Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do yamaha ax 900 ?

grzegorz041 17 Lip 2015 22:14 2049 19
  • #1 17 Lip 2015 22:14
    grzegorz041
    Poziom 12  

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się Was doradzić jakie głośniki kupić do yamahy ax 900. Pokój ma 50 m.kw. 5x10. Zastanawiałem się nad; JBL ES 100, lub JBL E 80. Czy idę w dobrym kierunku? Słuch mam już taki 42-letni to pewnie nie muszę mieć jakiejś super jakości, choć nie wiem czy z tym sprzętem da się ją uzyskać. Na pewno kolumny używane tak do 1500zł. Z góry dzięki za podpowiedzi.

0 19
  • #2 18 Lip 2015 08:02
    Zamerstary
    Poziom 26  

Wnioskuję po budżecie, że szukasz kolumn stereo, więc do 50 metrów kwadratowych to tylko podłogowe i to nie jakieś małe. Nie napisałeś tylko jaki styl muzyki preferujesz, jakie brzmienie lubisz.

0
  • #4 18 Lip 2015 09:09
    grzegorz041
    Poziom 12  

Kolumny oczywiście stereo. Ale coś ze znacznie większych. W tych jbl-kach są dwa basowe i wyglądają naprawdę ciekawie. Muzyka to w zasadzie każda;pop, rock, Nie słucham; rapu i hip-hopu, klasycznej, regge. Co do brzmienia-w sumie sam nie wiem. Za swojej kadencji miałem tylko unitrę i kolumny tonsile. Nie szukam dźwięku podobnego,ale chciałbym,żeby muzyka ''wpadała w ucho'', No i żeby wykorzystać trochę moc tego wzmacniacza.

0
  • #5 18 Lip 2015 09:09
    Zamerstary
    Poziom 26  

adinio44 a dlaczego akurat te kolumny polecasz skoro można w tej cenie znaleźć kilkadzieciąt innym modeli, które są dużo lepsze?

0
  • #6 18 Lip 2015 12:51
    adinio44
    Poziom 17  

Gdyż jeżeli ktoś potrzebuje a zazwyczaj żona nie lubi dużych kolumn I lubi estetykę to takie kolumny z mniejszych są najlepsze ,nie mówię o duzych bo jest pełno lepszych dlatego napisałem z mniejszych tylko te,mają bardzo ładny dźwiek ,czysty nie pusty,ale jak mówiłem duzo osób opiera się na opinii żony

0
  • #7 18 Lip 2015 21:08
    grzegorz041
    Poziom 12  

Jeśli chodzi o moją żonę, to u niej basowy głośnik najlepiej jakby nie był mniejszy niż 30cm a najlepiej,żeby ich było ze 4 w jednej kolumnie...Podobają jej się altusy 300...Ale ja trochę czytałem i ich bym raczej nie chciał...

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

No,ale żony zostawmy-to nie to forum...Znalazłem kolumny diora polaris 300. Co sądzicie? Dwa głośniki basowe,średni,i chyba dwa ''gwizdki'' Na moje niewprawne oko wyglądają ciekawie. No i cena ok.

0
  • #8 18 Lip 2015 21:58
    Zamerstary
    Poziom 26  

Diora Polaris 300 Ładne i duże kolumny, robią wrażenie, są bardzo głośne i mają dużo basu, niestety ten bas jest taki hm... radiowy? nie schodzi za nisko i jakby jest go za wiele, i w dodatku wolny i nieprecyzyjny, średnica i góra nawet okej chociaż może męczyć. W cenie Polarisów można nabyć lepsze kolumny, np. Dali 909 (starsza konstrukcja, ale solidna i mocna ) Podaję jeden przykład, proszę poszukać na portalach kilka modeli używanchych kolumn takich producentów jak Canton, Heco, MB Quart, Quadral, Dali, Infinity, T+A, a coś doradzimy.

