Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32J5600 - Brak sygnału z komputera podłączonego do HDMI/DVI

skubi2004 17 Lip 2015 09:52 1713 7
  • #1 17 Lip 2015 09:52
    skubi2004
    Poziom 15  

Witam

Podłączyłem komputer stacjonarny (kartą Nvidia 9800GT) wyjście DVI z telewizorem samsung UE32J5600 do port HDMI.

W tv port HDMI1 jest oznaczony jako aktywny ale pojawia się komunikat brak sygnału.

Próbowałem wpinać do innych portów HDMI i za każdym razem jest to samo, w menu port pojawia się jako aktywny ale obrazu brak.

Co ciekawe tv rozpoznaje że użyte połączenie to DVI/HDMI

Co wykonałem do tej pory:

1. Reset ustawień tv + wgranie nowego oprogramowania.
    2. Wyłączenie TV z prądu i ponowne uruchomienie.
    3. Reset BIOSU PC-ta + wyłączenie z prądu i ponowne uruchomienie.
    2. Wymiana kabla HDMI na inny.
    3. Komputer po podłączeniu do monitor działa tak więc uznaję że karta jest OK.
    4. Na TV nie pojawia się żaden obraz również ekran biosu więc uznaję że nie jest to problem konfiguracji sterownika ani systemu.
    5. W systemie Panelu sterowania Nvidia telewizor jest normalnie wykrywany i pojawia się jako urządzenie Samsung TV.

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, może ktoś miał podobny przypadek.

0 7
  • #2 17 Lip 2015 13:09
    satgal
    Poziom 40  

Aby komputer wystawił sygnał po HDMI zrobi to dopiero jak będzie uruchomiony np win z wgranym poprawnym oprogramowaniem grafiki oraz audio. Czyli biosu nie zobaczysz z tego powodu bo na tradycyjnym monitorze to jest nie wymagane.

0
  • #3 17 Lip 2015 13:27
    skubi2004
    Poziom 15  

Sterownik grafiki jest poprawny, ściągnięty ze strony Nvidii dla konkretnego modelu grafiki. Po podłączeniu monitora po DVI wszystko działa nawet wykrywa telewizor jako dodatkowy ekran.

Doczytałem jeszcze że w niektórych samsungach powinno się w ustawieniach portu HDMI zmienić z domyślnych na PC DVI - dziś to przećwiczę.

0
  • #4 17 Lip 2015 13:54
    grubs
    Poziom 32  

Używasz kabla DVI - HDMI czy przejściówki z osobnym kablem HDMI - HDMI?
    Dodatkowo do tego co napisałeś.

"Jeśli karta graficzna komputera nie obsługuje interfejsu HDMI, podłącz komputer do telewizora za pomocą kabla
    DVI-HDMI. Należy pamiętać, że połączenie HDMI-DVI jest obsługiwane wyłącznie przez złącze HDMI (DVI) i nie
    przesyła dźwięku. Aby umożliwić odtwarzanie dźwięku z komputera, podłącz głośniki zewnętrzne do złącza
    wyjściowego audio komputera."

0
  • #5 17 Lip 2015 14:05
    skubi2004
    Poziom 15  

Próbowałem i tego i tego
    Mam kabel DVI-D -> HDMI
    oraz adapter DVI-D->HDMI + kabel HDMI

0
  • #6 17 Lip 2015 14:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy kolega ustawił rozmiar ekranu akceptowany przez telewizor?

Instrukcja telewizora podaje parametry obrazów (rozmiar, odświeżanie, itd), które telewizor może obsłużyć.
    Może komputer ma ustawiony format w danej chwili, którego telewizor po prostu nie akceptuje.

0
  • #7 05 Sty 2016 23:38
    lucas13
    Poziom 13  

Witam. Miałem ten sam problem z tym TV. W ustawieniach wyświetlanego obrazu na TV(ustawienia karty graficznej) trzeba zmienić głębie kolorów na 8bpc. Tylko wtedy obrazu wyświetla się na TV. W kartach Radeon Moje płaskie panele cyfrowe/właściwości/ Głębia kolorów

0
  • #8 06 Sty 2016 15:59
    skubi2004
    Poziom 15  

Dziękuje za odpowiedź . W moim przypadku okazało się że uszkodzony jest port hdmi w tv. Telewizor pojechał do serwisu i teraz działa poprawnie.

0