Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria bios laptop Presario C304 NR

16 Lip 2015 14:24 708 5
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    czy ktoś wie gdzie znajduje sie i jak wygląda w tym laptopie bateria CMOS na płycie?
    Jak ją wymienić? Od dołu czy jakoś od klawiatury? Czy jest taka sama jak do komputera PC?
    Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 33  
    W tym przypadku akurat tak. Jest identyczna jak w stacjonarnych płytach głównych. Bateria znajduje się obok pamięci RAM.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Uwaga - nie koniecznie identyczna - baterie BIOS potrafią się różnić rozmiarami (grubością). Różnice są Najlepiej wymontować i z oryginałem pójść do komputerowego (ew. odpisać symbol). Prawdopodobnie będzie to CR2025 lub CR2032. Raczej będzie 32 (25 jest częściej w pilotach zdanego sterowania ale widywałem je i w CMOS). Nie próbowałem czy jedna wejdzie w gniazdo drugiej - może wejdzie i zadziała ale lepiej kupić taką jak trzeba.
  • Poziom 2  
    Niestety wymieniłem bateryjkę, ale po kilku godzinach zgłosił ten sam błąd. Data i godzina w Biosie zmieniona - dziwne.
    Poza tym ciągle nie ładuje się system windows XP. Zatrzymuje się. Sądziłem, że ma to związek z baterią ale jednak nie ma.
    Podobno jest jakiś sposób "nakładkowy" przywrócenie systemu do ładu, żeby nie kasować danych i instalować od początku systemu.
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    aleks2007 napisał:
    Niestety wymieniłem bateryjkę, ale po kilku godzinach zgłosił ten sam błąd. Data i godzina w Biosie zmieniona - dziwne.
    Poza tym ciągle nie ładuje się system windows XP. Zatrzymuje się. Sądziłem, że ma to związek z baterią ale jednak nie ma.

Problem może mieć zawiązek z mostem południowym.
  • Poziom 20  
    Sprawdz pamieci jak są dwie jedną wyjmij i włącz lapka itd. sprawdz czy jest pasta
    pod radiattorem procesora Przed wyjeciem pamieci wyjmij baterie i zasilanie