Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki niedrogi mikser do domu i nie tylko?

borek1209 17 Lip 2015 12:25 2190 39
  • #1 17 Lip 2015 12:25
    borek1209
    Poziom 14  

Potrzebuje miksera w miarę prostego, niepotrzebne mi zbędne bajery tylko podstawy jakaś korekcja np 3 stopniowa, fajnie jak by miał wyjścia i wejścia RCA bo takie kabelki już posiadam.

Podłączony by był do niego odtwarzacz DVD i odtw. mp3.
    Końcówka Reloop 1402
    2x tonsil Zeus

Pomieszczenie ok 28 m2

Znalazłem 2 przykładowe ale możne macie lepsze pomysły w grę wchodzą tylko nowe.
    Numark M101 USB
    BEHRINGER XENYX 802

Chcę zbić wysokie tony w zeusach a podbić bassy

0 29
  • #2 17 Lip 2015 16:50
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jak z Behringera to czegoś z "12" w początku nazwy szukaj - co suwaki na sumie to suwaki. Potencjometry obrotowe do szału mogą doprowadzić, zwłaszcza w domu często używane.

0
  • #3 17 Lip 2015 17:13
    borek1209
    Poziom 14  

Ale np. 1202 też jest na pokrętła. Szukałem czegoś prostego z jak najmniejsza liczba podpięć itd. zależało mi tylko na 3 stopniowej korekcji.

Nigdy nie używałem miksera np podpinając go pod końcówkę i np odtwarzacz mp3 dam rady wyciągnąć trochę więcej mocy niż z samego odtwarzacza podpiętego Rca pod końcówkę.
    Zauważyłem ze podpinając rożne źródła sygnału np dvd telefon itp ma to duże znaczenie na końcowy zakres głośności i basu

0
  • #4 18 Lip 2015 23:44
    DjMapet
    Poziom 43  

borek1209 napisał:
    Ale np. 1202 też jest na pokrętła. Szukałem czegoś prostego z jak najmniejsza liczba podpięć itd. zależało mi tylko na 3 stopniowej korekcji.

Najtańszy na rynku mikserek wart uwagi z faderem na sumie, spełniający twoje wymagania, to Phonoc AM-220: http://muzyczny.pl/119183_Phonic-AM220-mikser-dzwieku.html
    Jest praktycznie bliźniakiem Xenyx-a 802.

borek1209 napisał:
    Zauważyłem ze podpinając rożne źródła sygnału np dvd telefon itp ma to duże znaczenie na końcowy zakres głośności i basu

Bo każde urządzenie może mieć inny potencjał (napięcie) sygnału wyjściowego.
    Mikser (m. in.) właśnie służy do ustawiania odpowiednich poziomów z różnych źródeł dźwięku.
    Poczytaj, może się przydać: http://www.essaudio.pl/pdf/soundcraft/guide.pdf

Do kabli RCA, możesz zastosować przejściówki z RCA na TS6,3mm.

Pozdrawiam.

1
  • #5 19 Lip 2015 09:17
    borek1209
    Poziom 14  

Dzięki wielkie wlaśnie takiej odpowiedzi szukałem, ten mikser jest lepszy do 802 bo tu mie chodzi o +- 100zl, czyfirma lepsza od Behringera?

Dodano po 1 [minuty]:

A moźe korektor lepszy?

0
  • #6 19 Lip 2015 10:47
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Generalnie każdy dodatkowy element, jeśli nie jest dobrej klasy, będzie tylko generatorem szumu do mixu końcowego - owszem coś da ale przy cichym słuchaniu w domu może być dobijające.

0
  • #7 19 Lip 2015 10:50
    borek1209
    Poziom 14  

To co lepiej spełni moje oczekiwania: korektor, czy mikser?

