Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak uziemienia przewodu N

młody88 16 Lip 2015 12:14 705 4
  • #1 16 Lip 2015 12:14
    młody88
    Poziom 19  

Witam mam w domu instalację 2 przewodową miedzianą, z tym też wiąże się problem w momencie kiedy dotknie się zlewu i kuchenki gazowej czuć delikatne mrowienie prądu elektrycznego.
    Z tego też względu chciałbym instalację 3przewodową wrzucić za szafki a przewód uziemiający wypuścić na zewnątrz i przymocować do bednarki lub pręta uziemiającego który wbiję w ziemię.
    Do instalacji podłączyłbym: kuchenkę(iskrownik do zapalenia gazu) zmywarkę, piekarnik, i pralkę.

Pytanie czy mój tok myślenia jest rozsądny czy błądzę?

Proszę o konstruktywną krytykę i ewentualne sugestie.

UWAGI:
    Mostek między zerem uziemienia, a zerem roboczym nie wchodzi w grę bo nie jestem samobójcą

0 4
  • Mierniki instalacji Metrel
  • Pomocny post
    #2 16 Lip 2015 12:21
    TWK
    Specjalista elektryk

Sugestia jest taka, aby zajmował się kolega dalej "naprawą i obsługą pojazdów samochodowych", a instalacje pozostawił elektrykom. Bez znajomości układu sieci oraz norm w zakresie instalacji elektrycznych nie można nic zrobić. Wrzucanie instalacji za szafki, jakieś pręty uziemiające bez określonych parametrów do kiepski pomysł. Uziemianie przewodu N, zero uziemienia i zero robocze świadczą o tym, że kolega nie ma pojęcia o czym mówi!

3
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #4 16 Lip 2015 12:24
    zbich70
    Specjalista elektryk

młody88 napisał:
    Proszę o konstruktywną krytykę i ewentualne sugestie.

Jedyna sugestia to taka, aby najpierw dowiedzieć się jaki jest układ sieci zasilającej.

1
  • #5 16 Lip 2015 16:43
    Akrzy74
    Poziom 39  

młody88 napisał:
    UWAGI:
    Mostek między zerem uziemienia, a zerem roboczym nie wchodzi w grę bo nie jestem samobójcą

Pełna zgoda- ja też nie jestem samobójcą, a to co kolega napisał o tych zerach to bzdura, bo takie zera nie istnieją. Przewodu "N" w instalacji odbiorczej nie uziemia się, a jednym z ważniejszych "parametrów" instalacji jest spełnienie warunku samoczynnego wyłączenia realizowanego przez.....

TWK napisał:
    Bez znajomości układu sieci oraz norm w zakresie instalacji elektrycznych nie można nic zrobić. Wrzucanie instalacji za szafki, jakieś pręty uziemiające bez określonych parametrów do kiepski pomysł. Uziemianie przewodu N, zero uziemienia i zero robocze świadczą o tym, że kolega nie ma pojęcia o czym mówi!
    Łukasz-O napisał:
    Przede wszystkim ustal rodzaj sieci.

Temat wyczerpany. Zamykam, żeby nie było, że dzięki naszym poradom komuś stała się krzywda.

0