Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opis filtru na Tonsila GDWT i Craafta TC 15-200

31 Maj 2005 14:44 924 5
  • Poziom 19  
    Filtr do Tonsila GDWT można zrobić z kondensatora 2,2 mikro i cewki ok. 0,4mH, a na basowy cewka koło 0.3- 0.4 mH 100 zwojów drutu 1,2 mm. Wiem, że temat był już wiele razy poruszany i wiem prawie wszystko oprócz tego:
    1. Ile zwojów ma mieć cewka do wysokotonowego, jakiej grubości drut, czy taki sam jak na basowy?
    2. na co mam go nawinąć, taką orientacyjną średnicę, żeby było jak najlepiej.
  • Pomocny post
    Spec od akustyki
    Witam
    Lepiej bedzie szeregowo z gdwt rezystor 2,2 ohm 10 wat , bezpiecznik polimerowy 065, kondesator 1 do 1,2 uF , a rownolegle cewka 0,5 mh wspomniany schemat jest w altusach 300,200 i od kiedy go stosuja nie ma reklamacji na glosniki wysokotonowe . Nalezy pamietac ze jest tam zastosowany glosnik gdwt 9/100 FP ale w przypadku gdwt 9/80 takze nie ulegnie uszkodzeniu . Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    tak ale to są estradówy, a ten Tonsil to GDWT 12-19-150F, wiec chyba raczej nie.
  • Pomocny post
    Spec od akustyki
    Tak pi razy oko to ta cewka do wysokotonowego na czyms co ma srednice 1,5cm i drut spokojnie wystarcza 0,6mm zwojów tez jakies 100-120szt ale to pasowaloby miernik zreszta w tym przpadku odchylka o 1/3 indukcyjnosci nie ma wiekszego znaczenia praktycznego , ostatnio odkrylem ze cewki powietrzne 0,45mH sa w niektórych silnikach o magnetowidów w silnikach od glowicy siedzi po 6 szt podobnie w starych stacjach dysków 5,25" ale nie we wszystkich , mi podchadza drut ok 0,5mm odwijam pare zwojów jak potrzeba mniejszej indukcyjnosci
  • Poziom 19  
    i basowy też na takiej średnicy??
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Użyj szukaj po raz 100-ny.... Kliknij w odnośnik, wpisz indukcyjność jaką chcesz uzyskać a kalkulator poda ci wszystkie wymiary i grubość drutu i ilość zwojów. Bardzo dokładny, mierzyłem. Stosuję go już długo i efekty znakomite.
    http://www.colomar.com/Shavano/inductor_info.html