0
  • #8 19 Lip 2015 12:10
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zdecydowanie mixer

1
  • #9 20 Lip 2015 10:42
    DjMapet
    Poziom 43  

PANICZKAMIL napisał:
    Generalnie każdy dodatkowy element, jeśli nie jest dobrej klasy, będzie tylko generatorem szumu do mixu końcowego

Kamilu, tanie odtwarzacze (CD, DVD, MP-3), mogą generować sporo więcej szumu, od taniego miksera a nie rozmawiamy (tak myślę) tutaj o sprzęcie odtwarzającym, za kilkanaście, czy choćby kilka tyś. zł. :-)
    No chyba że autor takowy posiada, ale kwota wydana na mikser, to nie była by kwestia + - 100 zł. a ok. 10x wyższa :-).

Wszystkie te podobne do siebie (prawdopodobnie klepane w tej samej wytwórni), tanie miksery Behringer, Phonic, Alto itp., nie będą się znacząco różniły między sobą, pod względem jakości.

Pozdrawiam.

0
  • #10 20 Lip 2015 11:25
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Co do CD się nie zgodzę - mam auna odtwarzacz za 100zł w magazynie - poziom szumów praktycznie zerowy ;).

Zauważyłem, że to czy mixer to mixer czy generator szumu (mowa o tanich ww. modelach) po części zależy od zastosowanego zasiania - zewnętrzne czy wewnętrzne.

0
  • #11 20 Lip 2015 14:06
    borek1209
    Poziom 14  

To co radzicie kupić ? Mikser? i jakiś odtwarzacz? mam max 700 na to i na to

0
  • #12 20 Lip 2015 16:48
    DjMapet
    Poziom 43  

PANICZKAMIL napisał:
    Co do CD się nie zgodzę - mam auna odtwarzacz za 100zł w magazynie - poziom szumów praktycznie zerowy :wink:

Zdarzają się odstępstwa od reguły.
    Miałem odtwarzacz DVD Medion i sprawował się sporo lepiej od niby markowych CD/DVD.

Co do mikserów to mam podobne odczucie, że te z wbudowanym zasilaczem, mniej szumią, ale te z wbudowanym zasilaczem, to już nieco wyższa pólka a więc i lepiej/staranniej są zaprojektowane i wykonywane na lepszej jakości elementach.

Za 700 zł świata nie zwojujesz.
    Kup mikser który podałem wyżej i jeśli okaże się szumofonem, to zwrócisz.
    Co do odtwarzacza, to zależy do czego go będziesz używał. Jeśli tylko w domu, to zapytaj w dziale "RTV - co kupić - tam są fachowcy od home audio.
    Poza tym, jak masz dobry odtwarzacz DVD, odtwarza dobrze audio, nie szumi, to nie musisz kupować CD.

Pozdrawiam.

0
  • #13 21 Lip 2015 15:37
    borek1209
    Poziom 14  

Mikser zakupiony zobaczymy co będzie się działo po podłączeniu.
    Jakiś kabelek zakupić czy wystarczy zwykły cinch starczy?

0
  • #14 21 Lip 2015 17:21
    DjMapet
    Poziom 43  

Do połączenia miksera z wzmacniaczem, najlepiej użyć dwóch symetrycznych kabli:TRS 6,3mm - TRS 6,3mm (jack stereo 6,3mm - jack stereo 6,3mm), np. takich: http://muzyczny.pl/149497_4Audio-MIC2022-15m-przewod-symetryczny-stereo-TRS-TRS.html
    Do podłączenia urządzeń odtwarzających typu: CD, DVD do miksera, należy użyć niesymetrycznych kabli: 2xTS - 2xRCA, np. takich: http://muzyczny.pl/143836_Accu-Cable-AC2R2J6M15-przewod-2x-RCA-2x-TS-15m.html
    Ew. można użyć kabli 2xRCA - 2xRCA i zastosować przejściówki RCA - TS 6,3mm, np. takie: http://muzyczny.pl/109491_Monacor-NTA175M-przejsciowka-Cinch-JackD-metal.html
    Do podłączenia urządzeń odtwarzających typu: komputer/laptop, odtwarzacz mp3, należy użyć kabli: 1xTRS 3,5mm - 2x TS 6,3mm, np. taki: http://muzyczny.pl/127844_Monacor-MCA204-kabel-1xTRS-35-2xTS-63-2m.html

Pozdrawiam.

