Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Word 2000

31 Maj 2005 13:07 1971 12
 • Poziom 19  
  Mam problem z tym programem ,gdyż w niektórych wyrazach występują przerwy między literami, i nie daje się tego naprawić spacją lub backspace.Jeżeli np. chcę zbliżyć litery poprzez backspace, to znika poprzednia litera a przerwa występuje nadal.Np. wyraz 'studiuję' wygląda tak; 'studiuj ę'.Nie daje się tego poprawić bo zniknie litera 'j' i tak w kółko.Jeżeli ktoś może coś doradzić,to proszę o pomoc,bo nie mogę przez to wydrukować prawidłowo żadnego dokumentu.Dzięki z góry i pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  A dzieje sie tak z kazda czcionka ?Ja kiedys mialem podobny efekt ale mialem przerwe co druga literke i wlasnie bylo to powodem zlej czcionki. Byc moze jest cos pokrecone tez w ustawieniach odstepu miedzy znakami.
  Widze ze przytoczyles slowo "studiuję" czyli masz przerwe przed znakiem z "ogonkiem" a czy z slowami bez ogonków tez masz z tym problem ?
 • Poziom 19  
  Przerwa występuje przed literami z ogonkiem ,ale i też przed literą 'ł'
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Ja tak miałem parę dni temu - wymieniłem klawiaturę i u mnie pomogło.
 • Poziom 35  
  Sprawdź działanie klawisza Insert, bo z opisu wydaje mi się, że to jego wina. Napisz coś i popróbuj zmian przy włączonym i wyłączonym.
 • Poziom 19  
  Sprawdziłem klawisz 'insert' ale jest bez zmian.
 • Poziom 25  
  sprawdz na kilu czcionkach z rozszerzeniem CE. I upewnil sie czy masz jezyk klawiatury utawiony na PL progamisty
 • Poziom 26  
  Miałem podobne problemy. Winne były czcionki w windowsie. Zainstalowałem sobie "super-mega-pakiet" czcionek i... zaczęły się problemy. Pomogło skasowanie całej zawartości Fonts w Windows 98 i ponowne nagranei z kompaktu instalacyjnego, lub z działającej instrlki (nie pamietam). Chociaż tak prawdę mówiąc nie potrafię wyjaśnić czemu tak się stało...
  W WinXp nie miałem juz takich problemów...
 • Poziom 19  
  W folderze windows nie mam czcionek z rozszerzeniem CE-klawiatura ustawiona na j.polski programisty.
 • Poziom 21  
  Zjawisko, o którym piszecie to kerning czcionek czyli odstępy między niektórymi konkretnymi czcinkami (znakami zarówno CE jak i też z innych stron kodowych). Odstępy te można regulować stosując właśnie kerning. Odstępy standardowo zaszyte są w tablicy fontów dla danej czcionki, ale niektóre programy mają możliwość zmiany tych odstępów, min. w Wordzie istnieje taka opcja ale różnie działa z różnym typem czcionek. Znajduje się ona w menu "Format-czcionka-odstępy między znakami" tam trzeba zaznaczyć opcję "Kerning dla czcionek" i wpisać od jakiej wielkości go stosować. Można go zaznaczyć i zobaczyć jaki będzie efekt (generalnie różny dla różnych typów czcionek). Ponieważnie piszecie o jakie fonty chodzi to ciężko pisać więcej na ten temat.
  Inne wyjście to wymiana czcionki bo może uszkodzona jest tablica fontów - czasmi się to zdarza.
  Więcej o kerningu dla zainteresowanych (szukaj w googlach) albo pytać drukarzy bo generalnie mało kto go używa.
 • Poziom 25  
  eh, to sa ustawienia dla ogulne dla czcionki, a nie dla kazdego znakou z osobna.

  poszukaj na google czcionek CE i je zainstaluj na 11000% pomoze.

  tutaj Ci pare spakowalem z dysku mojego
  Załączniki:
 • Poziom 21  
  Oczywiście że dotyczy to w Wordzie ( i nie tylko w Wordzie) ogółu czcionek. Czcionki bez kerningu mają stały odstęp między najdalej wysuniętymi punktami czcionki a przy kerningu nie ma stałego odstępu. Przykładem jest kombinacja znaków "AV" przy kerningu odstęp między nimi jest mniejszy niż bez niego. Sposób poprawy widoky czcionek niestety w Wordzie jest nieustawialny osobno dla różnych kombinacji znaków ale inne programy (profesjonalne programy do formatowania tekstów) mają takie możliwości a Word takim programem nie jest.
 • Poziom 19  
  Pomogła reinstalacja Windowsa.Dzięki.