o to, czy nikt się nie przyczepi do tego. Prawdopodobnie też zaktualizuję go do Windowsa 10. Jeśli będzie działać to czemu nie skorzystać?
  • Poziom 21  
    Wersja próbna powinno być w cudzysłowie. Każdy system jest funkcjonalny a jak by się czepiać to wersja home Windowsa nie jest pełna wersją. Dlatego pisałem o próbnej do przetestowania. Jest przynajmniej 90 dni na to by podjąć decyzję. Będzie się to się zbiegać z nowinkami odnośnie nowego sytemu. Gdzie będzie można legalnie uaktualnić swoją wersję. Jak nie to wersja oem w zupełności wystarczy.
  • Poziom 8  
    piotr.solek napisał:
    Wersja próbna powinno być w cudzysłowie. Każdy system jest funkcjonalny a jak by się czepiać to wersja home Windowsa nie jest pełna wersją. Dlatego pisałem o próbnej do przetestowania. Jest przynajmniej 90 dni na to by podjąć decyzję. Będzie się to się zbiegać z nowinkami odnośnie nowego sytemu. Gdzie będzie można legalnie uaktualnić swoją wersję. Jak nie to wersja OEM w zupełności wystarczy.

Żeby uaktualnić 7 do 10 trzeba będzie mieć wykupioną oryginalną licencję, więc tak czy owak system muszę kupić, a jeśli mam ofertę za 180 zł OEM, to poważnie się nad nią zastanawiam, pytanie jest tylko czy będzie to w pełni legalne. Jeśli tak, to kupuję ten system i zobaczymy co będzie, więc pytanie do wszystkich jak z tą legalnością?
  • Poziom 16  
    fortitude123 napisał:
    JakubMi napisał:
    1) Nielegalne

Cytat:
    Aukcja zgodna z regulaminem Allegro oraz wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE zgodnie z którym stosuje się zasadę wyczerpania praw wprowadzoną dyrektywą 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania po raz pierwszy. Tak więc wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne. Nawet jeśli sama licencja zakazuje dalszej odsprzedaży, producent nie może się jej przeciwstawić.

Rozumiem, że jeśli kupię ten system to w świetle prawa obowiązującego w EU będę mógł z niego korzystać i nie obawiać się o legalność ?

Sprzedawca piszę, że system jest nowy.. ciekawe tylko w jakim tego słowa znaczeniu.

Zgodnie z prawem możesz tego używać. Kiedyś śledziłem aukcje i w kilku było napisane o tym wyroku oraz, że produkt jest używany. Nie zmienia to faktu, że mogą być problemy np. poprzedni właściciel dalej korzysta z klucza wg MS-a i twój system pokazuje jako nielegalny. Trochę loteria moim zdaniem, widać ludziom działa, bo nie ma fali negatywnych komentarzy.
  • Poziom 28  
    Instalowałem takie systemy u klientów, jak narazie problemów nie było.
    Wybierając wersję wziął bym PRO, przy home nie można robić backup-ów po sieci trzeba podpinać np. dysk USB. W wersji pro można udostępnić dysk lub NASa w sieci i z automatu robić kopie bezpieczeństwa i lub mieć historie plików.
  • Poziom 8  
    JakubMi napisał:
    fortitude123 napisał:
    JakubMi napisał:
    1) Nielegalne

Cytat:

Zgodnie z prawem możesz tego używać. Kiedyś śledziłem aukcje i w kilku było napisane o tym wyroku oraz, że produkt jest używany. Nie zmienia to faktu, że mogą być problemy np. poprzedni właściciel dalej korzysta z klucza wg MS-a i twój system pokazuje jako nielegalny. Trochę loteria moim zdaniem, widać ludziom działa, bo nie ma fali negatywnych komentarzy.

