Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus G74SX spalone gniazdo mocy.

16 Lip 2015 17:35 762 11
  • Poziom 9  
    Witam. Ostatnio przay użytkowaniu laptopa zaiskrzyło coś przy gnieździe ładowania i komputer dalej nie ładuje, jakby tego było mało nie ma obrazu. Na baterii wszystkie diody się włączają, chodzą wentylatory. Przycisk power po wciśnięciu reaguje normalnie na włączenie i wyłączenie. Po rozebraniu laptopa i wyjęciu płyty głównej zauważyłem spalone gniazdo ładowania oraz rezystor R020 obok gniazda. I tu moje pytanie czy to możliwe, że to przez ten rezystor nie ma obrazu? czy usterki szukać gdzie indziej?? Dziękuję za odpowiedź.
  • Spec od komputerów
    Oznaczenie płyty podaj.
  • Poziom 9  
    HannStar J MV-4 94V-0 E89382
  • Spec od komputerów
    To nie jest właściwe oznaczenie.
  • Poziom 9  
    HannStar J MV-4 94V-0 1129 E89382 , możliwe że procesor jest spalony? może go podmienić?
  • Spec od komputerów
    hunterTX napisał:
    HannStar J MV-4 94V-0 1129 E89382 , możliwe że procesor jest spalony? może go podmienić?

Szukaj innego oznaczenia.
    Nie jest to wina procesora.
  • Poziom 9  
    Właśnie szukam ale nic konkretnego nie mogę znaleźć, dziwna sprawa. Lecz widzę że wiele osób ma problem z numerami do tej płyty głównej.
  • Spec od komputerów
    Oznaczenie znajdziesz na spodniej stronie w okolicach procesora jeśli dobrze pamiętam.
    Wrzuć fotkę okolic gniazda.
  • Poziom 9  
    PN: 60-N56MB2800-B17
    PT: N0AS1139MB0052967

może chodzi o te numery?
  • Spec od komputerów
    G.....?
    REV....?
  • Poziom 9  
    Dodaję zdjęcia jedno z gniazdem ładowania oraz spalonymi rezystorami , pozostałe z płytą główną. Nie mogę znaleźć innych oznaczeń.

Asus G74SX spalone gniazdo mocy. Asus G74SX spalone gniazdo mocy. Asus G74SX spalone gniazdo mocy.
  • Spec od komputerów
    Nie widzisz oznaczenia obok napisu Asus?
    Wymień uszkodzone rezystory, gniazdo, wykonaj pomiary kluczy wejściowych czy nie są uszkodzone.
    Podłącz płytę pod zasilacz serwisowy i power.
    Od razu Cię uprzedzę że usterek będzie więcej.