Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka oświetlenia w jednym z pokoi - jak znaleźć?

Kamil O 17 Lip 2015 08:30 681 6
  • #1 17 Lip 2015 08:30
    Kamil O
    Poziom 8  

Witam,
    kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego i mam kłopot w jednym z pokoi,
    założyłem oświetlenie i nie świeci,
    rozkręciłem włącznik światła i w tym miejscu jest napięcie, próbnik się świeci,
    ale już 3 metry dalej na suficie napięcia nie ma, wygląda na to że gdzieś w ścianie pod tynkiem jest usterka, może jakieś zwarcie itp,\
    proszę o poradę jak wykryć miejsce gdzie prąd znika,

0 6
  • #3 17 Lip 2015 14:28
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Najlepiej wezwać elektryka pewnie szybko połapie się i zlokalizuje usterkę może nawet bez kucia.
    Ile masz przewodów w puszcze od włącznika, przewody aluminiowe czy miedziane, blok z czasów PRLu czy coś z ostatnich lat wolności?

Pewnie przełamana żyła lub coś źle łączysz lub poluzowany zacisk ( skręt, kiep czy jak tam zwał skręcone przewody ).

0
  • #4 17 Lip 2015 15:05
    Kamil O
    Poziom 8  

blok 1995 , nowe budownictwo, nie wiem ile przewodów w puszce, nie patrzyłem jeszcze, z sufitu natomiast wychodzą 4 - brąz, niebieskim, zółty i czarny, aluminium

0
  • #6 17 Lip 2015 16:01
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Albo masz bez puszek ( rozetek ) lub z puszkami. Trzeba popatrzeć i opukać ścianę pod sufitem w linii prostej nad włącznikiem ( +/- parę cm w lewo lub w prawo ).
    Jak masz tylko z trzy przewody w puszcze od włącznika to szukaj "rozetki" jak masz ich tam więcej to znaczy że masz bez puszek i połączenia masz na widoku. Trzeba wtedy rozpracować co i jak i wszystko wiadomo.
    Pozostaje jeszcze upewnić się ze włącznik jest OK.

0
  • #7 17 Lip 2015 20:33
    Akrzy74
    Poziom 39  

Dział " Elektryka Instalacje i Sieci " zobowiązuje! Brak widocznego wkładu pracy własnej.
    Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów, i dlatego temat zostaje zamknięty.

0