Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki/skąd ozonator o sporej wydajności (do odgrzybienia domu)?

17 Jul 2015 00:52 1539 1
 • Level 2  
  Witam

  1. Zastosowania. Jakiej wydajności ozonator potrzebuję do odgrzybienia wielu pomieszczeń w piętrowym domu? Grzyba sporo jest w łazienkach i kuchni, ale najprawdopodobniej toksyn i zarodników jest pełno także w każdym innym pokoju, w szparach, nierównościach itd, w tym dwa pokoje są połączone dając jeden długi 9x4m. Chyba więc modele polecane do aut się tu nie sprawdzą. Są też przewody wentylacyjne, o bardzo nierównej powierzchni, po prostu beton nawet nie wyrównany, widać się "majstrowi' spieszyło. Stara PRLowska szkoła budowania na zasadzie "równo i porządnie być nie musi, byle mi piwa nie zabrakło". Niektóre nierówności mają i po 5cm, wygląda jakby ktoś betonem chlapał. W każdej nierówności/szparze masa syfu i zapewne grzyba. Naprawa tego oznaczałaby wymianę całego komina itd. co nie wchodzi w grę.

  2. Nic nie wiem na temat wyboru tanizny vs. czegoś lepszego. Wszelkie info mile widziane.
  3. Może od chińczyków z Alienexpress czy czegoś podobnego? A może w częściach i samemu złożyć? Ale czy wtedy taki chiński wynalazek nie będzie dmuchał toksynami z niedozwolonych u nas materiałów użytych do produkcji części/urządzenia?
  4. A może 2 małe zamiast jednego?
  5. Mile widziana trwałość. Problem z wilgocią będzie się ciągnął, neutralizowanie grzybów więc będzie powtarzane dość regularnie.

  Budżet: im mniej tym lepiej, ale liczę się z wydatkiem 400-1000zł.

  Przy okazji fajnie jakby ktoś polecił osuszacz powietrza. Znalazłem jakiś polecany model ale w cenie 700zł. Może da się coś tańszego?  PS.
  Ten wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2414119.html jest już trochę nieaktualny i pytającemu chodziło o trochę inne zastosowania.
  PPS. Jak ktoś ma sugestię gdzie taki wątek powinienem założyć poza Elektrodą, to śmiało. :)

  Z góry dziękuję za wszelkie info.
 • Level 29  
  Walka z wiatrakami. Jedyna skuteczna metoda to doprowadzić wentylację do porządku, osuszyć ściany, jeśli grzybka niewiele to dobra chemia, jeśli dużo to wymiana tynków. Ozonowanie to leczenie syfa pudrem, a tymbardziej efekt placebo jeśli chodzi o twoje samopoczucie. Jak określisz w którym momencie grzybek już jest szkodliwy dla ciebie i trzeba go ozonem poczęstować?