Być może odsprzedają masowe oprogramowanie z jakiejś firmy? nie wiem. Ciekawi mnie ten napis ,,nowy system'' najwyżej zaryzykuje, jak strace to trudno. Spróbuję jakoś aktywować online jak kupie

Dodano po 3 [minuty]:

reaven22 napisał:
    Wybierając wersję wziął bym PRO, przy home nie można robić backup-ów po sieci trzeba podpinać np dysk USB. W wersji pro można udostępnić dysk lub NASa w sieci i z automatu robić kopie bezpieczeństwa i lub mieć historie plików. .

rzeczywiście różnica w cenie to tylko kilka zł. PRO jakoś po 200 chodzi. Jeśli masz doświadczenie z tymi systemami i nie masz zastrzeżeń, to na moim miejscu kupił byś czy dopłacił na nówkę za 400-500 zł ?
  • Poziom 16  
    fortitude123 napisał:
    JakubMi napisał:
    fortitude123 napisał:
    JakubMi napisał:
    1) Nielegalne

Cytat:

Być może odsprzedają masowe oprogramowanie z jakiejś firmy? nie wiem. Ciekawi mnie ten napis ,,nowy system'' najwyżej zaryzykuje, jak strace to trudno. Spróbuję jakoś aktywować online jak kupie

Dodano po 3 [minuty]:

reaven22 napisał:
    Wybierając wersję wziął bym PRO, przy home nie można robić backup-ów po sieci trzeba podpinać np dysk USB. W wersji pro można udostępnić dysk lub NASa w sieci i z automatu robić kopie bezpieczeństwa i lub mieć historie plików. .

rzeczywiście różnica w cenie to tylko kilka zł. PRO jakoś po 200 chodzi. Jeśli masz doświadczenie z tymi systemami i nie masz zastrzeżeń, to na moim miejscu kupił byś czy dopłacił na nówkę za 400-500 zł ?

Całkiem możliwe, że niemieckie firmy odsprzedają licencje kupione ze sprzętem a korzystają z Enterprise.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

fortitude123 napisał:
    piotr.solek napisał:
    Wersja próbna powinno być w cudzysłowie. Każdy system jest funkcjonalny a jak by się czepiać to wersja home Windowsa nie jest pełna wersją. Dlatego pisałem o próbnej do przetestowania. Jest przynajmniej 90 dni na to by podjąć decyzję. Będzie się to się zbiegać z nowinkami odnośnie nowego sytemu. Gdzie będzie można legalnie uaktualnić swoją wersję. Jak nie to wersja oem w zupełności wystarczy.

Żeby uaktualnić 7 do 10 trzeba będzie mieć wykupioną oryginalną licencję więc tak czy owak system muszę kupić, a jeśli mam oferte za 180 zł OEM, to poważnie się nad nią zastanawiam,pytanie jest tylko czy będzie to w pełni legalne. Jeśli tak, to kupuję ten system i zobaczymy co będzie, więc pytanie do wszystkich jak z tą legalnością ?

Szczerze powiedziawszy to poczekałbym na Windows 10. Wiele się wtedy wyjaśni. Może Microsoft wprowadzi wersję z reklamami za darmo.;) Jak zastanawiałem się jakiś czas temu nad zakupem to te licencje były po 100zł. Zainstalowałem w końcu Windows 8.1 tial i korzystam za darmo przez 3 miesiące. Podobno można kilka razy usunąć wpisy, które powodują wyłączanie komputera po 1h pracy po upływie terminu. Do tego instalacja na ssd z usb 3.0 zajęła mi 10 minut. Resztę popularnych programów instalowałem z chocolatey w 20 minut (leciało w tle). Jak na pół godziny pracy to warto przeinstalować system i jest windows legalnie za darmo.;)
  • Poziom 9  
    Zakupiłem taki system w promocji, tylko w wersji ultimate.
    Jeżeli chodzi o legalność to po zainstalowaniu i użycia klucza pisało że system jest nie aktywowany.
    Aktywowałem go przez telefon podając dane i wszystko śmiga już 3 miesiące. :)
  • Poziom 32  
    Jeśli wierzyć MS to jeśli sam sobie składasz komputer to jedynym sposobem posiadania legalnego systemu jest nabycie tzw Retail Box.
    Oczywiscie możesz kupić gotowy komputer z licencja OEM.
    Swoja droga nie mogę znaleźć teraz linka w którym MS porównując licencje OEM wyłączył Windows 8 z tego ograniczenia (a w innym miejscu twierdzi ze jest inaczej) w każdym razie być może mógłbyś kupić sobie OEM Windows 8 do instalacji na komputerze.

http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx
  • Poziom 27  
    Kiedyś miałem podobne dylematy natury prawnej. Microsoft bardzo mieszał z treściami licencji OEM. Z moich poszukiwań wynikało że w przypadku Windows 7 nie obowiązywała możliwość zainstalowania na własnym używanym komputerze. Nie pamiętam w tej chwili czy wynikało to z tego że problemem było mianowanie siebie dystrybutorem czy instalowanie na "nienowym" sprzęcie. W przypadku Windows 8 w licencji była taka możliwość zapisana wprost.

