Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minikoparka kołowa DIY

bew2 16 Lis 2015 08:53 40896 63
    dexterhouse
    Poziom 12  
    Mam silnik vw 1,4d, od jakiegoś czasu rysuję małą koparkę do traktorka, który zbudowany był wcześniej. Rysowałem wszystko pod siłowniki dostępne na allegro o skoku 320 i 400mm, o średnicy cylindra 63mm. Pompy mam różne, koła jodła 6,0-16 most żuk, skrzynia od wozidła.

Zastanawiam się czy można podłączyć pompę poprzez sprzęgło kłowe bezpośrednio do wału. Obroty będą zbyt wysokie, ale mając to na uwadze można je ograniczyć.

Pompa podłączona do przystawki niby rozwiązuje problem, ale działa tylko przy załączonym sprzęgle, czyli chcąc zamontować dodatkowo jakiś spych czy tura, robi się to trochę kłopotliwe.
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    bew2
    Poziom 16  
    Witaj,
    Odnośnie siłowników też szedłem tym tropem, popieram.
    Siłowniki fi50, poza głównym wysięgnikiem - fi63.
    Jeśli chodzi o pompę na przystawce dokładnie tak jest - wciśniesz sprzęgło, nie ma tłoczenia. Pompa NSZ10 i chyba 16 też ma nmax 3000 obr/min. Silnik Polo max pewnie ze 4500obr.
    Można zastosować przekładnie pasową ok. 1:1,5 z wału korbowego silnika na 2x13 lub 1x17, w okolicach oryginalnego miejsca montażu pompy wspomagania vw.
    bew2
    Poziom 16  
    Witam,
    W projekcie zaszły pewne zmiany, założyłem silnik 126p 600. Konieczne było wykonanie flanszy łączącej skrzynię i silnik, kompletnej dmuchawy i wirnika (od podstaw), instalacji, łap i linek do sterowania. Najciekawsze momenty przedstawiam na zdjęciach.Minikoparka kołowa DIY20161201_1..642.jpg Download (1.22 MB)