Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa napęd w kosiarce spalinowej

17 Lip 2015 07:48 36996 5
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam kosiarkę spalinową z silnikiem Briggs & Stratton 675. Problem dotyczy napędu kosiarki. Gdy włączę napęd to koła się nie kręcą. Po uniesieniu kosiarki do góry napęd działa - koła się kręcą. Pasek jest naciągnięty za pomocą śruby. Gdy mocno naciągnę do końca to koła nie kręcą się wcale nawet gdy uniosę ją do góry. Proszę o pomoc. Kosiarka ma dopiero 3 lata i kosztowała mnie 1700zł.
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    W zależności od konstrukcji przekładni mogą być różne uszkodzenia. Mogą być wytarte pierścienie stożkowe (mosiężne) wchodzące w koło zębate ślimacznicy, lub wytarte zęby (zaokrąglone) wewnątrz koła zębatego ślimacznicy w wersji ze sprzęgłem kłowym (kołeczek w poprzek ośki napędzany zębami wewnątrz koła zębatego).

Jeżeli masz tą drugą wersję to można pogłębić zęby kłowe (plastik) ręczną miniszlifierka prostą. Tak zrobiłem i narazie działa.

Aha. Zanim rozbierzesz przekładnie zobacz czy masz zęby wewnątrz kół jezdnych, bo mogły się zetrzeć i zębatki nie ciągną.
  • Poziom 9  
    A możliwe że wytarte są w przekładni jakieś tarczki
  • Poziom 9  
    Rozebrałem przekładnie i w środku jest mechanizm na tzw kołeczek i dociskają tarczki. Przed blaszkę włożyłem podkładkę mosiężną by lepiej dociskała tarczki. Po złożeniu coś jest nie tak bo napęd działa , ale nie mogę cofać kosiarka do tyłu bo nie kręcą się koła są zblokowane. Ponownie rozebrałem przekładnie i wszystko jest złożone ok. Jak zdjąłem dekiel górny to koła kręcą się przód i tył tak jak powinno być. Po nałożeniu dekla znów jest jak wcześniej. Już nie wiem co ma robić.
  • Poziom 20