Z licencjami OEM są też następujące ryzyka "prawne":
    - licencja mogła pochodzić z odzysku i być przypisana do "zezłomowanego" komputera
    - licencja mogła być przypisana do konkretnego typu maszyny, ale na płycie/certyfikacie nie być nadruku z informacją o tym.
    W obu przypadkach instalacja będzie możliwa, a jakby jakiś prawnik był bardzo czepliwy to mogą być podstawy do walki przed sądem.

Co do zakupu licencji BOX także przestrzegam, można legalnie kupić "używane" wersje które są podróbkami. Osobiście nabyłem taką z fakturą na firmę, klucz działał, ale aktywacja nie przeszła. Zadzwoniłem do microsoft gdzie mi potwierdzili że klucz jest przypisany do umowy na licencję VLK i jest im znany jako popularny w podróbkach. Sprzedający bez szemrania oddał pieniądze, nawet nie chciał zwrotu zestawu.

Przypominam też windows 7 został wycofany ze sprzedaży coś w połowie 2013. Na początku 2014 jak ja kupowałem dla siebie były problemy ze zdobyciem "świeżej" wersji BOX. W tej chwili minęło już więcej czasu, magazyny dystrybutorów mogą być wyczyszczone i jest większe ryzyko kupienia podróbek.

Dla prawnego smaczku należy też dodać że niektóre obostrzenia w licencjach Microsoftu mogą nie obowiązywać na terenie europy. W Niemczech firmy sprzedające używane oprogramowanie wygrywały procesy sądowe.

W tej chwili jedyne bezpieczne rozwiązanie dla prawnych purystów to jest zakup wersji Windows 8 pro i downgrade do Windows 7. Oczywiście o ile treści licencji się nie zmieniły. Przy dzisiejszych cenach warto pomyśleć od razu o wersji BOX, będzie łatwiej na wypadek zmiany komputera.
  • Poziom 8  
    Szymon Tarnowski napisał:
    Kiedyś miałem podobne dylematy natury prawnej. Microsoft bardzo mieszał z treściami licencji OEM. Z moich poszukiwań wynikało że w przypadku Windows 7 nie obowiązywała możliwość zainstalowania na własnym używanym komputerze. Nie pamiętam w tej chwili czy wynikało to z tego że problemem było mianowanie siebie dystrybutorem czy instalowanie na "nienowym" sprzęcie. W przypadku Windows 8 w licencji była taka możliwość zapisana wprost.

Z licencjami OEM są też następujące ryzyka "prawne":
    - licencja mogła pochodzić z odzysku i być przypisana do "zezłomowanego" komputera
    - licencja mogła być przypisana do konkretnego typu maszyny, ale na płycie/certyfikacie nie być nadruku z informacją o tym.
    W obu przypadkach instalacja będzie możliwa, a jakby jakiś prawnik był bardzo czepliwy to mogą być podstawy do walki przed sądem.

Co do zakupu licencji BOX także przestrzegam, można legalnie kupić "używane" wersje które są podróbkami. Osobiście nabyłem taką z fakturą na firmę, klucz działał, ale aktywacja nie przeszła. Zadzwoniłem do microsoft gdzie mi potwierdzili że klucz jest przypisany do umowy na licencję VLK i jest im znany jako popularny w podróbkach. Sprzedający bez szemrania oddał pieniądze, nawet nie chciał zwrotu zestawu.

Przypominam też windows 7 został wycofany ze sprzedaży coś w połowie 2013. Na początku 2014 jak ja kupowałem dla siebie były problemy ze zdobyciem "świeżej" wersji BOX. W tej chwili minęło już więcej czasu, magazyny dystrybutorów mogą być wyczyszczone i jest większe ryzyko kupienia podróbek.

Dla prawnego smaczku należy też dodać że niektóre obostrzenia w licencjach Microsoftu mogą nie obowiązywać na terenie europy. W Niemczech firmy sprzedające używane oprogramowanie wygrywały procesy sądowe.