1
  • #15 22 Lip 2015 23:28
    borek1209
    Poziom 14  

Samym kablem cinch dam rady podlaczyć zanim dojedzie reszta okablowania?

0
  • #16 23 Lip 2015 07:36
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jeśli się da to podłącz - 2 dni jakoś przeczekasz ;)

0
  • #17 23 Lip 2015 16:19
    DjMapet
    Poziom 43  

Kablami RCA - RCA, tymczasowo podłączysz jakiś odtwarzacz (CD, DVD) do wejścia 2T RTN. Wejście jest bez korekcji a volume na sumie. Docelowo odtwarzacz (e), podłączysz do wejść 3/4, oraz 5/6 miksera, kablami RCA - TS 6,3mm.
    Tymczasowo z wyjść REC OUT, możesz podać sygnał na wejścia RCA wzmacniacza, kablami RCA -RCA. Docelowo, sygnał z wyjść MAIN L/R miksera, podasz na wejścia wzmacniacza dwoma kablami TRS 6,3mm - TRS 6,3mm.

Pozdrawiam.

0
  • #18 24 Lip 2015 12:57
    borek1209
    Poziom 14  

Mikser dojechał teraz kilka pytań niestety instrukcja jest po angielsku i wiele mi nie mówi.

1.Podłączenie jak koledzy napisali rozumiem
    DVD kablem RCA-TS 6,3mm do miksera wejścia 3/4
    z miksera kablem TRS 6,3mm - TRS 6,3mm czy TS- TS lub RCA-TS do końcówki
    2. z którego wyjścia w mikserze się podłączyć? ,, Main,,? żeby mieć pełną regulacje i stereo?
    3. Co to jest te Phantom power ma byc na off czy 48v
    4. Kolega pisał volume na sumie czy to chodzi o suwak po prawej ,, Main,,
    5.po co jest Control room?

0
  • #19 24 Lip 2015 13:33
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

podłaczasz się z MAIN, phantom to zasilanie na mikrofony pojemnościowe(nie używasz-wyłącz), tak o suwak main, control room to wyjście na odsłuchy np

1
  • #20 24 Lip 2015 14:09
    borek1209
    Poziom 14  

ok dzięki wychodzę z main kablem 2xTS- 2xTS czy TRS -TRS ?

0
  • #21 24 Lip 2015 14:22
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ts ale to bez większej napinki bo jeden i drugi będzie działał poprawnie

0
  • #22 24 Lip 2015 14:31
    borek1209
    Poziom 14  

To każde wyjście jest stereo bo kable Ts to mono jak rozumiem 2x dają stereo, TRS jest stereo, teraz jak w wyjście main włożę Trs to będzie działało jako stereo ? W main są dwa wyjścia to oba są stereo? Ale zamotałem

0
  • #23 24 Lip 2015 14:46
    DjMapet
    Poziom 43  

borek1209 napisał:
    DVD kablem RCA-TS 6,3mm do miksera wejścia 3/4

Tak.
    borek1209 napisał:
    z miksera kablem TRS 6,3mm - TRS 6,3mm

Tak, do końcówki mocy.
    borek1209 napisał:
    z którego wyjścia w mikserze się podłączyć? ,, Main,,?

Tak.
    borek1209 napisał:
    Co to jest te Phantom power ma byc na off czy 48v

Jak już napisał Kamil, jest to zasilanie mikrofonów pojemnościowych. Ma być na OFF. W pozycję 48V, przełączasz tylko wtedy, gdy do wejść XLR kanału 1 lub 2, jest wpięty (są wpięte) mikrofony pojemnościowe.
    borek1209 napisał:
    Kolega pisał volume na sumie czy to chodzi o suwak po prawej ,, Main,,

Tak. to jest potencjometr wyjścia sumy.
    borek1209 napisał:
    po co jest Control room?

