Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lusterka brak sterowania - Opel Insignia OPC

al_pucio 16 Jul 2015 14:32 2238 0
 • #1
  al_pucio
  Level 9  
  Opel Insignia OPC 2.8 V6 4x4 rok 2011.
  Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać problemu związanego z brakiem możliwości sterowania lusterkami bocznymi z dżojstika na drzwiach?
  Lusterka są składane - nie reagują zupełnie na dżojstik. Ponadto lusterko prawe obniża się przy włączeniu biegu wstecznego a po włączeniu biegu "D" wraca do zapamiętanej pozycji (po ręcznej zmianie położenia lusterka lewego ono też po odpaleniu wraca do zapamiętanej pozycji). Z pilota składa się tylko i wyłącznie prawe lusterko lewe ani drgnie. Zainwestowałem w dżojstik i po wymianie problem pozostał. Po odwiedzinach serwisu poinformowano mnie, że komputer nie wykrywa żadnych usterek.
  Ktoś podpowiada aby sprawdzić "body control module" ale mam nadzieję, że w ten sterownik ingerować nie będę musiał.
  Pozdrawiam
  Paweł

  Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że sprawdzałem i w kostce dżojstika mam na 2 pinach napięcie. Po zmianie pozycji dżojstika (testowałem każde położenie) na żadnym wyjściowym pinie napięcie się nie pojawia a niby powinno bo przełącznik jest nowy. Chciałem sprawdzić też zasadę działania przełącznika więc rozebrałem swój stary i na tym się skończyło ponieważ w środku nie ma tradycyjnych blaszek a płytka z układem scalonym. Wszystko wygląda tak jakby była możliwość zaprogramowania blokady regulacji lusterek przełącznikiem....
  Czy da się gdzieś znaleźć jakiś schemat tej instalacji?
  Mile widziane każde podpowiedzi nie tylko pewniaki - mi pomysłów brak.
  Pozdrawiam