W tej chwili jedyne bezpieczne rozwiązanie dla prawnych purystów to jest zakup wersji Windows 8 pro i downgrade do Windows 7. Oczywiście o ile treści licencji się nie zmieniły. Przy dzisiejszych cenach warto pomyśleć od razu o wersji BOX, będzie łatwiej na wypadek zmiany komputera.

deus.ex.machina napisał:
    Jeśli wierzyć MS to jeśli sam sobie składasz komputer to jedynym sposobem posiadania legalnego systemu jest nabycie tzw Retail Box.
    Oczywiscie możesz kupić gotowy komputer z licencja OEM.
    Swoja droga nie mogę znaleźć teraz linka w którym MS porównując licencje OEM wyłączył Windows 8 z tego ograniczenia (a w innym miejscu twierdzi ze jest inaczej) w każdym razie być może mógłbyś kupić sobie OEM Windows 8 do instalacji na komputerze.

Panowie. Już miałem kupować tą siodemkę. Sam już nie wiem co robić biorąc pod uwagę że komputer składam sam.. teraz sprawdziłem że nowa 8.1 BOX kosztuje 400 zł. Przeboleje te dwie stawki jeśli będzie to dobre rozwiązanie. Jak myślicie ? Lepsza siódemka oem używana czy ta osemeczka nowa?. Na pewno na 8.1 pro mi szkoda 1000 zł więc wybieram między tymi dwoma
  • Poziom 15  
    Jeśli możesz kup wersję BOX. Jeśli planujesz używać Windows 10 to nie ma znaczenia czy kupisz 7 czy 8 i tak aktualizacja będzie do Windows 10 Home. Ważne żebyś kupił 64 bitową wersję.
  • Poziom 29  
    Używam 7 i 8.1 obie w wersji x64 i w zasadzie nie widzę zasadniczej różnicy w funkcjonalności w przypadku popularnych programów.
    Pakiet MS Office działa i tu i tu bez zarzutu.
    Grami się nie zajmuję więc nie pomogę.
    Może być problem np z AutoCADem, bo chyba nie ma wersji na 8.1, ale pewności nie mam.
    Kupuj to co pewniejsze (źródło) i aby nie było problemów z rejestracją.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Może być problem np z AutoCADem, bo chyba nie ma wersji na 8.1, ale pewności nie mam.

AutoCAD i DraftSight działają na 8.1 bez żadnych problemów.
  • Poziom 8  
    Klosu92 napisał:
    Jeśli możesz kup wersję BOX. Jeśli planujesz używać Windows 10 to nie ma znaczenia czy kupisz 7 czy 8 i tak aktualizacja będzie do Windows 10 Home. Ważne żebyś kupił 64 bitową wersję.

krzysztofh napisał:
    Używam 7 i 8.1 obie w wersji x64 i w zasadzie nie widzę zasadniczej różnicy w funkcjonalności w przypadku popularnych programów.
    Pakiet MS Office działa i tu i tu bez zarzutu.
    Grami się nie zajmuję więc nie pomogę.
    Kupuj to co pewniejsze (źródło) i aby nie było problemów z rejestracją.

Reasumując wszystkie za i przeciw zdecydowałem się na zakup 8.1 BOX. Praktycznie już trzymałem palec na ,,kup teraz'' tego OEM'a 7. Mam nadzieję, że ten system starczy zarówno do spokojnej pracy jak i do gier. Rozumiem, że ten system mogę zainstalować bez przeszkód na moim starym komputerze, a potem przeinstalować na nowego ,,składaka'' ?. Czy trzeba wtedy najpierw wyrejestrować jakoś ze starego i aktywować telefonicznie, czy wystarczy zainstalować i wpisać kod ? no i przede wszystkim czy nie bedzie problemu intalując na ,,składaku'' ?
  • Poziom 15  
    Prosto z UMOWA LICENCYJNA DOTYCZĄCA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT
    WINDOWS 8.1

Dostępnej pod adresem https://www.microsoft.com/en-us/legal/intellectualproperty/useterms/default.aspx

Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika?

Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz b) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera.
  • Poziom 8  
    Klosu92 napisał:
    Prosto z UMOWA LICENCYJNA DOTYCZĄCA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT
    WINDOWS 8.1

Dostępnej pod adresem https://www.microsoft.com/en-us/legal/intellectualproperty/useterms/default.aspx

Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika?

Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz b) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera.

O to mi chodziło !. Dziękuję bardzo !. Dziękuję również wszystkim innym za odpowiedzi w tym temacie. Zdecydowany jestem na kupno 8.1 BOX w podstawowej wersji.

Pozdrawiam wszystkich,

temat do zamknięcia :D