W skrócie: Polarisy to nie jest najlepszy wybór w tej kwocie i może się okazać, że po zakupie szybko Ci się one znudzą i staną się męczące.

0
  • #9 18 Lip 2015 22:32
    grzegorz041
    Poziom 12  

Czy te wymienione przez ciebie kolumny nagłośnią moje 50m. kw.? Mogę jakiś przykładowy link? Te polarisy mają 180W.!!

0
  • #10 19 Lip 2015 08:48
    Zamerstary
    Poziom 26  

Podaj co tam znalazłeś. Owszem mają 180W ale kiedy podłgośnisz trochę więcej to stają się nieznośne i nie da się ich słuchać.

0
  • #13 20 Lip 2015 14:35
    Zamerstary
    Poziom 26  

Cantony Ergo słyszałem, bardzo ładnie grają jednak jak na moją opinię to nie potrafią zbyt nisko zejść, i są takie jakby wyprane z emocji, nie są miękkie. O ile pamiętam słuchałem ich na denonie DRA-1000, Yamaha AX-900 i Marantzie PM- 66, na każdym wzmacniaczu ich charakter brzmienia się powtarzał.

Cantonów Nestor nie słyszałem więc się nie wypowiem.

CO do Quadrali to bardzo solidne kolumny jeśli chodzi o wykonanie, grają bardzo solidnie i sprawdzą się idealnie w rocku i wszędzie tam gdzie potrzebne szczegóły. Średnica i góra w nich jest rozjaśniona i szczegółowa, Bas gra drugie skrzypce i ujawnia się wtedy jak jest potrzebny, chociaż cena trochę wygórowana, można je dostać taniej jak będziesz cierpliwy i poszukasz dobrze. Sam posiadam Quadrale tylko mniejsze i chwale je sobie.

Te Dali to również dobre kolumny jednak nie potrafię o nich za dużo napisać ponieważ słyszałem je dawno temu w salonie audio i warunkach niezbyt sprzyjających odsłuchowi.

0
  • #14 20 Lip 2015 15:03
    RMS.pl

Poziom 26  

Do nagłośnienia takiej powierzchni radziłbym szukać czegoś z nowych lub używanych Polk Audio

1
  • #15 20 Lip 2015 21:23
    grzegorz041
    Poziom 12  

Tak się jeszcze tylko zastanawiam... Wszystkie te kolumny, jak na moje oko mają takie małe te głośniczki. Moje stare tonsile były takie ''strong''. Czy naprawdę można z nich osiągnąć odpowiednią głośność? Nie chcę dyskoteki, ale żeby można było trochę podkręcić...

Dodano po 3 [minuty]:

Np. te które polecił RMS.pl; http://allegro.pl/super-kolumny-2-sztuki-polk-audio-rt600-jedyne-i5539687633.html Tam są tylko dwa głośniczki!! A gdzie średnie?

0
  • #16 27 Lip 2015 21:34
    grzegorz041
    Poziom 12  

No i jestem w kropce. Co wybrać...???

0
  • #17 28 Lip 2015 17:20
    Zamerstary
    Poziom 26  

Dostałeś już kilka propozycji, ostateczną decyzję musisz sam podjąć. A jeśli chodzi o "małe głośniczki" to bez obaw, takie przetworniki potrafią wygenerować bardzo dobry i mocny dzwięk.

0
  • #18 28 Lip 2015 21:00
    grzegorz041
    Poziom 12  

Mogę jakiś link? Zemerstary-jak miałbyś sobie teraz kupić kolumny co byś kupił?

0
  • #19 29 Lip 2015 08:53
    Zamerstary
    Poziom 26  

Szukałbym starszych Quadrali na wstędze, albo polowałbym na Dali 18, Ewentualnie coś z Infinity również na wstędze. Oczywiście tego szukałbym w tej chwili dla siebie w tej cenie co podałeś. Wysil się, sam poszukaj linków.

0