Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartTV-TransmiterFM-CarAudio Czy jest możliwe spięcie takiego zestawu?

johny.wsh 16 Lip 2015 04:15 507 2
  • #1 16 Lip 2015 04:15
    johny.wsh
    Poziom 15  

Witam
    Nie wiem czy to dobry dział ponieważ zapytanie dotyczy działu RTV, radiotechnika i CarAudio a wykorzystane ma być jako audio w domu.

Jeśli komuś nie chce się czytać całej historyjki
    to sedno sprawy zaznaczyłem pochyłym tekstem.

Posiadam Smart TV Samsung UE46F6400 oraz stare ale bardzo dobrej jakości radio samochodowe JVC KD-G202.
    Wyjścia audio w TV to: jack (słuchawkowy), ARC przez HDMI, optyczne oraz bezprzewodowe SoundShare / niestety brak chinchy OUT - tylko IN !!!
    Wejścia w radiu JVC to tylko antena i nic poza tym (jack na tylnej obudowie służy do sterowania z kierownicy, chinche to wyjścia REAR OUT). Radio zasilane z nieużywanego zasilacza z PC.

Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu albo potwierdzi daną możliwość.
    Za chwilę stwierdzisz, że kombinuję jak koń pod górkę ale na koniec odpowiem dlaczego.

Wychodzimy z jack'a słuchawkowego w TV i podłączamy się do transmitera FM i z tegoż transmitera wychodzimy przewodem wpinając się we wejście antenowe radia. Czy można po prostu ominąć antenę nadawczą (transmitera) i odbiorczą (w radiu) zamiast tego stosując odpowiedni przewód antenowy? Być może potrzebny jest jakiś dodatkowy układ? Czy jednak nie jest to takie proste? A może jest jakieś inne prostsze rozwiązanie?

Dlaczego nie po FM? Mimo prób na transmiterze za 15 PLN i na transmiterze pożyczonym, który kosztował coś koło 100 PLN z łącznością BT i wykonanym w na prawdę dobrej jakości dźwięk pozostawia dużo do życzenia. W aucie oba działają ok. Przyczyną zapewne jest więc duża ilość urządzeń oraz przewodów w pobliżu transmitera, których wyeliminować nie mogę. Przeniesienie też nie wchodzi w grę. Wyłączenie / włączenie wentylatora w zasilaczu radia nie wpływa na jakość dźwięku. Zasilanie radia i transmitera z tego samego zasilacza bądź z oddzielnych też nie wpływa na jakość dźwięku.
    Po BT niestety nie udało mi się nic podłączyć do TV, ani transmitera ani zestawu słuchawkowego czy też słuchawek BT. Podejrzewam, że albo jest jakiś ban nałożony na inne urządzenia niż dedykowany SoundBar Samsunga lub też moje urządzenia nie obsługują jakiegoś wymaganego protokołu.

Radio na prawdę dorównuje współczesnym sprzętom audio a nie raz stawiam je wyżej niż niejeden współczesny sprzęt stojący u znajomego i dlatego bardzo chciałbym je użyć jako sprzęt audio pod TV. Na razie użytkowane w sypialni jako zwykły odtwarzacz CD lub odbiornik FM. Mam do tego dwie około piętnastoletnie kolumny Samsunga od wieży, która pewnie już kilka razy obiegła cykl elektro recykilngu. Gwarantuje, że niejeden z Was byłby zaskoczony miękkością basu i poziomem "hałasu", jaki ten zestaw potrafi wygenerować. Mam do niego sentyment i wiem, że uzyskanie takiej jakości przy współczesnym sprzęcie nie będzie najtańszą zachcianką.

Oczywiście można kupić jakiś starszy tradycyjny amplituner stereo (na starym Technics'ie od znajomego - mimo, że audio z wyjścia słuchawkowego - dźwięk cudowny) lub coś nowszego z wejściem optycznym ...... ale ....

Gdzie by wtedy podziała się cała frajda z kombinatorstwa i majsterkowania :)

Nie ukrywam też, że aktualnie nie posiadam wolnych środków, które mogą "odparować" na jakiś w miarę przyzwoity sprzęt :) .... a szkoda!

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

0 2
  • #2 16 Lip 2015 09:56
    piterek-23
    Poziom 31  

A może dobudować wejście AUX w radiu samochodowym i spiąć razem z TV?

TV wyjście audio mały jakck (sluchawkowe) -> radio samochodowe wejście AUX

0
  • #3 16 Lip 2015 11:07
    johny.wsh
    Poziom 15  

Oczywiście była to pierwsza myśl, która mnie naszła lecz w internecie nie znalazłem jednoznacznie wyczerpującego tematu jak to zrobić i czy to działa jak powinno. Mam w takim razie pytanie, czy miałaby to być dokładka czy zastąpienie jednej z funkcji?

W bazie elektrody jest też szczegółowy service manual. Być może ktoś z bardziej zagłębionych w tej tematyce ma jakiś ciekawy pomysł.

>> SERVICE MANUAL KDG-201/202/207 <<

Czytałem też o transmiterach FM kablowych do wpięcia w instalację antenową ale nie znalazłem nic konkretnego na żadnym serwisie aukcyjnym ani w żadnym sklepie. Być może są jakieś zestawy do samodzielnego montażu? Pracy się nie boję, potrzebuje tylko porządnych wskazówek.

Wybaczcie w razie czego bo nie wiem też czy nie za bardzo "odlatuję" ale czy istnieje możliwość połączenia / przebudowania tak radyjka by połączyć wyjście optyczne TV i optyczny układ odczytu CD? Pewnie mnie dosyć poniosło w fantazjach ale nie zaszkodzi zapytać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo