Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Corsa C 05rPo włączeniu zapłonu nie świeci check i nie działa pompa paliwa

16 Lip 2015 18:02 3882 11
  • Poziom 11  
    Witam.Mam taki mały dziwny problem.Corsa C 1.0 benzyna 2005r.Bardzo często po włączeniu zapłonu, na desce rozdzielczej, nie pojawia się kontrolka silnika i wtedy nie działa pompka paliwa,auta nie da się odpalić.Po kilku próbach pojawia się na desce kontrolka silnika i razem z nią pompka paliwa też zaczyna działać.Auto odpala bez problemu.Po zgaszeniu silnika znowu problem powraca.Kontrolka silnika nie świeci i pompka paliwa nie pracuje.Czasami auto odpalę po minucie,czasami po kilku lub kilkunastu.Jeżeli kontrolka silnika zaczyna świecić to pompa paliwa też pracuje.Dodam jeszcze,że gdy uda się odpalić silnik, pracuje on bardzo nierówno,na wolnych obrotach potrafi zgasnąć.Wszelkie porady mile widziane-pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Do sprawdzenia wszystkie zasilania sterownika, łącznie z bezpiecznikami i przekaźnikami. Możliwe także uszkodzenie kostki stacyjki.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 40  
    A gdy uderzysz w licznik to jest poprawa?
  • Poziom 11  
    Bezpieczniki i przekaźniki w porządku.Kostka przy sterowniku jest czysta,wszystkie przewody na swoim miejscu.Niby wszystko ok,a autko nie chce chodzić :| Po południu będę przy samochodzie,spróbuję wymienić świece.Może wyeliminuję nierówną pracę silnika.Sprawdzę też,tak jak piszecie,licznik i stacyjkę.Dziwne jest to,że po włączeniu zapłonu,na desce rozdzielczej tylko kontrolka silnika nie świeci,reszta działa jak powinna.I jeszcze jedno.Wczoraj zauważyłem,że z przodu silnika,nad kołem pasowym pompy wody,wisi krótki czarny przewód z wtyczką jednopinową.W Corsie B jest on podłączony prawdopodobnie do czujnika(ciśnienia oleju?),który jest obok pompy wody w głowicy silnika.Sprawdzę czy czasem nie wypiął się.
  • Poziom 11  
    Witam.Dzisiaj trochę posiedziałem przy aucie.Dzisiaj już auto nie odpaliło,po przekręceniu stacyjki i włączeniu zapłonu nie świeci kontrolka silnika i kontrolka ciśnienia oleju,pompka paliwa też nie działa.Jeszcze wczoraj raz na jakiś czas odpalił.Dzisiaj ani razu.Próbowałem pompkę włączyć na krótko,pompka załączyła się,ale auto nie odpaliło.Prawdopodobnie wtryskiwacze lub cewki wys.nap też nie pracują.Może to immo. odcina wszystko?Proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 38  
    To nie immo. Kolego teraz tym bardziej masz ułatwioną prace skoro w ogóle nie odpala, miernik do ręki i sprawdzanie gdzie brakuje zasilania innej opcji nie widzę chyba że padł ECU.
  • Poziom 11  
    Sprawdzałem przekaźnik pompki.Wydaje mi się,że przekaźnik jest sterowany minusem z komputera i po włączeniu zapłonu tego sygnału na przekaźniku nie ma.Gdzie w tym silniku znajduje się czujnik oleju? Pytałem właściciela auta kiedy to zaczęło się pojawiać,powiedział że zawsze po deszczu.Posprawdzałem co było można sprawdzić ale postępów żadnych.Wszystko czyste,suche i wygląda dobrze.może faktycznie gdzieś nie ma dobrego styku na kablach.Do tej pory raz na jakiś czas wszystko świeciło.Dzisiaj już ani razu.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie masz sterownia przekaźnikiem bo jest brak któregoś zasilania na ECU. Powtarzam sprawdź dokładnie czy masz wszystkie zasilania na ECU i nie samym miernikiem ale z obciążeniem np żarówką. Bez tego sprawdzenia reszta kombinacji nie ma sensu.
    Jaki silnik ? Z10XEP czy Z10XE ?
  • Poziom 11  
    Nie mogę znaleźć żadnych informacji,które przewody powinny być pod napięciem.Na pewno jest plus stały chyba czerwony/niebieski i plus po zapłonie czarny.Po podpięciu pod kompa są problemy z połączeniem.Pojawiły się takie błędy B3040-0 i B3059-0 .Przydałaby się rozpiska pinów na ECU wraz z kolorami.Wyjąłem dzisiaj licznik.Wszystko ok,z tyłu jedna kostka,dobrze osadzona.Ręce mi już opadają :| Gdzie w tym silniku znajduje się czujnik oleju?Nigdzie nie mogę go znaleźć.
  • Poziom 25  
    Dobra rada: jeżeli ręce opadają oddaj auto do fachowca.
  • Poziom 11  
    matrixs dziękuję za dobrą radę.Spinacz-należy ci się dobry browar za trafną podpowiedź i za pomoc..Usterka usunięta.Winne były przewody zasilające sterownik.Trzy cienkie przewody.Jeden czerwony,dwa czerwone/czarne.Popękane w środku wiązki przy silniku.
  • Poziom 11  
    Sorki,że po tak długim czasie. Usterka usunięta.Winne były przewody zasilające sterownik.Trzy cienkie przewody.Jeden czerwony,dwa czerwone/czarne.Popękane w środku wiązki przy silniku.