Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG L5(E610) debugowanie a zablokowanie wzorem

profesorek_96 16 Lip 2015 07:37 1113 11
  • Poziom 16  
    Witam,
    Ostatnio niestety udało mi się zablokować telefon za pomocą złego wzoru. Narysowałem go niestety błędnie 30 razy. Aktualnie na ekranie widnieje ekran logowania. Niestety nie mogę się zalogować do konta google ponieważ nie mam włączonego przesyłu danych w telefonie. Próbowałem metody przez ADB, to znaczy wpisuje w konsole adb devices to zostaje odnaleziony mój telefon. Telefon ma włączone debugowanie. Zaś jak wpisuje komendy adb shell a następnie rm /data/system/gesture.key to niestety otrzymuje komunikat Permission denied.
    Czy jest jakaś możliwość uratowania tego telefonu to znaczy kontaktów?
    Z góry dziękuje za odpowiedź?
  • MagBoss
  • Poziom 28  
    Jeśli masz w telefonie dostęp do roota to kolejno wydajesz komendy "adb shell" "su" "rm /data/system/gesture.key".
    Jeśli nie masz dostępu do roota to spróbuj wydać te komendy w recovery. Jak to nie pomoże - nie da się już nic samemu zrobić.
  • Admin grupy GSM
    Wzorek można odczytać przy pomocy urządzenia serwisowego jeżeli zależy Ci na kontaktach.
  • Poziom 16  
    w recorvery czyli jak ?
    Bo ja już sobie przypomniałem wzorek tylko nie mam możliwości go wprowadzić.
  • Admin grupy GSM
    Nie wprowadzisz już teraz wzorku nawet jak go znasz, tylko urządzenie serwisowe może to zrobić.
  • Poziom 16  
    Gdzieś na elektrodzie znalazłem że trzeba nacisnąć przycisk vol ten górny i na wyłączonym telefonie podpiąc telefon do kompa. Tak zrobiłem i mam jakiś wiersz poleceń na ekranie telefonu. Na samym dole pisze fastboot: procesing comand
    Zaś w komputerze po wpisaniu komendy adb devices nie znajduje urządzenia.
  • Admin grupy GSM
    Czytasz to co napisałem?

Jeżeli chcesz zachować kontakty to tylko serwis, jak Ci nie zależy na kontaktach to hard reset lub nowy soft, innych opcji nie ma!
  • Poziom 16  
    Tak czytam, ale napisał twój przedmówca że da sie jak nie ma się roota zrobić to przy pomocy recorvera.
  • Admin grupy GSM
    profesorek_96 napisał:
    Tak czytam, ale napisał twój przedmówca że da sie jak nie ma się roota zrobić to przy pomocy recorvera.

W takim razie jak do spółki z przedmówcą uda się wam to zrobić to napiszcie o efektach. :D
  • Poziom 16  
    Jestem w kreatorze uruchamiania czy to oznacza że właśnie skasowałem wszystkie kontakty i w ogóle
    czy jest jeszcze nadzieja na odzyskanie danych?
  • Admin grupy GSM
    Wygląda na to, że skasowałeś, odzysk teraz też jest możliwy, ale to już musisz przygotować sporą gotówkę. :D
  • Poziom 16  
    Acha to nie będę się za to brał w sumie lepiej bo i tak miałem czyścic telefon :) Dzięki za pomoc :)