Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat jak podłączyć subwoofer

cysiek321 17 Lip 2015 13:03 969 7
  • #1 17 Lip 2015 13:03
    cysiek321
    Poziom 5  

Witam mam problem jak podłączyć subwoofer taga 200 do wzmacniacza Onkyo 8850
    . Sprzedający powiedzial żebym podłączył go przez wyjscie słuchawkowe 6,3 mm przez przejsciowke 3.5 mm jacka . Subwoofer gra ale słuchac w nim trzeszczenie tak jakby łapał też średnie tony.
    Dorzucam zdjęcia wzmacniacza i subwoofera

Z góry dzięki za odpowiedz
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 17 Lip 2015 13:59
    Polon_us
    Poziom 41  

cysiek321 napisał:
    Subwoofer gra ale słuchac w nim trzeszczenie tak jakby łapał też średnie tony.

Hmm, to raczej by wynikało z uszkodzenia potencjometra w subwooferze. Kiedy kolega będzie miał podłączony subwoofer, to proszę nimi pokręcić czy też zmienić ustawienie.
    W szczególności tego oznaczonego "Crossover".
    Również kiepska jakość kabla połączeniowego może dawać efekt trzeszczenia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolega użył wejścia wysoko-poziome ("High Input") subwoofera i wyjścia głośnikowe wzmacniacza. Połączyć to razem i sprawdzić efekt.

Tak przy okazji - kolumny wzmacniacza nie wyłączyły się przy użyciu wyjścia słuchawkowego wzmacniacza?

0
  • #3 17 Lip 2015 15:26
    cysiek321
    Poziom 5  

Potencjomentry działaja na słuch prawidłowo. Głośniki grają dalej po podłączeniu jacka .
    Po podłączeniu przez wejscie wysokopoziomowe sub przestał trzeszczeć jednak stracil strasznie na mocy ( podpięte byly na przewodach 1,5 mm^2).
    ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?
    Biegałem po całym mieście i szukałem przewodu 6,3 mm jacka na 2 x chinch jednak nigdzie nie dostałem

0
  • #4 17 Lip 2015 16:34
    Polon_us
    Poziom 41  

Dla celów testowych niech kolega podłączy wejście "low input" subwoofera z wyjściem REC (Tape1, Tape2, DAT - do wyboru) przewodami CINCH.
    Interesuje mnie, czy trzeszczenie będzie również słyszalne.
    Proszę liczyć się z tym, że regulacja głośności w wzmacniaczu nie wpłynie na zmianę poziomu dźwięku w subwoofer.
    Przy tym połączeniu istotne jest w tej chwili, czy trzeszczenie będzie słyszalne.

cysiek321 napisał:
    Biegałem po całym mieście i szukałem przewodu 6,3 mm jacka na 2 x chinch jednak nigdzie nie dostałem

Można pomyśleć o typowym kablu minijack - 2xCINCH (znacznie łatwiej dostępnym) + przejściówka jack 6.3 mm wtyk na gniazdo minijcak 3.5mm.

Dylemat jak podłączyć subwoofer

A tak z ciekawości - jakim kablem kolega podłączył te gniazdo słuchawkowe? Jakaś samoróbka? Może zdjęcie?

cysiek321 napisał:
    Po podłączeniu przez wejscie wysokopoziomowe sub przestał trzeszczeć jednak stracil strasznie na mocy ( podpięte byly na przewodach 1,5 mm^2).

Dziwny objaw. Grubość przewodu przy podłączeniu wejścia wysoko-poziomowego nie ma w zasadzie znaczenia.
    Mam nadzieję, że kolega dobrze to podłączył. Powinno to wyglądać tak, że każde wyjście wzmacniacza na kolumny powinno mieć podłączone dwie pary przewodów.
    Jedna para - do kolumny, druga para - do wejścia wysoko-poziomowego subwoofera. Innymi słowy - połączenie równoległe.

0
  • #5 17 Lip 2015 17:00
    cysiek321
    Poziom 5  

Właśnie przez taką przejsciowke podłączyłem miałem taką w plastiku ale kupiłem całą metalową jednak dalej to samo . Poprzez połączenie takie jak Pan napisał tego trzeszczenia nie słychać. trzeszczenie słychać jak podłącze przez wejscie słuchawkowe , jak jest cicho tego trzeszczenia nie slychac ale wraz z podgłaśnianiem na amplilifierze jest ono coraz mocniejsze . testowałem też rożne kable które łączą wejscie słuchawkowe z subwooferem jednak bez zmian ...

0
  • #6 17 Lip 2015 17:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Na próbę kolega mógłby podłączyć tam jakieś słuchawki? Dla celów testowych - sprawdzić te trzaski.

Proszę sprawdzić również mój dodatek do uprzedniego wpisu, który w międzyczasie umieściłem.

0
  • #8 17 Lip 2015 22:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Połączenie "High Input" wydaje się prawidłowe. Trudno powiedzieć, dlaczego subwoofer stracił moc. Nie powinien.

Wyczerpuję się w pomysłach ...

Ale jedną rzecz chciałbym zweryfikować. Które wejście subwoofera kolega wykorzystuje przy połączeniu z wyjściem słuchawkowym wzmacniacza?
    Powinien kolega użyć "Low input".

Wejście "Sub" jest dedykowane do współpracy z dedykowanym wyjściem na subwoofer w wzmacniaczu. Ten Onkyo nie ma takiego wyjścia.
    Czyli tylko "Low Input" lub "High Input" wchodzą w rachubę.

0