Można z tego wyjścia, podać sygnał sumy miksera na następny wzmacniacz, np. w drugim pokoju, na strychu, w piwnicy :-) itp.

borek1209 napisał:
    wychodzę z main kablem 2xTS- 2xTS czy TRS -TRS ?

Wyjścia MAIN miksera, jak i wejście IN jack końcówki, są obłożone symetrycznie, więc najlepiej połączyć mikser z końcówką kablami symetrycznymi, czyli TRS - TRS. Ale nie będzie błędem (zwłaszcza w przypadku krótkich kabli) jak połączenie to zrealizujesz kablami niesymetrycznymi, czyli TS - TS.
    Poczytaj o połączeniach audio niesymetrycznych i symetrycznych.

Pozdrawiam

1
  • #24 24 Lip 2015 14:57
    borek1209
    Poziom 14  

ok ale w końcówce jest kanał lewy i prawy a wpinając TRS-TRS w jedno wejście bo jak widziałem to pojedynczy kabelek będzie stereo czy mam kupić takie dwa.

0
  • #25 24 Lip 2015 15:09
    DjMapet
    Poziom 43  

TRS - TRS, to kabel symetryczny, nie stereo. Jak wyżej napisałem, poczytaj.
    Połącz mikser z końcówką, dwoma takimi kablami.

Pozdrawiam.

1
  • #26 24 Lip 2015 15:19
    borek1209
    Poziom 14  

Właśnie poczytałem trochę o tych połączeniach i widze własnie ze chodzi o zakłócenia ale w przypadku kabli ok 2mb to bez znaczenia. Właśnie o to mi chodziło ze dwa takie kable potrzebne L i P kanał, dzięki wielkie.
    Zamawiam 1 sztukę RCA - 2xTS
    2 sztuki TRS - TRS
    Jak kabelki dojada dam znać czy rozwiązałem początkowy problem z basem i regulacja tonów

0
  • #27 28 Lip 2015 21:07
    borek1209
    Poziom 14  

Dzieki wielkie kolegom za pomoc, kliknoł bym pomogł ale się nie wyswietla.
    Mikser jest ok o to mi chodziło idealnie trafione szkoda ze niema on/off.
    Kabelki tak jak kolega na poczatku pisał też działaja 2x Trs-Trs i Rca-Ts.
    Poziom sopranu rozwiacałem i srednice tyle mi wystarczy.
    Zostal bass moge regulowac jest lepiej znacznie lepiej:) może zadużowymagam od gych głosnikow ale mysle ze stac je na wiecej i niewiem co tu jest problemem czy koncòwka czy głośniki?
    Oczekuje od nich wiecej basu a one przy wiekszej głośności strzelaja ,,takie pyrk jak ze zlozonej kartki i zamachu sie w szkole strzelalo,, Bass jestnaprawde fajny i mocny ale jak widze filmy na necie to mi tu nie pasuje.
    Jak dla mnie to wychył tych głośników jest za maly .
    Myslałem ze to sopran strzela a to BAssowe głosniki pyrkaja co robic?

0
  • #28 28 Lip 2015 22:29
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jeśli basowe pyrkają to albo chamsko działający limiter a'la ta2400.

0
  • #29 29 Lip 2015 15:34
    borek1209
    Poziom 14  

Ustawione mam

Głośność-
    DVD 50%
    Mikser level ok 75% i reguluje main
    końcówka 95%

Ustawienie miksera
    low- 50-60%
    mid-30-40%
    hi- 30%
    Aux-50-60%

i trzaski z basowych pojawiają się pod już koniec głośności.
    Widziałem jak te głośniki pracują na tych samych nagraniach co na internecie ludzie kręcą filmy to moje nawet nie mogą podskoczyć.
    Może to być wina końcówki ,ze za słaba?

0
  • #30 29 Lip 2015 17:04
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tak to może być wina końcówki - widocznie się przesterowuje.

0