Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Word 2000

kejz 31 Maj 2005 13:07 1821 12
  • #1 31 Maj 2005 13:07
    kejz
    Poziom 19  

Mam problem z tym programem ,gdyż w niektórych wyrazach występują przerwy między literami, i nie daje się tego naprawić spacją lub backspace.Jeżeli np. chcę zbliżyć litery poprzez backspace, to znika poprzednia litera a przerwa występuje nadal.Np. wyraz 'studiuję' wygląda tak; 'studiuj ę'.Nie daje się tego poprawić bo zniknie litera 'j' i tak w kółko.Jeżeli ktoś może coś doradzić,to proszę o pomoc,bo nie mogę przez to wydrukować prawidłowo żadnego dokumentu.Dzięki z góry i pozdrawiam.

0 12
  • #2 31 Maj 2005 13:26
    nanotech
    Poziom 12  

A dzieje sie tak z kazda czcionka ?Ja kiedys mialem podobny efekt ale mialem przerwe co druga literke i wlasnie bylo to powodem zlej czcionki. Byc moze jest cos pokrecone tez w ustawieniach odstepu miedzy znakami.
    Widze ze przytoczyles slowo "studiuję" czyli masz przerwe przed znakiem z "ogonkiem" a czy z slowami bez ogonków tez masz z tym problem ?

0
  • #3 31 Maj 2005 14:19
    kejz
    Poziom 19  

Przerwa występuje przed literami z ogonkiem ,ale i też przed literą 'ł'

0
  • #4 31 Maj 2005 15:42
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Ja tak miałem parę dni temu - wymieniłem klawiaturę i u mnie pomogło.

0
  • #5 31 Maj 2005 17:03
    childmaker
    Poziom 35  

Sprawdź działanie klawisza Insert, bo z opisu wydaje mi się, że to jego wina. Napisz coś i popróbuj zmian przy włączonym i wyłączonym.

0
  • #6 01 Cze 2005 09:27
    kejz
    Poziom 19  

Sprawdziłem klawisz 'insert' ale jest bez zmian.

0
  • #7 01 Cze 2005 09:35
    invx
    Poziom 25  

sprawdz na kilu czcionkach z rozszerzeniem CE. I upewnil sie czy masz jezyk klawiatury utawiony na PL progamisty

0
  • #8 01 Cze 2005 09:35
    halif
    Poziom 26  

Miałem podobne problemy. Winne były czcionki w windowsie. Zainstalowałem sobie "super-mega-pakiet" czcionek i... zaczęły się problemy. Pomogło skasowanie całej zawartości Fonts w Windows 98 i ponowne nagranei z kompaktu instalacyjnego, lub z działającej instrlki (nie pamietam). Chociaż tak prawdę mówiąc nie potrafię wyjaśnić czemu tak się stało...
    W WinXp nie miałem juz takich problemów...

0
  • #9 01 Cze 2005 13:25
    kejz
    Poziom 19  

W folderze windows nie mam czcionek z rozszerzeniem CE-klawiatura ustawiona na j.polski programisty.

0
  • #10 01 Cze 2005 14:11
    Yoga
    Poziom 21  

Zjawisko, o którym piszecie to kerning czcionek czyli odstępy między niektórymi konkretnymi czcinkami (znakami zarówno CE jak i też z innych stron kodowych). Odstępy te można regulować stosując właśnie kerning. Odstępy standardowo zaszyte są w tablicy fontów dla danej czcionki, ale niektóre programy mają możliwość zmiany tych odstępów, min. w Wordzie istnieje taka opcja ale różnie działa z różnym typem czcionek. Znajduje się ona w menu "Format-czcionka-odstępy między znakami" tam trzeba zaznaczyć opcję "Kerning dla czcionek" i wpisać od jakiej wielkości go stosować. Można go zaznaczyć i zobaczyć jaki będzie efekt (generalnie różny dla różnych typów czcionek). Ponieważnie piszecie o jakie fonty chodzi to ciężko pisać więcej na ten temat.
    Inne wyjście to wymiana czcionki bo może uszkodzona jest tablica fontów - czasmi się to zdarza.
    Więcej o kerningu dla zainteresowanych (szukaj w googlach) albo pytać drukarzy bo generalnie mało kto go używa.

0
  • #11 01 Cze 2005 14:29
    invx
    Poziom 25  

eh, to sa ustawienia dla ogulne dla czcionki, a nie dla kazdego znakou z osobna.

poszukaj na google czcionek CE i je zainstaluj na 11000% pomoze.

tutaj Ci pare spakowalem z dysku mojego

0
    Załączniki:
  • #12 01 Cze 2005 14:44
    Yoga
    Poziom 21  

Oczywiście że dotyczy to w Wordzie ( i nie tylko w Wordzie) ogółu czcionek. Czcionki bez kerningu mają stały odstęp między najdalej wysuniętymi punktami czcionki a przy kerningu nie ma stałego odstępu. Przykładem jest kombinacja znaków "AV" przy kerningu odstęp między nimi jest mniejszy niż bez niego. Sposób poprawy widoky czcionek niestety w Wordzie jest nieustawialny osobno dla różnych kombinacji znaków ale inne programy (profesjonalne programy do formatowania tekstów) mają takie możliwości a Word takim programem nie jest.

0
  • #13 13 Lis 2005 00:31
    kejz
    Poziom 19  

Pomogła reinstalacja Windowsa.Dzięki.

0